JUŻ W KIOSKU

Marcin Bondarowicz znów najlepszy

2021-05-31 13:22:48

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym w Iranie: 2nd international KURD cartoon forum 2020 to kolejny sukces na międzynarodowej arenie dla starachowiczanina Marcina Bondarowicza.

autro: Marcin Bondarowicz

- Czuję się zaszczycony i szczęśliwy. To wielkie wyróżnienie dla artysty. Fakt ten cieszy tym bardziej, że znalazłem się w doborowym towarzystwie, wśród największych rysowników z całego świata - mówi artysta ze Starachowic.

W ubiegłym roku Marcin Bondarowicz zdobył złoty medal w grupie ilustratorów profesjonalnych w międzynarodowym konkursie: organizowanym w Turcji: 7th KalDer Bursa International Cartoon Contest 2020. Na jego koncie są także wyróżnienia w międzynarodowych konkursach na rysunek prasowy oraz satyryczny m.in. w Brazylii, Chorwacji ,Chinach oraz Kolumbii.

Tym razem praca artysty zdobyła pierwsze miejsce w konkursie rysunkowym organizowanym w Iranie. Tematem tegorocznej – drugiej - edycji konkursu 2nd international KURD Cartoon forum 2020 jest pokój. Stałe zagrożenia, cierpienia narodów i jednostek w obliczu przemocy, wojen i wszelakiego rodzaju zorganizowanego terroryzmu wzmagają lęki w obliczu kolejnego globalnego zagrożenia jakim wojna. Odtąd ludzie na całym świecie z nową intensywnością uświadomili sobie swoją słabość i zaczęli patrzeć w przyszłość z głębokim lękiem słowa kierowane przez organizatorów konkursu zyskują wśród artystów – rysowników coraz większy odzew. Na konkurs wpłynęło setki prac autorów z całego świata.

Cieszy fakt, ze to Marcin okazał się najlepszy. Serdecznie gratulujemy.

Marcin Bondarowicz zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i zagranicą. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach.

 

am.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”
Językowy paszport do świata

2021-09-19

Językowy paszport do świata

Mówi biegle po angielsku, włosku, bez problemu porozumie się po hiszpańsku i niemiecku, Marta Szymańska-Baran. językowy freak, który w Starachowicach ma misję.
Powakacyjna forma OHP

2021-09-15

Powakacyjna forma OHP

Przystąpili do Narodowego Czytania, zapalili znicze pamięci Obrońcom Westerplatte, wzięli udział w patriotycznym koncercie - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wkroczyła w nowy rok szkolny z przytupem.
Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

2021-09-11

Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

Wiele działo się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Losy świata zmieniły się z dnia na dzień trwała wojna Polsko – Jaruzelska, a jej celem było zrzucenie zależności od sąsiada ze wschodu, w tym zagrożenia wynikające z przynależności do Układu Warszawskiego i wreszcie gospodarowanie u siebie.