JUŻ W KIOSKU

Maja walczy o wyjazd do Kolumbii

2022-02-25 09:49:02

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Maja Peryt, aktualna wicemistrzyni Polski juniorek w biegu na dystansie 3000 metrów była gościem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. Lekkoatletka KLKS Juventa-Cerrad opowiedziała o swoim ostatnim sukcesie sportowym osiągniętym podczas zawodów w Rzeszowie.

Prezydent Marek Materek z Mają Peryt / fot. UM Starachowice

17-letnia starachowiczanka znakomicie rozpoczęła ten sportowy rok. Podopieczna Dawida Kubca, który również odwiedził starachowicki magistrat, podczas rzeszowskich Mistrzostw Polski rywalizowała w biegu na dystansie 3000 metrów. W nowo oddanej hali sportowej należącej do kampusu uniwersyteckiego Maja Peryt po raz pierwszy w swojej karierze rywalizowała na dystansie 3 kilometrów. Oznacza to, iż w przypadku rywalizacji halowej zawodnik musi pokonać aż 15 okrążeń.

Reprezentantka KLKS Juventa-Cerrad zajęła w tym biegu drugie miejsce, uzyskując czas 9.56.28. Peryt wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek.

- To już mój trzeci medal Mistrzostw Polski w kolekcji. Każdy z nich smakuje inaczej. Każdy ma dla mnie dużą wartość, bo wiem, ile pracy musiałam włożyć w uzyskanie tego wyniku i ile czasu na treningach musieliśmy wspólnie z trenerem walczyć z czasem oraz odpowiednim przygotowaniem. Ale w końcu się udało. Ogromnie cieszę się z tego powodu – przyznała Maja Peryt, która zaprezentowała podczas spotkania zdobyty medal mistrzowski.

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek osobiście pogratulował zawodniczce i jej trenerowi osiągniętego sukcesu sportowego.

- Dziękuję Wam bardzo za ten kolejny medal mistrzowski. Wykonujecie w klubie znakomitą pracę i dzięki Wam Starachowice mogą cieszyć się ze sportowych sukcesów. Czekam na kolejne medale. Zdobywajcie je na kolejnych zawodach i przysparzajcie nam powodów do radości. Czekamy również na następców Mai i medale kolejnych zawodników – powiedział prezydent.

Kolumbijskie wyzwanie

Trener Dawid Kubiec opowiedział o najbliższych planach sportowych.

- Przed nami rok pełen sportowych emocji. Mityngi, obozy, sprawdziany formy i zawody mistrzowskie. Najważniejsze z nich to lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Kolumbii. Do Ameryki Południowej pojadą tylko dwie zawodniczki w każdej z konkurencji, ale przede wszystkim musimy walczyć z limitem kwalifikacyjnym. Przed nami dużo pracy, ale liczymy na efekty i sukcesy – przyznał Kubiec.

- Będziemy walczyć o kolejne medale, ale teraz mam jeszcze czas, aby nacieszyć się tym sukcesem. Rodzina, przyjaciele i znajomi już złożyli mi gratulacje za zdobycie tego medalu. Z sukcesu cieszą się również nauczyciele i koledzy z mojej szkoły. Całe Technikum nr 1, moja wychowawczyni Beata Pomorska i oczywiście moja klasa 3 f wspiera mnie w realizacji moich marzeń. Teraz moim marzeniem jest Kolumbia – dodała Peryt.

(Leszek Kowalski / UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.