JUŻ W KIOSKU

Kultura niebawem w nowych wnętrzach

2021-05-06 09:43:21

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na modernizację siedziby Parku Kultury. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowania z trzech różnych źródeł.

- Zaplanowane prace odmienią wnętrza Parku Kultury czyniąc je bardziej funkcjonalnymi i wizualnie przyjemniejszymi – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Cel jest taki, aby placówka była ekonomiczna w użytkowaniu,  pracownicy mieli stworzone odpowiednie warunki do swojej twórczej pracy, a osobom korzystającym z oferty Parku Kultury chcemy zagwarantować komfortowe i przyjemne warunki ku temu.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje m.in.:

- powiększenie foyer,

- przebudowę sanitariatów na każdej kondygnacji, wraz z wykonaniem sanitariatu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych na parterze budynku,

- wykonanie szybu windowego dla windy 6-osobowej o napędzie elektrycznym,

- wydzieleniu nowych pomieszczeń, powiększeniu lub zmniejszeniu istniejących,

w piwnicach budynku zaplanowano m.in.: przebudowę sanitariatów, wyburzenie ścianek działowych i powiększenie pomieszczeń, remont trzech pomieszczeń garderoby: malowanie ścian, wymianę płytek ceramicznych na podłogach, wymianę luster wraz z oświetleniem,

na parterze: hol i korytarz odmieni wymiana podłogi, renowacja ścian, montaż oświetlenia i podświetlenia galerii, wydzielenie klatki schodowej,

foyer: tu zaplanowaliśmy wydzielenie pomieszczeń gospodarczych, powiększenie przestrzeni przez likwidację szatni, przedsionka i kas, montaż ekspozytorów,

sala muzyczna – tu zaplanowaliśmy montaż lustra (150 x 200 cm) i  wygłuszenie ścian,

magazyn sprzętu akustycznego - montaż półek i szaf do przechowywania sprzętu,

portiernia - renowacja zabudowy pomieszczenia,

piętro I:  

balkon sali widowiskowej – przejdzie remont, zaplanowaliśmy montaż kanap,

w sali klubowej – będzie renowacja parkietu, remont zaplecza.

piętro II

- sala muzyczna – wygłuszenie ścian i sufitu, wymiana regałów zabudowanych do przechowywania sprzętu muzycznego, przebudowa pomieszczeń biurowych, poprzez wydzielenie dodatkowego pomieszczenia do przechowywania dokumentów.

piętro III

- sala baletowa – oprócz remontu pomieszczenia zaplanowaliśmy montaż nagłośnienia oraz luster wraz z oporęczowaniem.

Na remont budynku Parku Kultury miasto otrzymało dofinansowanie zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz rządowego  Funduszu Inwestycji Lokalnych.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.