JUŻ W KIOSKU

LEGO w Parszowie

2023-02-04 14:00:00

Ocena:

5/5 | 2 głosów

Uczniowie Szkoły w Parszowie w niecodzienny sposób postanowili uczcić Międzynarodowy Dzień LEGO.  Z okazji tego święta zamiast tradycyjnych lekcji, uczyli się z wykorzystaniem LEGO i nowoczesnych technologii.

W ramach zajęć było m.in budowanie kaczki i wcale nieprzypadkowo, bo była ona pierwszą zabawką, jaką wyprodukowano w fabryce LEGO, ale także gra TETRIS, czy budowa huśtawki z wykorzystaniem zestawów LEGO Education Spike Prime.

Na koniec dnia czekała na wszystkich największa niespodzianka, uczniów odwiedziła Anna Harasim – konsultant ds. edukacyjnych Firmy Akces Edukacja, Autoryzowanego Partnera Firmy LEGO Education w Polsce, która przyznała wyróżnienia i nagrody dla wszystkich uczestników Szkolnego Konkursu „Bezpieczne ferie – budowla z LEGO” w postaci zestawów LEGO.

Dzień upłynął nam w miłej atmosferze, było mnóstwo wesołej edukacyjnej zabawy. Nad wszystkimi zadaniami czuwała Pani Katarzyna Michta.

W Szkole Podstawowej w Parszowie nauka z wykorzystaniem LEGO odbywa się na co dzień, a nie tylko od święta. Dzięki wyposażeniu jakie szkoła otrzymała z Programu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie budują oryginalne konstrukcje z klocków LEGO, które pomagają rozwijać konkretne umiejętności i praktycznie sprawdzać, jak działa otaczający je świat.

Spotkanie z LEGO sprzyjało również rozstrzygnięciu konkursu "Bezpieczne ferie". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu budowli – projektu z klocków LEGO przedstawiającego bezpieczne zachowania podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na śniegu. Do konkursu zostało zgłoszonych 25 prac. W jury zasiedli policjanci, którzy po obejrzeniu wszystkich prac postanowili przyznać następujące miejsca:

Wyróżnienie – Michał Herman,kl.1

Miejsce I – Liliana Banaś,kl.1

Miejsce II – Maria Grdeń,kl.3

Miejsce III – Jan Michta,kl.6

Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Katarzyna Michta, Marzena Łabuda.

m.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kapliczka - ocalona pamiątka

2023-04-22

Kapliczka - ocalona pamiątka

Wąchockie wzgórze, miejsce zwane Starym Dworem położone na pograniczu trzech miejscowości: Rataj, Wąchocka i Starachowic. Pewnie długo by było niezauważone, gdyby nie budowa obwodnicy.
Jak poszczą zakonnicy

2023-02-26

Jak poszczą zakonnicy

Co prawda do świąt Wielkiej Nocy jeszcze trochę czasu, ale nikt nie zabrania nam zajrzeć na zakonne stoły. A, że najbliżej do cystersów...
Pamięci żołnierzy Armii Krajowej

2023-02-20

Pamięci żołnierzy Armii Krajowej

Był 14 luty 1942 r., gdy Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski przekształcił Związek Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Jej pierwszym dowódcą został Komendant Główny ZWZ, gen. Stefan Rowecki „Grot”. W ten sposób podniesiono rangę sił zbrojnych w okupowanym Kraju, stawiając symboliczny znak równości pomiędzy nimi a regularnymi oddziałami Wojska Polskiego walczącymi u boku sojuszników.
To było huczne święto

2023-01-26

To było huczne święto

Moc wzruszeń, tłumy babć i dziadków i dzieciaki, które pokazały, że talentów i chęci do zabawy im nie brak. To wszystko w Wielkiej Wsi. 
Zuzia z Wielkiej Wsi z nagrodą

2022-12-17

Zuzia z Wielkiej Wsi z nagrodą

Mówimy o konkursie KRAJOBRAZ: DOŚWIADCZAM W PEŁNI. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas I-III z województwa świętokrzyskiego, a udział w konkursie polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej ten krajobraz, który przykuł uwagę dziecka i najbardziej mu się spodobał oraz na wykonaniu trzech zdjęć na tle różnych krajobrazów województwa świętokrzyskiego. 
Pamięci wąchockich Żydów

2022-10-26

Pamięci wąchockich Żydów

Jedna społeczność, w której nikt nie pytał o narodowość, religię czy poglądy - tak wyglądał Wąchock przed drugą wojną światową. 22 października 1942 zniknęła część wąchockiej społeczności.  - Jesteśmy tu po to, aby uczcić pamięć o naszych wspólnych przodkach, aby nieść ją dalej w przyszłość – mówił Sebastian Staniszewski. 
Nowe pomniki przyrody w Powiecie Starachowickim

2022-10-20

Nowe pomniki przyrody w Powiecie Starachowickim

Tym razem zapraszamy na wycieczki do Gminy Wąchock. Jesień sprzyja leśnym wędrówkom, a zatem możecie sprawdzić, co też nowego na terenie Rataje. 
Dzień Pamięci żydów Wąchockich

2022-10-20

Dzień Pamięci żydów Wąchockich

Dziś wyjątkowy dzień w Wąchocku. Społeczność Miasta i Gminy przypomni świat, kórego już nie ma.
Historia Wielkiej Wsi

2022-10-02

Historia Wielkiej Wsi

Długoletnia i bogata działalność stowarzyszenia Wielka Nasza Wieś zaowocowała wernisażem, na którym zgromadzeni licznie goście zobaczyć mogli zdjęcia, z których najstarsze pochodziło z 1925 roku. 
Opowieści o wąchockim kirkucie

2022-10-03

Opowieści o wąchockim kirkucie

To będzie wieczór pełen pięknyh historii. Zapraszamy razem z Gminą Wąchock.