JUŻ W KIOSKU

Miłość, wojna i koniec świata

2021-09-25 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Skoro rok 2021 jest rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, to jakoś to trzeba uczcić. Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach ogłasza zatem konkurs poetycki, bo z poetą mamy tu do czynienia.

internet

Arkadia spokoju i piękna sielskiego dzieciństwa poety w konfrontacji z katastrofą wojny to główne nurty jego poezji. W tym wszystkim zaś miłość i erotyki poświęcone żonie.

Przed młodymi poetami wielkie wyzwanie. Na konkurs należy dostarczyć wiersz o tematyce nawiązującej do twórczości i życia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, miłości i młodości na tle II wojny światowej.

Prace należy opatrzyć godłem, dołączyć oświadczenie oraz zgodę na regulamin konkursu (dostępne w MBP oraz na stronie e-mbp.pl). Praca konkursowa wysłana pocztą elektroniczną ma zawierać w załączniku plik z wierszem oraz dane autora (godło i dane osobowe), a także skan oświadczenia i zgody na warunki regulaminu. W temacie wiadomości należy podać dopisek: Konkurs Baczyński.

Termin dostarczenia prac: 31.10.2021r. Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Z laureatami biblioteka skontaktuje się telefonicznie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie listopada 2021. Będzie połączone z recytacją wierszy K. K. Baczyńskiego, wykładem dotyczącym życia i twórczości poety przygotowanym przez Ewę Ragan i Monikę Telkę z Czytelni MBP oraz występem wokalnym.

W Jury konkursu zasiądą Jolanta Sopińska, Izabela Jabłonka i Monika Telka

 

Miejska biblioteka Publiczna
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.