JUŻ W KIOSKU

Mikołajek kontra rak - jest źle...

2021-11-04 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Ale przecież nie bez szans. To my jesteśmy ratunkiem dla tego dziecka, otwierając serca, nie pozostając obojętnymi możemy pomóc uratować to życie. Jesteś gotowy zostać bohaterem Mikołaja? Zobacz, jak możesz to zrobić.

fot. Zdążyć przed Panem Bogiem

Neuroblastoma IV stopień brzmi obco, dla rodziców Mikołaja to codzienność. Od maja bieżącego roku. Kiedy wiosna otulała świat, w życiu Mikołaja rozpoczynał się dramat, w jamie brzusznej rozwijał się guz, który dziś daje przerzuty do szpiku, kości, płuc i oczodołów. Stan Mikołajka jest bardzo poważny.

Na koncie chłopca jest na razie 120 tysięcy złotych, potrzeba zaś miliona złotych na immunoterapię. Na tyle wycenione jest życie chłopca, chociaż dokładny kosztorys dopiero się pojawi. Mniej czy więcej w tej sytuacji jest i tak barierą ciężką do przekroczenia dla rodziny chłopca. Kogo stać na takie pieniądze? Pozostaje prosić.

I rodzice proszą, a wraz z nimi społeczność grupy Zdążyć przed Panem Bogiem.

- Musimy ruszyć zbiórkę, musimy z całych sił zawalczyć o życie tego dziecka. Mikołaj cały czas walczy, ale bez naszej pomocy, bez naszego wsparcia, bez ogromnych pieniędzy po prostu NIE MA SZANS... - czytamy na stronie grupy.

Jeśli zastanawiasz się, co możesz zrobić to i tak już dużo. W morzu potrzeb innych dzieci prośba rodziców Mikołaja ginie, nie pozwólmy na to. Bierzmy udział w licytacjach na grupie Zdążyć przed Panem Bogiem (FB), wpłacajmy nawet najmniejsze kwoty na http://www.pomagam.pl/mikolajekwalczy

Przed nami kolejna akcja dla Mikołaja, wspólne morsowanie, na które zaprasza Katarzyna Stodulska. - link: https://www.facebook.com/groups/starachowicepomagaja/permalink/626358271868003/

- Nie wiesz jak? Nie masz z kim? Pomożemy! Nie chcesz lub nie możesz morsować? Będzie też ognisko. Przyjdź, wpłać, pomóż. Ta licytacja będzie trochę inna. Wpłać dowolną kwotę, nie mniejszą niż 50 zł na konto lub na miejscu do puszki. Licytacja trwa do 5.11.2021 do godz. 21.00. Termin imprezy do ustalenia po zakończeniu licytacji - pisze w mediach społecznościowych pomysłodawczyni charytatywnej akcji połączonej z morsowaniem. Zgłaszać swój udział można na grupie licytacyjnej na fb.

Co WAŻNE, każdy może wziąć udział w morsowaniu. Nawet jeśli wytrzymacie w wodzie kilka sekund, to i tak dużo. Bądźmy mikołajami mikołajka, bądźmy bohaterami dziecka. Dajmy mu szansę.

 

 

Aneta
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.