JUŻ W KIOSKU

Lokalne drogi z rządowym dofinansowaniem

2022-03-28 10:04:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Do województwa świętokrzyskiego z Funduszu Rozwoju Dróg trafiło 152 mln zł, jedna trzecia tej kwoty została w powiecie starachowickim.

- Pieniądze trafiły na najważniejsze zadania w każdej z gmin powiatu starachowickiego, dziękuję samorządowcom, którzy dołożyli starań, aby przygotować odpowiednie wnioski. Realizacja zadań znacznie poprawi komunikację na poziomie krajowym, wojewódzkim i lokalnym - mówił na piątkowej konferencji, 25 marca, poseł Krzysztof Lipiec.

Wójt Mirosław Seweryn zaznaczył, że bez dofinansowania rządowego nie byłoby możliwe przeprowadzenie takich zadań, jakie są prowadzone w gminie Mirzec. Chodzi o przeprowadzone dotychczas remonty dróg na łączną wartość 31 mln zł.

- Będziemy tez realizować inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Kończymy przebudowę drogi gminnej Mirzec Poduchowne - Mirzec Korzonek, remontowane będą dwie drogi w Trębowcu i w Mircu Poddąbrowie - zapowiadał wójt mając do dyspozycji kolejne fundusze.

Jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych jest budowa wiaduktu w Starachowicach. Radna Danuta Krępa przypomniała, ze jest już gotowa dokumentacja,budowa ma potrwać trzy lata, całość jest szacowana  na 55 mln zł, z FRD rozdysponowane jest 30 mln zł,

- Dzięki rządowym pieniądzom wiele ulic w Starachowicach przejdzie remonty dzięki - powiedziała radna.

Agnieszka Kuś zaznaczyła, że rozwój lokalnej infrastruktury drogowej jest bardzo ważny dla rozwoju gospodarki i poprawy życia mieszkańców, a to co się obecnie robi za rządowe pieniądze to efekt wsłuchiwania się Prawa i Sprawiedliwości w głos mieszkańców.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.