JUŻ W KIOSKU

Młodzieżowa Rada Miasta z nową przewodniczącą

2021-12-07 08:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątek, 3 grudnia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach swoje obrady prowadziła Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice. Wybrano nową przewodniczącą, została nią Olga Cukierska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Prezydent Starachowic z Młodzieżową Radą Miasta / fot. UM Starachowice

Olga Cukierska zastąpiła Igora Kaczorowskiego, dotychczas pełniącego funkcję przewodniczącego, który w tym roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, stąd konieczność zmian w młodzieżowej radzie.

- Bardzo się cieszę, że mam okazję pełnić funkcje przewodniczącej. W MRM szykują się małe zmiany, które mam nadzieję usprawnią nasze działania - powiedziała nowa przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

- Młodzieżowa Rada Miasta była częścią mojego życia od końca 2016 roku - podsumowuje Igor Kaczorowski. - Przez te kilka lat poznałem wielu wspaniałych ludzi, miałem możliwość obserwowania dobrych praktyk, jak zmieniać otoczenie na lepsze, poznałem innych młodych samorządowców (nie tylko z Polski). Te wszystkie lata to wiele zrealizowanych projektów, szkoleń, wydarzeń dla mieszkańców Starachowic - dodał były przewodniczący.

Prezydent Miasta Pan Marek Materek, który uczestniczył w obradach młodzieżowej rady, zadeklarował dalszą ścisłą współpracę z młodzieżowymi radnymi.

- Wymieniliśmy się nowymi pomysłami, które niebawem wspólnie zaczniemy realizować - mówi Prezydent. Jako ciekawostkę podał, że Starachowice są jednym z nielicznych samorządów w Polsce, który bardzo aktywnie korzysta z programu Erasmus+. Dzięki temu nasza młodzież może wymieniać się doświadczeniami z młodymi ludźmi z całej Europy. - Kilkanaście lat wstecz grupa uczniów starachowickich szkół zainicjowała powstanie w Starachowicach Młodzieżowej Rady Miasta. Zamiast narzekać, chcieliśmy zmieniać Starachowice na lepsze miejsce do życia dla młodych ludzi – wspomina włodarz miasta.

Prezydent wysłuchał planów obecnych radnych MRM.

- Najważniejsze, że wyciągają wnioski z błędów, które popełniano w poprzednich latach. Mają niesamowicie dużo energii i zapału do pracy. Program jaki przygotowała nowa przewodnicząca budzi szacunek – dodaje. - Igorowi serdecznie dziękuję za ogromne społeczne zaangażowanie i pracę na rzecz starachowickiej młodzieży, Oldze życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki za realizację wszystkich pomysłów. Pozdrowienia przesyłamy dla Wszystkich byłych i obecnych radnych Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice - podsumował Prezydent Miasta Marek Materek.

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

2022-01-27

Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

W piątek, 28 stycznia br. o godzinie 9:00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. W związku z epidemią podczas sesji prosimy o zachowanie szczególnych środki ostrożności. Rekomendujemy obejrzenie sesji na żywo poprzez transmisję na stronie Telewizji Ratusz Starachowice: //www.youtube.com/c/TelewizjaRatuszStarachowice 
Dotacje dla klubów i stowarzyszeń

2022-01-27

Dotacje dla klubów i stowarzyszeń

Finansowe wsparcie dla 65 projektów, dotacje z budżetu Gminy Starachowice o wartości ponad 1,2 miliona złotych i możliwość realizacji zadań publicznych od stycznia 2022 roku – to najważniejsze rozstrzygnięcia kolejnego konkursu dotacyjnego na wsparcie działalności dla naszych stowarzyszeń i klubów sportowych. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał dotacje na realizację zadań publicznych w 2022 roku na łączną wartość 1.211.550 złotych.
Starachowice	  na piątym miejscu w krajowym rankingu

2022-01-26

Starachowice na piątym miejscu w krajowym rankingu

- Po raz kolejny dowodzimy temu, że Starachowice nie stoją w miejscu. Dotarła do nas informacja, że Starachowice zajęły 5 miejsce w  prestiżowym, ogólnopolskim rankingu Programu „Plan Działań Dla Miast – Modelowa Lokalność”, czyli inicjatywie Instytutu Rozwoju Miast i Regionów – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Możemy być z siebie dumni. To wyraz uznania dla naszego miasta – dodaje prezydent.
Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

2022-01-24

Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

W związku z utrzymującym się w kraju stanem epidemii niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo, kierując się dobrem zarówno interesantów, jak i urzędników, starachowicki magistrat zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie do minimum.
Młodzi o europejskim rynku pracy

2022-01-17

Młodzi o europejskim rynku pracy

W ciągu ostatnich kilku lat Unia Europejska zdecydowanie wzmocniła swoją politykę ukierunkowaną na osoby młode. W związku z tym Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka w minionym tygodniu (13-14 stycznia) zorganizowała dwudniowe warsztaty dotyczące transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles".
Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

2022-01-13

Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

Uwaga właściciele wyrobów i odpadów azbestowych – ruszył nabór wniosków na 2022 rok. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje o możliwości skorzystania z pomocy w realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów i odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Starachowice.
Paweł ,,LOJAK

2022-01-12

Paweł ,,LOJAK" Kozarzewski przyleci do Starachowic

W ramach wydarzenia "Spotkanie z Pasją Gwiazdy Sportu Lotniczego" organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, z mieszkańcami spotka się wyjątkowy gość - motoparalotniowy Mistrz Polski, Europy i Świata!
Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

2022-01-09

Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

Urząd Stanu Cywilnego w Starachowicach co roku organizuje uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przygotowanie uroczystości wiąże się z procedurą trwająca kilka miesięcy, tj. wystąpieniem do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie odznaczeń i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie.
Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

2022-01-08

Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka serdecznie zaprasza osoby do 35. roku życia do udziału w dwudniowych warsztatach dotyczących transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles", które odbędą się w dniach 13-14 stycznia 2022 r. w godz. 9:30 – 15:00.
Dodatek Osłonowy w CUS

2022-01-06

Dodatek Osłonowy w CUS

Od dnia 10.01.2022r. Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Centrum Usług Społecznych, przy ul. Majówka 21a, pokój nr 1 na parterze, będzie realizował wypłatę dodatku osłonowego. Mieszkańcy Gminy Starachowice mogą składać wnioski o przyznanie tej formy rządowej pomocy zarówno w tradycyjnej formie papierowej lub drogą elektroniczną (wniosek można składać za pośrednictwem profilu zaufanego, w innym przypadku wniosek musi być podpisany podpisem elektronicznym).