JUŻ W KIOSKU

Konkursy, konkursy, konkursy

2021-04-13 13:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym naprawdę sporo się dzieje. Dowodem na to niech będzie pierwszy konkurs - smaczny tak i pachnący jeszcze piecem czyli konkurs kulinarny.
I miejsce w konkursie zajął Przemysław Wróblewski opracowując przepiękne menu oraz serwując przystawkę ,,Śledź z marynowanymi grzybami”, a nie było to wcale łatwe zadanie. Przyszli kucharze mogli zaprezentować swoje umiejętności organizacyjne i kulinarne. Wybrane przez uczniów potrawy były zróżnicowane i dotyczyły różnych posiłków dnia codziennego - od śniadania po kolację. Zadaniem uczniów była również krótka prezentacja przygotowanych potraw. Konkurs skierowany był do uczniów ze szkoły branżowej kształcących się w zawodzie kucharz. Celem było opracowanie całodziennego menu oraz samodzielne wykonanie wybranej potrawy w pracowni szkolnej, dodajmy, że każda potrawa była przygotowana z dużym zaangażowaniem. Wszystkie zestawy były smaczne, estetyczne i pięknie podane Konkurs kulinarny zorganizowany został przez panie S. Stawińską oraz Agnieszkę Michnowską. Geometryczna Przyroda Pod takim hasłem Ośrodka szkolno- wychowawczego w Starachowicach zachęcają do zabawy i nauki. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Monika. Jurkowska, Monika Grudniewska, Agnieszka Michnowska zorganizowały konkurs plastyczny pt. Geometryczna Przyroda. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów edukacji matematycznej i przyrodniczej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności. O tym, że sam pomysł konkursu bardzo się spodobał niech świadczy fakt, że wpłynęło bardzo dużo prac. Wpłynęło bardzo dużo prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi, wszystkie były piękne, kolorowe, i co najważniejsze stworzone tylko i wyłącznie z podstawowych figur geometrycznych. Komisja konkursowa miała trudne zadanie wyłonienia najlepszej pracy dlatego wyróżniono 4 osoby oraz przyznano jedną nagrodę klasową. Autorami wyróżnionych prac są Aleksandra Mazurkiewicz, Mateusz Jaskulski, Aleksandra Ling, Gabriel Wypchło. Nagroda klasowa trafiło do klasy II-III PdP. Dołączamy się do gratulacji i czekamy na kolejne newsy z placówki.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję.