JUŻ W KIOSKU

Młodzieżowa Rada Miasta z nową przewodniczącą

2021-12-07 08:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątek, 3 grudnia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach swoje obrady prowadziła Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice. Wybrano nową przewodniczącą, została nią Olga Cukierska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Prezydent Starachowic z Młodzieżową Radą Miasta / fot. UM Starachowice

Olga Cukierska zastąpiła Igora Kaczorowskiego, dotychczas pełniącego funkcję przewodniczącego, który w tym roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, stąd konieczność zmian w młodzieżowej radzie.

- Bardzo się cieszę, że mam okazję pełnić funkcje przewodniczącej. W MRM szykują się małe zmiany, które mam nadzieję usprawnią nasze działania - powiedziała nowa przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

- Młodzieżowa Rada Miasta była częścią mojego życia od końca 2016 roku - podsumowuje Igor Kaczorowski. - Przez te kilka lat poznałem wielu wspaniałych ludzi, miałem możliwość obserwowania dobrych praktyk, jak zmieniać otoczenie na lepsze, poznałem innych młodych samorządowców (nie tylko z Polski). Te wszystkie lata to wiele zrealizowanych projektów, szkoleń, wydarzeń dla mieszkańców Starachowic - dodał były przewodniczący.

Prezydent Miasta Pan Marek Materek, który uczestniczył w obradach młodzieżowej rady, zadeklarował dalszą ścisłą współpracę z młodzieżowymi radnymi.

- Wymieniliśmy się nowymi pomysłami, które niebawem wspólnie zaczniemy realizować - mówi Prezydent. Jako ciekawostkę podał, że Starachowice są jednym z nielicznych samorządów w Polsce, który bardzo aktywnie korzysta z programu Erasmus+. Dzięki temu nasza młodzież może wymieniać się doświadczeniami z młodymi ludźmi z całej Europy. - Kilkanaście lat wstecz grupa uczniów starachowickich szkół zainicjowała powstanie w Starachowicach Młodzieżowej Rady Miasta. Zamiast narzekać, chcieliśmy zmieniać Starachowice na lepsze miejsce do życia dla młodych ludzi – wspomina włodarz miasta.

Prezydent wysłuchał planów obecnych radnych MRM.

- Najważniejsze, że wyciągają wnioski z błędów, które popełniano w poprzednich latach. Mają niesamowicie dużo energii i zapału do pracy. Program jaki przygotowała nowa przewodnicząca budzi szacunek – dodaje. - Igorowi serdecznie dziękuję za ogromne społeczne zaangażowanie i pracę na rzecz starachowickiej młodzieży, Oldze życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki za realizację wszystkich pomysłów. Pozdrowienia przesyłamy dla Wszystkich byłych i obecnych radnych Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice - podsumował Prezydent Miasta Marek Materek.

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.