JUŻ W KIOSKU

Lex TVN - protestowano również w Starachowicach

2021-08-11 07:17:43

Ocena:

0/5 | 0 głosów

We wtorkowe (10 sierpnia) popołudnie, w przededniu obrad Sejmu, w wielu miastach Polski pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie" manifestowano w obronie wolności mediów. Protesty były związane z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji zwaną Lex anty-TVN, która w opinii części mediów, ekspertów i opozycji wymierzona jest w Grupę TVN.

fot. nadesłane

Największa manifestacja, z udziałem społeczników, dziennikarzy, polityków opozycji i setek Polaków odbyła się w Warszawie. Ale protestowano nie tylko w dużych miastach. Na mapie pojawiły się również Starachowice. Spotkanie odbyło się na płycie starachowickiego Rynku.

Głos zabrał m.in. działacz podziemia antykomunistycznego, był wiceprezydent miasta i radny Rady Miejskiej, Edward Imiela. 

- Polska jest w dramatycznym momencie. Nie możemy tego lekceważyć. Zabierają nam wolne media. Jeśli odbiorą TVN możliwość nadawania, to następna będzie Gazeta Wyborcza. I kolejne wolne media. Zaczynają od najbardziej „grubej ryby” na rynku medialnym. Dlatego to robią, żeby się przekonać, ile my jeszcze wytrzymamy. Jeszcze rok? Jeszcze pięć lat? Jak protestowaliśmy w 80-latach, to byliśmy zjednoczonym narodem. Wszyscy byli razem. To były piękne czasy. Wtedy nie kłóciliśmy się o byle co, tylko wojowaliśmy wspólnie. Mieliśmy jeden cel. Teraz sytuacja jest taka, że Kaczyński podzielił naród, jak nigdy do tej pory. Tak nie może być. Na to też nie możemy się zgodzić. Nie możemy się zgodzić na dalsze dewastowanie państwa w każdej dziedzinie - powiedział Edward Imiela. 

Lex anty-TVN to potoczna nazwa na poselski projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, którą przyszykowali politycy z klubu PiS. „Projekt dotyczy doprecyzowania regulacji umożliwiających efektywne przeciwdziałanie przez KRRiTV możliwości przejęcia kontroli nad nadawcami rtv przez dowolne podmioty spoza UE, w tym podmioty z państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa”. Od czasu pojawienia się projektu, wskazuje się, że nowelizacja ma uderzyć w Grupę TVN należącą do amerykańskiego koncernu Discovery (projekt pojawił się w momencie, gdy stacja TVN 24 stara się o przedłużenie koncesji nadawczej, która wygasa pod koniec września 2021 roku). 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek kablowych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.
Dla pieszych i dla rowerzystów

2022-11-30

Dla pieszych i dla rowerzystów

Na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Partyzantów w Starachowicach powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Planowany koszt inwestycji to blisko 780 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mikołaj w trasie po Starachowicach

2022-11-30

Mikołaj w trasie po Starachowicach

Już 6 grudnia, kolejny raz Mikołaj odwiedzi nasze miasto. Z racji tego, że w Starachowicach bardzo mu się podoba, postanowił, że zostanie aż do 11 grudnia i tym samym odwiedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29

Zimowa atrakcja Starachowic

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.
Zmiany przy ulicy Słowackiego

2022-11-29

Zmiany przy ulicy Słowackiego

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego w Starachowicach. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.