JUŻ W KIOSKU

Konstytucji 3 Maja i odcinek ul. Partyzantów do przebudowy

2020-12-10 16:00:05

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kolejne ulice w mieście czeka przebudowa. Gmina Starachowice poszukuje wykonawcy przebudowy ul. Konstytucji 3 Maja i odcinka ul. Partyzantów. Inwestycja otrzymała dofinansowanie zewnętrzne 85% ze środków Unii Europejskiej i 15% z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pracami, jak informuje Prezydent Miasta Marek Materek, objęte zostaną ul. Konstytucji 3 Maja oraz ul. Partyzantów na odcinku: od skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. Oświatową wraz z rozbudową zjazdów, zatok autobusowych i chodników. Zaplanowano także przebudowę skrzyżowania ul. Radomskiej z ul. Konstytucji 3 Maja.

- Inwestycja ułatwi poruszanie się po przebudowanych ulicach osobom z niepełnosprawnością ruchową – informuje prezydent. - Przy przejściach dla pieszych, krawężniki, zostaną obniżone do poziomu jezdni w celu bezpiecznego przejazdu osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz zostaną zastosowane płytki betonowe z wypustkami, posiadające specjalnie ukształtowane powierzchnie rozpoznawalne dotykowo w celu ułatwienia przemieszczania się osób niewidomych i niedowidzących. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku to grudzień 2021 roku.

Główny zakres zamówienia obejmuje m.in.:

–wykonanie nawierzchni bitumicznej (jezdnia, rondo, ścieżka rowerowa) o łącznej powierzchni ok. 9 763 m2,

- nawierzchni z kostki granitowej (zatoka autobusowa, zabruk na rondzie),

– nawierzchni z kostki brukowej betonowej (miejsca postojowe, zjazdy, chodnik,

ciąg pieszo-rowerowy, pow. wyłączone z ruchu),

– wykonanie nawierzchni z płyt guzowatych (przy przejściach dla pieszych)

– budowę kanału deszczowego,

- budowę studni kanalizacyjnych betonowych, wpustów ulicznych ściekowych,wpustów ulicznych liniowych,

- budowę wodociągu,

– budowę linii oświetlenia ulicznego, montaż słupów oświetleniowych – 46 szt oraz montaż opraw oświetleniowych typu LED – 51 szt.,

– montaż naświetlaczy LED do iluminacji pomnika,

– przebudowę istniejącej sieci gazowej niskiego ciśnienia na skrzyżowaniu ulic

Oświatowej i Szkolnej,

– montaż rurociągu,

– budowę telekomunikacyjnego kanału technologicznego wraz ze studniami

kablowymi,

– przebudowę kolidującej sieci elektroenergetycznej oraz telekomunikacyjnej.

/Informator Miejski/
[caption id="attachment_66096" align="aligncenter" width="1320"] fot. UM Starachowice[/caption]
[caption id="attachment_66097" align="aligncenter" width="1320"] fot. UM Starachowice[/caption]
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaproszenie na podsumowanie trzech lat II kadencji Prezydenta Miasta Starachowice

2021-10-18

Zaproszenie na podsumowanie trzech lat II kadencji Prezydenta Miasta Starachowice

Już w najbliższy czwartek (21 października), prezydent Starachowic Marek Materek, podsumuje trzy lata swojej drugiej kadencji na stanowisku włodarza miasta.. 
III Forum Gospodarcze w Starachowicach

2021-10-17

III Forum Gospodarcze w Starachowicach

O nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, podczas III Forum Gospodarczego w Starachowicach, rozmawiali w czwartek (14 października br.) przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, biznesu, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i instytucji finansujących.
I Kongres Centrów Usług Społecznych w Starachowicach

2021-10-10

I Kongres Centrów Usług Społecznych w Starachowicach

W dniach 5-6 października w Starachowicach odbywał się I Kongres Centrów Usług Społecznych. Goście z całego kraju uczestniczyli w wykładach i debatach dotyczących usług społecznych. Inicjatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. W wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich, dyrektorzy i pracownicy Centrów Usług Społecznych oraz Ośrodków Pomocy Społecznej.
Międzynarodowe spotkanie z uczniami klasy dwujęzycznej

2021-10-08

Międzynarodowe spotkanie z uczniami klasy dwujęzycznej

Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Starachowicach, dzięki współczesnej technologii, gościła specjalnego gościa.
Europejski Klub Starachowice

2021-10-06

Europejski Klub Starachowice

Pięciu młodych, aktywnych liderów ze Starachowic i okolic założyło ,,Europejski Klub Starachowice''. Wszystko to za sprawą Europejskiej Akademii Młodych Liderów, która w dniach od 30 września do 3 października odbywała się w Klasztorze na Karczówce w Kielcach. Wydarzenie wspiera europoseł Adam Jarubas. 
Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

2021-10-06

Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

Piękny, setny jubileusz urodzin obchodziła pani Anna Rędziak ze Starachowic. Jubilatkę, z koszem słodkości, odwiedził Prezydent Miasta Marek Materek, który złożył na ręce pani Anny gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku.
Stanowisko Urzędu Miejskiego w Starachowicach w sprawie wydatków na artykuły spożywcze w latach 2015-2020

2021-10-01

Stanowisko Urzędu Miejskiego w Starachowicach w sprawie wydatków na artykuły spożywcze w latach 2015-2020

Gmina Starachowice jako jedna z nielicznych gmin w Polsce, od kilku lat w ramach polityki otwartości publikuje na stronie internetowej: starachowice.eu wszystkie faktury pokazując na co wydatkowane są pieniądze z budżetu gminy. Każdy z mieszkańców na bieżąco może przeglądać wydatki miasta.
Kolonia robotnicza – serce starachowickiej rewitalizacji

2021-10-01

Kolonia robotnicza – serce starachowickiej rewitalizacji

Prezydent Miasta Marek Materek, na kolejny wspólny spacer zaprosił mieszkańców do serca starachowickiej rewitalizacji, którym jest teren dawnej kolonii robotniczej, na osiedlu Wzgórze. - Od tego osiedla rozpoczęła się rewitalizacja, ale wokół osiedla Wzgórze mamy mnóstwo terenów, które na naszych oczach będą się zmieniały w kolejnych latach – zapowiada prezydent.
Przeżyli ze sobą pół wieku

2021-09-30

Przeżyli ze sobą pół wieku

Trzy pary małżeńskie ze Starachowic świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale przyznane za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył jubilatom Prezydent Miasta Marek Materek podczas kameralnego spotkania zorganizowanego w Urzędzie Stanu Cywilnego.