JUŻ W KIOSKU

Książki za darmo w Galerii Skałka

2021-08-11 19:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowicka Rada Seniorów zaangażowała się mocno w promocję czytelnictwa, Bożena Cyran i Adam Buchelt gorąco zachęcali do korzystania z Klubu Wędrującej Książki.

Aneta Marciniak

Przy Biurze Obsługi Klienta w Centrum Usług Społecznych w Galerii Handlowej Skałka ustawiona została gablota, do której można przynosić książki, dla których nie ma już miejsca w naszej domowej bibliotece. Książki zostawiamy nieodpłatnie i nieodpłatnie z książkowej gablotki korzystamy biorąc to, co nas interesuje.

Idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach do tego utworzonych służy temu, by każdy zainteresowany czytelnictwem mógł je przeczytać i przekazać dalej. Ta ruchoma biblioteka, bez bibliotecznych kart, bez zapisów jest bardzo przyjemną inicjatywą, która w Starachowicach zdaje egzamin. To już drugi taki punkt, pierwszy znajduje się także w Galerii Skałka, na pierwszym piętrze, w kawiarni E - Seniorek.

Bożena Cyran, jedna z najbardziej aktywnych starachowickich seniorek nie ukrywa, że osobiście jej zależy na tym, by ludzie z biblioteczki korzystali.

- Dla mnie książki to przede wszystkim podróże. I te po świecie i po krainie baśni, ale także relaks. Nie każdy jest aktywny, z różnych względów, dlatego też książki mogą stanowić odskocznię od problemów. Sama korzystać, jak tylko mam czas. Serdecznie polecam każdemu.

Adam Buchelt to aktywny dziadek dziewczynek. - Ani jednego wnuka - śmieje się i mówi, że dlatego właśnie zaangażował się w Klub Wędrującej Książki.

- Czytałem od zawsze, kocham książki, zawsze były obecne w moim życiu. Nie mam ich niestety komu przekazać, bo pierwsze to literatura raczej chłopięca, po drugie dziś dzieci i młodzież inaczej spędzają czas i sporo treści szukają w internecie. Dlatego postanowiłem oddać swoje książki, jeśli ktoś z nich skorzysta, to będzie dla mnie ogromna satysfakcja.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zmarła Anna Księska

2023-02-07

Zmarła Anna Księska

Anna Księska zmarła w wieku 90 lat. W latach 1983 - 90 była dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

2023-02-02

"Pedet" do rozbiórki

Wzniesiony w 1952 od lat wpisywał się w krajobraz miasta. Starsi mieszkańcy będą go utożsamiać z ulicami Krzosa i Krywki, dla młodszych to skrzyżowanie Bankowej i Pileckiego. Za chwilę nie będzie po nim śladu. 
Pamiętali o

2023-02-02

Pamiętali o "Halnym"

To już 9 lat, jak nie ma go z nami. Honorowy Obywatel Starachowic i Wąchocka Zdzisław Rachtan odszedł 26 stycznia 2014 w Warszawie. 
Zmarł Jerzy Kołaczyński

2023-02-01

Zmarł Jerzy Kołaczyński

Wieść o śmierci artysty mieszkającego w Wąchocku, Jerzego Kołaczyńskiego, obiegła media we wtorek (31 stycznia br.). 
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.