JUŻ W KIOSKU

Mikołajkowych odwiedzin czar

2020-12-16 14:53:54

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Jedzie Święty Mikołaj i białą brodą świeci, worek z prezentami ma dla wszystkich dzieci.

Czy my, dorośli, pamiętamy jeszcze to podekscytowanie związane z odwiedzinami Świętego Mikołaja? Czy pamiętamy oczekiwanie, które się z tym wiązało? Jeśli nie, to warto sobie może o tym przypomnieć. 
Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Mroźny, chociaż bez śniegu, 6 grudnia to najbardziej magiczny czas. Szczególnie dla najmłodszych. Tak było m.in w Pawłowie, tam święty Mikołaj zawitał nieco wcześniej. Grupy „Słoneczka”, „0”a, „0”b i „0”c na wizytę brodatego Świętego przygotowywały się już sporo wcześniej. Wszystkie chętnie wykonywały ciekawe prace plastyczne, uczyły się wierszy i piosenek. Piękny wystrój sali oraz muzyka, przypominały że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci. W końcu nadeszła ta chwila - głos dzwoneczków oznajmił wszystkim przybycie gościa, który przede wszystkim był zainteresowany tym, co dzieci dla niego przygotowały. Zatem najpierw program artystyczny, a potem zapewnienia, że były bardzo, bardzo, bardzo grzeczne. W nagrodę wszystkie otrzymały prezenty i pozowały do pamiątkowych zdjęć. Była zatem okazja do przytulania się, siadania na kolana i szarpania Świętego za białą, długą brodę. Wizyta tego długo oczekiwanego gościa minęła w miłej atmosferze i wzbudziła wiele emocji. Jeszcze długo ja wspominano. Mikołaj nie pominął również Chybic. Tam czekała na niego pięknie udekorowana sala i jeszcze piękniejsza choinka. W oczekiwaniu na Mikołaja, przedszkolaki umiliły sobie czas, robiąc sobie w fotobudce wesołe zdjęcia z rekwizytami świątecznymi. Gdy wreszcie się pojawił, rozdał wszystkim dzieciom piękne prezenty, a dla przedszkola podarował wspaniałą kuchnię i piękny garaż samochodowy. Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka serdecznie Mikołajowi dziękuje. Także grupy przedszkolne i szkolne z Rzepina już od początku grudnia przygotowywały się na ten szczególny dzień. Poznały postać Św. Mikołaja, dowiedziały się, gdzie mieszka i w jaki sposób rozdaje dzieciom prezenty. Przedszkolaki nauczyły się wiersza, który pięknie wyrecytowały Świętemu Mikołajowi oraz zaśpiewały piosenkę "Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem. Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem". Te wszystkie starania Mikołajowi bardzo się spodobały, a dzieci otrzymały duże torby, pełne wspaniałych prezentów i pysznych słodyczy. W Szkole Podstawowej w Adamowie, uczniowie z zerówki także niecierpliwie wyglądali przybycia Mikołaja. Razem ze swoją wychowawczynią, Patrycją Wawrzkiewicz starannie przygotowywali się na jego przyjście. Własnoręcznie wykonane bombki zawisły na pięknej i zielonej choince, a na stole na zmęczonego długą drogą gościa czekały pyszne pierniczki.  Święty Mikołaj był zadowolony z ich wysiłków, bo zostawił pod choinką worek prezentów, a także list ze specjalnymi życzeniami. Na koniec tego dnia, dzieciaki z zerówki pozowały wspólnie pod wielką podobizną Mikołaja na szkolnym korytarzu. Świąteczny nastrój udzielił się również przedszkolakom z punktu Przedszkolnego Słoneczko w Starachowicach. Było ubieranie choinki, a także wesoła wizyta rubasznego Świętego. Prezenty, moc życzeń i uścisków - to był przepiękny dzień starachowickich słoneczek.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję. 
Mieszkał u nas przed wojną

2024-04-05

Mieszkał u nas przed wojną

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach nasze miasto upamiętniło postać  uznanego współczesnego powieściopisarza Wiesława Myśliwskiego. 92 - letni twórca od 4 lat nosi tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Urodził się co prawda pod Sandomierzem, ale w latach 30 - tych XX wieku był mieszkańcem naszego miasta. Na domu, który zajmował ma w przyszłości zawisnąć pamiątkowa tablica, która jest już gotowa i została zaprezentowana na spotkaniu w bibliotece.