JUŻ W KIOSKU

Kwieciste Starachowice 

2021-10-02 10:12:44

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Na początku września br., w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Starachowicach opublikowano postępowanie na wykonanie i pielęgnację rabat kwiatowych na terenie miasta. Gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę: 405 406,00 zł brutto.

fot. FB Marek Materek

W ramach przetargu wpłynęły trzy oferty. Złożyły je firmy: MALSTAR Sp. z o. o. ze Starachowic (oferta: 394.200,00 zł); P.U.H. OGRODNIK z Radomia (oferta: 333.720,00 zł) oraz  TRZECIA PRZESTRZEŃ Sp. z o. o. z Masłowa (oferta: 510.408,00 zł). Po analizie, Komisja Przetargowa wybrała ofertę firmy z Radomia - P.U.H. OGRODNIK.  

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rabat kwiatowych i obsadzenie ich różami i lawendą na terenie Starachowic oraz ich pielęgnacja. Prace obejmują: wykonanie oprysku, zerwanie darni oraz korytowanie i spulchnianie gleby; wywóz nadmiaru ziemi; dowóz ziemi urodzajnej i uzupełnienie ubytków po korytowaniu; wykonanie nasadzeń róż o odmianie "Marathon" (4122 szt.); wykonanie nasadzeń lawendy o odmianie "Hidcote" (2140 szt.) oraz wykonanie ściółkowania nasadzeń korą drzew iglastych. Dodatkowo,  "wykonawca udziela zamawiającemu gwarancji jakości na okres 12 miesięcy w zakresie kwitnienia posadzonych roślin. W ramach gwarancji zobowiązuje się do nieodpłatnego ponownego posadzenia roślin, które nie zakwitną z przyczyn niezależnych od zamawiającego w sezonie wegetacyjnym, w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia przez zamawiającego tego faktu. Trzeci z punktów ogłoszonego postępowania dotyczy pielęgnacji wymienionych nasadzeń róż i lawendy, które należy przeprowadzić w 2022 roku. Zakres prac obejmuje kompleksową pielęgnację rabat poprzez: cięcie pielęgnacyjne, bieżące odchwaszczanie, podlewanie, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego, lecz nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu; nawożenie, trzy razy w sezonie nawozem mineralnym, wieloskładnikowym; opryski profilaktyczne oraz docelowe; uzupełnianie kory. 

- Chcemy, żeby Starachowice wyglądały coraz ładniej, żeby prócz nowych nawierzchni chodników, ulic, ciągów pieszych, pasaży itd., żeby wokół tego było jak najwięcej zieleni, żeby ta zieleń sprawiała, że ludzie przemieszczający się przez nasze miasto będą mogli się uśmiechać patrząc na to, że Starachowice wyglądają po prostu lepiej - mówił podczas jednej z konferencji prasowych, prezydent miasta Marek Materek.

KOMENTARZE
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

2021-10-19

Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

Miasto Starachowice ogłosiło przetarg na przebudowę placu dworcowego wraz z budową parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych. Gmina zamierzała przeznaczyć na inwestycję 8.674.845,70 zł brutto. Zainteresowane postępowaniem firmy, mogły składać oferty do 30 września br. W minionym tygodniu, w Biuletynie Informacji Publicznej, zamieszczono informację z ich otwarcia.
Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

2021-10-18

Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, od 1 listopada br., ponownie zostanie przekształcony w placówkę jednoimienną dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak poinformował na antenie Radia Kielce wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, od dziś (poniedziałek, 18 października), lecznica w Starachowicach wstrzymuje przyjmowanie pacjentów z innymi, niż COVID-19 schorzeniami.

2021-10-17

"Elena... rozmowa niedokończona" - już we wtorek w Gazecie

Spośród wszystkich miast Polski wybrała Starachowice. Tu postanowiła poszukać stabilizacji i się udało. Jej dobre życie przerwał dramat, który rozegrał się w październikowy (11 października) poniedziałek. Życia Eleny nie udało się uratować, a wywiad, który zaczęłyśmy pozostanie niedokończony...
Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

2021-10-15

Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

Urząd Miejski w Starachowicach informuje, że od 1 listopada 2021 roku, bankiem prowadzącym obsługę budżetu Miasta Starachowice będzie SANTANDER BANK POLSKA S.A. z siedzibą w Warszawie przy al. Jana Pawła II 17. Oznacza to zmianę numerów kont bankowych, na które wnosimy lokalne opłaty, jak np.: podatki od nieruchomości czy opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
Forum Współpracy  w starachowickim technikum

2021-10-15

Forum Współpracy w starachowickim technikum

W środę, 29 września 2021 r., w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego i w ZSZ nr 2 w Starachowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli starachowickich przedsiębiorstw z uczniami w ramach tzw. Forum Współpracy. Konferencja zawodowa została zorganizowana przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice S.A., w ramach projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

2021-10-14

Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

Zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego, Oddział Pediatryczny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w całości dedykowany jest dzieciom z podejrzeniem lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2. 
Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

2021-10-14

Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

Ruszył kolejny projekt Grupy Cerrad, w ramach wewnętrznego programu grantowego wspierającego inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności -  "Pomagajmy razem". Tym razem, starachowickie przedsiębiorstwo zaangażowało się w akcję prowadzoną przez kieleckie Stowarzyszenie "Skrzydlaci Dzieciom" pod nazwą „Wzmacniamy Odporność z miodów i owoców”. 
Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

2021-10-13

Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

Tak wygląda sytuacja po poniedziałkowym wpisie prezydenta, w którym odniósł się do nadużycia zaufania przez prezesów ZEC i "Starachowiczanki" - Marcina Pochecia i Jarosława Warszawę i nieetatowego członka zarządu Rady Powiatu Roberta Sowulę.
Starostwo Powiatowe potwierdza: Robert Sowula złożył rezygnację z pełnionej funkcji w Zarządzie Powiatu

2021-10-12

Starostwo Powiatowe potwierdza: Robert Sowula złożył rezygnację z pełnionej funkcji w Zarządzie Powiatu

Po poniedziałkowej (11 października), nieoficjalnej informacji dotyczącej rezygnacji z pełnionej funkcji nieetatowego członka Zarządu Powiatu w Starachowicach Roberta Sowuli, zwróciliśmy się do władz powiatu z prośbą o potwierdzenie tej wiadomości.