JUŻ W KIOSKU

Książki za darmo w Galerii Skałka

2021-08-11 19:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowicka Rada Seniorów zaangażowała się mocno w promocję czytelnictwa, Bożena Cyran i Adam Buchelt gorąco zachęcali do korzystania z Klubu Wędrującej Książki.

Aneta Marciniak

Przy Biurze Obsługi Klienta w Centrum Usług Społecznych w Galerii Handlowej Skałka ustawiona została gablota, do której można przynosić książki, dla których nie ma już miejsca w naszej domowej bibliotece. Książki zostawiamy nieodpłatnie i nieodpłatnie z książkowej gablotki korzystamy biorąc to, co nas interesuje.

Idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach do tego utworzonych służy temu, by każdy zainteresowany czytelnictwem mógł je przeczytać i przekazać dalej. Ta ruchoma biblioteka, bez bibliotecznych kart, bez zapisów jest bardzo przyjemną inicjatywą, która w Starachowicach zdaje egzamin. To już drugi taki punkt, pierwszy znajduje się także w Galerii Skałka, na pierwszym piętrze, w kawiarni E - Seniorek.

Bożena Cyran, jedna z najbardziej aktywnych starachowickich seniorek nie ukrywa, że osobiście jej zależy na tym, by ludzie z biblioteczki korzystali.

- Dla mnie książki to przede wszystkim podróże. I te po świecie i po krainie baśni, ale także relaks. Nie każdy jest aktywny, z różnych względów, dlatego też książki mogą stanowić odskocznię od problemów. Sama korzystać, jak tylko mam czas. Serdecznie polecam każdemu.

Adam Buchelt to aktywny dziadek dziewczynek. - Ani jednego wnuka - śmieje się i mówi, że dlatego właśnie zaangażował się w Klub Wędrującej Książki.

- Czytałem od zawsze, kocham książki, zawsze były obecne w moim życiu. Nie mam ich niestety komu przekazać, bo pierwsze to literatura raczej chłopięca, po drugie dziś dzieci i młodzież inaczej spędzają czas i sporo treści szukają w internecie. Dlatego postanowiłem oddać swoje książki, jeśli ktoś z nich skorzysta, to będzie dla mnie ogromna satysfakcja.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

2021-09-23

„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

Park Kultury oraz KINO Kultura Starachowice zapraszają na premierę filmów z wakacyjnych warsztatów animacji poklatkowej „Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”. Pokaz odbędzie się w czwartek - 23 września - o godzinie 18:00 w Kinie Kultura Parku Kultury. Wstęp wolny.
Spotkaj się z Lemem

2021-09-22

Spotkaj się z Lemem

W tym roku przypada 100 lecie urodzin Stanisława Lema, z okazji obchodów Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie literackie pt. „Wokół Lema”  
Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22

Jakby co to my ho, ho!

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”