JUŻ W KIOSKU

Mały Bartuś zachęca do wsparcia zbiórki

2022-07-28 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

I robi to na katowickim billboardzie. Na pytanie: “Gdzie są TE dzieci?” z kampanii billboardowej Fundacji Nasze Dzieci Kornice odpowiada mały Bartuś: “TU jestem”. W ten sposób zachęca do wspierania jego zbiórki i innych dzieci potrzebujących pomocy.

Chłopiec choruje na SMA i zbiera na codzienną rehabilitację oraz specjalistyczny sprzęt.

Bartuś ma 8 lat. Jest bardzo wesołym, pełnym radości i uśmiechu chłopcem. Urodził się w Starachowicach, gdzie do dzisiaj mieszka. Po 3 tygodniach swojego życia przestał się ruszać. Po wielu dniach spędzonych w lubelskim szpitalu, zdiagnozowano u niego SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

- Od tamtej pory nasze życie wywróciło się do góry nogami. Rozpoczęła się walka o każdy dzień dla Bartusia. O to, aby choroba spowolniła. - mówi mama Bartusia.

Chłopiec walczy z chorobą każdego dnia. Od 2015 r. jest podłączony na stałe do respiratora, a w 2021 roku zdiagnozowano u niego kolejne schorzenie: dużą osteoporozę. Z powodu SMA, Bartuś narażony jest na nawracające infekcje, a każda z nich zabiera wszystko to, co udaje się wypracować, gdy chłopiec jest zdrowy. Dziecko jest pod stałą opieką specjalistów. Potrzebuje codziennej i intensywnej rehabilitacji. Od lat w serwisie Pomagam.pl zbiera środki na rehabilitację, leczenie i specjalistyczny sprzęt, który poprawia jego komfort życia.

Tym razem robi to przy ul. Chorzowskiej, na wysokości ul. Chrobrego 31A w Katowicach, na billboardzie. Bartuś jest jednym z trzech bohaterów akcji Pomagam.pl i agencji Feeders “TU jestem”, której celem jest wsparcie Bartusia oraz innych dzieci w zbieraniu środków na ich leczenie. Billboard z Bartusiem można znaleźć właśnie Katowicach.

Jak możesz pomóc? To proste! Znajdź billboard w swoim mieście i zeskanuj kod QR, który znajduje się na nim. Gdy już znajdziesz się na stronie zbiórki, kliknij “Wpłać teraz”, wybierz metodę płatności i dorzuć się! Możesz to również zrobić poprzez poniższy link i poznając jego historię:

Bartuś: https://pomagam.pl/bartus

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Ludzkie szczątki na terenie obwodnicy Starachowic. Komentarz Świętokrzyskiego Zarządu Dróg

2022-08-17

Ludzkie szczątki na terenie obwodnicy Starachowic. Komentarz Świętokrzyskiego Zarządu Dróg

Wczoraj, tj. we wtorek (16 sierpnia br.) informowaliśmy o znalezieniu ludzkich kości  przy budowie obwodnicy Starachowic. Czy są to ciała przymusowych pracowników obozowych z czasu II wojny światowej? W jaki sposób wykonawca podszedł do znaleziska? Skontaktowaliśmy się ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.
Modernizacja miejskiego oświetlenia. Gmina naliczyła kary, czy wykonawca zapłacił?

2022-08-17

Modernizacja miejskiego oświetlenia. Gmina naliczyła kary, czy wykonawca zapłacił?

W listopadzie 2020 roku, Gmina Starachowice podpisała umowę z firmą FBerwis SA na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście. Wartość zamówienia wyniosła ponad 6,9 miliona złotych. Zakres prac obejmował demontaż słupów stalowych oraz betonowych wraz z oprawami oraz wysięgników, a następnie montaż nowych elementów, w tym energooszczędnych lamp w technologii LED. 
Obwodnica na ludzkich szczątkach?

2022-08-16

Obwodnica na ludzkich szczątkach?

Podczas prac przy budowie obwodnicy Starachowic znaleziono ludzkie szczątki. Czy są to ciała przymusowych pracowników obozowych z czasu II wojny światowej?  
Biblioteka z Parku Kultury zmieniła lokalizację

2022-08-16

Biblioteka z Parku Kultury zmieniła lokalizację

Przez dziesięciolecia mieściła się przy ulicy Radomskiej w budynku obecnego Parku Kultury - dziś, gdy przeprowadzane są tam remonty, dla filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej zabrakło miejsca. Pracownicy wraz z całym księgozbiorem przenieśli bibliotekę do budynku Agencji Rolnictwa i Restrukturyzacji przy ulicy Mickiewicza 1a.
Remont szkolnych orlików

2022-08-16

Remont szkolnych orlików

Trwają remonty orlików przy starachowickich szkołach. Całkowity koszt to 1,6 mln zł, prace potrwają do października br.
Drewno z

2022-08-16

Drewno z "pałacykowych" drzew trafi do sprzedaży

Na placu przy ul. Konstytucji 3 Maja w Starachowicach, gdzie znajduje się stuletni "Pałacyk" powstaje tzw. „Impact Hub”, czyli inkubator myśli społecznej. Miejsce, w którym organizowane będą spotkania, wystawy i inne cykliczne wydarzenia. Zanim ruszyły prace budowalne, do mieszkańców dotarła informacja o wycince drzew prowadzonej na terenie wokół "Pałacyku". Nie kryli oni zaskoczenia, ale i oburzenia, ponieważ z mapy Starachowic zniknęła kolejna enklawa zieleni. 
Nowo wyremontowane mieszkanie z... pleśnią i wilgocią 

2022-08-12

Nowo wyremontowane mieszkanie z... pleśnią i wilgocią 

W ramach projektu: „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie” kamienica przy ul. Widok 10 na osiedlu Wzgórze przeszła kapitalny remont. Niestety, w jednym z mieszkań na ścianach pojawił się "grzyb". Pani Jolanta kontaktowała się z Urzędem Miejskim, jak i prezydentem miasta Markiem Materkiem w tej sprawie. Jednak na razie pomocy nie uzyskała.
Na ulice: Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatową wraca komunikacja miejska. Zmiana trasy autobusów

2022-08-12

Na ulice: Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatową wraca komunikacja miejska. Zmiana trasy autobusów

Jak informuje Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.  z dniem 22 sierpnia br. na ul. Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatowej przywrócony zostanie ruch autobusów.
Kolejne sukcesy starachowickiej hemodynamiki

2022-08-12

Kolejne sukcesy starachowickiej hemodynamiki

Kolejny, bardzo trudny zabieg naczyniowo - sercowy wykonano w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Magdalena Ogórek w Starachowicach

2022-08-11

Magdalena Ogórek w Starachowicach

W poniedziałek, 8 sierpnia, w Spółdzielczym Domu Kultury gościła znana dziennikarka i historyk Magdalena Ogórek. Z mieszkańcami miasta spotkała się na zaproszenie posła Krzysztofa Lipca i radnej Agnieszki Kuś.