JUŻ W KIOSKU

Lubicie piesze wędrówki?

2023-02-05 10:33:53

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Startuje Superpiechur Świętokrzyski - w tym roku liczy aż 15 imprez. 

fot. swietokrzyskie.pro (FB) 

Do kalendarza wracają maratony organizowane przez PTTK Kielce Oddział Świętokrzyski czyli 25-tka Świętokrzyska oraz 50-tka Świętokrzyska.

Po raz drugi pojawi się Maraton Pieszy po Krainie Bizonów oraz Pożegnanie z Afryką, a trzeci - Piekielny Maraton Pieszy.

Do grona współorganizatorów dołącza Byle do Zimy Morawickie Stowarzyszenie Morsów z Marszem Morsów.

Klub Turystyki Aktywnej PTTK PASAT Końskie oczywiście niezmiennie zaprasza na wydarzenia: XIV Marsz Zimowy, Cross Maraton "Przez Piekło do Nieba", Konecki Maraton Pieszy na 50 km, Supermaraton Pieszy na 100 km, czyli "Konecką Setkę" oraz Marsz po Medal.

Organizatorzy z Oddziału Miejskiego PTTK ze Skarżyska-Kamiennej polecają się ze Skarżyskim Maratonem Pieszym "Nad Kamienną", a rodzina Niewadzich z Opoczna zachęca do udziału w Pieszej Zimówce Opoczyńskiej i w Maratonie po Ziemi Opoczyńskiej i okolicach.

Dla wyczynowców jest też Twardziel Świętokrzyski. 

/swietokrzyskie.pro/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wytropił sówkę

2023-02-20

Wytropił sówkę

Kto? Jacek Major, oczywiście.  Znany wszystkim przyrodnik, który zdradził nam kiedyś, że od bodaj pół wieku, tropi wszystko co lata, pełza i biega, najlepiej po leśnych ostępach czy innych mokradłach i bagnach. 
Pomaszerowali

2023-02-11

Pomaszerowali

Zima nie jest taka zła skoro duża grupa śmiałków ze Starachowic ruszyła zimowym szlakiem. 
Nauka poprzez zabawę

2023-02-08

Nauka poprzez zabawę

Czyli, że da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Gotowy przepis podaje Świętokrzyski Park Narodowy, który zachęca młodzież do pobrania na telefony grę multimedialną -  "Odkrywca Parków Narodowych". 
Ferie w Świętokrzyskim Parku Narodowym

2023-01-25

Ferie w Świętokrzyskim Parku Narodowym

W ramach akcji „Zimowe wędrowanie po Świętokrzyskim Parku Narodowym” zarząd zaprasza na wędrówkę z Edukatorami i odkrywanie zimowych tajemnic natury na ścieżce edukacyjnej „Pośród szumu świętokrzyskich jodeł i buków”
Styczniowe wędrowanie

2023-01-14

Styczniowe wędrowanie

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze (PTTK) w Starachowicach zaprasza do udziału w kolejnej edycji Złazu Turystycznego śladem Powstańców Styczniowych. 
Nowy rezerwat w świętokrzyskiem

2023-01-16

Nowy rezerwat w świętokrzyskiem

Pod koniec ubiegłego roku województwo świętokrzyskie wzbogaciło się o kolejny rezerwat przyrody. to doskonała wiadomość nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców, cieszy bowiem fakt, ze walory przyrody naszego regionu są tak doceniane. 
Autobus na trasie najważniejszych atrakcji

2022-12-11

Autobus na trasie najważniejszych atrakcji

To doskonała wiadomość dla piechurów - od przyszłego roku rusza autobus, który połączy Bodzentyn, świętą Katarzynę, Bieliny i Nową Słupię. Uruchomienie linii będzie możliwe dzięki rządowemu dofinansowaniu w wysokości 350 tys. zł. Wystąpił o nie Związek Gmin Gór Świętokrzyskich.
To już 30 lat jak zachęcają do wędrowania

2021-04-12

To już 30 lat jak zachęcają do wędrowania

Świętowali przewodnicy turystyczni

2021-02-22

Świętowali przewodnicy turystyczni

Dofinansowano turystyczny projekt

2020-09-01

Dofinansowano turystyczny projekt