JUŻ W KIOSKU

Książki za darmo w Galerii Skałka

2021-08-11 19:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowicka Rada Seniorów zaangażowała się mocno w promocję czytelnictwa, Bożena Cyran i Adam Buchelt gorąco zachęcali do korzystania z Klubu Wędrującej Książki.

Aneta Marciniak

Przy Biurze Obsługi Klienta w Centrum Usług Społecznych w Galerii Handlowej Skałka ustawiona została gablota, do której można przynosić książki, dla których nie ma już miejsca w naszej domowej bibliotece. Książki zostawiamy nieodpłatnie i nieodpłatnie z książkowej gablotki korzystamy biorąc to, co nas interesuje.

Idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach do tego utworzonych służy temu, by każdy zainteresowany czytelnictwem mógł je przeczytać i przekazać dalej. Ta ruchoma biblioteka, bez bibliotecznych kart, bez zapisów jest bardzo przyjemną inicjatywą, która w Starachowicach zdaje egzamin. To już drugi taki punkt, pierwszy znajduje się także w Galerii Skałka, na pierwszym piętrze, w kawiarni E - Seniorek.

Bożena Cyran, jedna z najbardziej aktywnych starachowickich seniorek nie ukrywa, że osobiście jej zależy na tym, by ludzie z biblioteczki korzystali.

- Dla mnie książki to przede wszystkim podróże. I te po świecie i po krainie baśni, ale także relaks. Nie każdy jest aktywny, z różnych względów, dlatego też książki mogą stanowić odskocznię od problemów. Sama korzystać, jak tylko mam czas. Serdecznie polecam każdemu.

Adam Buchelt to aktywny dziadek dziewczynek. - Ani jednego wnuka - śmieje się i mówi, że dlatego właśnie zaangażował się w Klub Wędrującej Książki.

- Czytałem od zawsze, kocham książki, zawsze były obecne w moim życiu. Nie mam ich niestety komu przekazać, bo pierwsze to literatura raczej chłopięca, po drugie dziś dzieci i młodzież inaczej spędzają czas i sporo treści szukają w internecie. Dlatego postanowiłem oddać swoje książki, jeśli ktoś z nich skorzysta, to będzie dla mnie ogromna satysfakcja.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.
Starachowice na fotografii

2022-08-04

Starachowice na fotografii

Już jutro (piątek - 5 sierpnia) w Muzeum Przyrody i techniki wyjątkowa wystawa.
SOWA zaprasza

2022-08-07

SOWA zaprasza

Starachowice są jednym z nielicznych miast, które mogą pochwalić się Strefą Odkrywania Wyobraźni i Aktywności z osiemnastoma najlepszymi eksponatami z Centrum Nauki Kopernik. SOWA zagnieździła się w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki i oczekuje na młodych i nieco starszych odkrywców.
Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

2022-08-04

Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Mimo wakacji  młodzież nie zapomniała o Bohaterach z Warszawy, którzy zginęli w boju o wolną Polskę.