JUŻ W KIOSKU

"Kończymy zbiórkę podpisów pod naszym wspólnym projektem politycznym Ruch Społeczny AgroUnia TAK". Komentarz lidera Nowej Demokracji TAK Marka Materka

2023-08-16 12:35:23

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Środowa, przedpołudniowa informacja lidera Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska o wspólnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych z AgroUnią zaskoczyła zarówno wyborców z całego kraju, jak i osoby wspierające Marka Materka i jego Nową Demokrację TAK. Po kilku godzinach od oficjalnej konferencji KO sprawę na swoim profilu w mediach społecznościowych skomentował Marek Materek.

fot. FB Marek Materek

Publikujemy jego komentarz.

- Pytacie, czy nasze ugrupowanie Nowa Demokracja TAK dołącza do Koalicji Obywatelskiej. Nie. Michał Kołodziejczak otrzymał indywidualną ofertę i postanowił z niej skorzystać. W związku z tym kończymy zbiórkę podpisów pod naszym wspólnym projektem politycznym Ruch Społeczny AgroUnia TAK. Decyzje co do formuły startu w wyborach parlamentarnych podejmiemy w najbliższych dniach - czytamy. - Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które nas wspierają i nam kibicują. W 2014 roku powstał Ruch Marka Materka. Oddolny ruch ludzi, którzy mieli dość partyjnych przepychanek i chcieli realnych zmian w Starachowicach. Wygrałem wtedy wybory na urząd prezydenta miasta jako kandydat niezależny w wieku 25 lat. Po czterech latach wygrałem kolejny raz, w pierwszej turze mieszkańcy zdecydowali o powierzeniu mi misji zarządzania miastem na kolejne 5 lat (84,4% poparcia). Nasz komitet wygrał także wybory do Rady Miasta (13 na 21 mandatów) i Rady Powiatu (9 na 21 mandatów). W 2022 roku do Ruchu przyłączyli się samorządowcy, przedsiębiorcy i działacze społeczni z innych regionów Polski. Jesteśmy solą w oku dla największych partii politycznych. Nie ze względu na wielkość organizacji, ale ze względu na wiarygodność i skuteczność. Nie udało się nas zastraszyć i nie udało się przekupić. To, co nas charakteryzuje to codzienna praca i konkrety, z których jesteśmy znani. Wierzymy, że nadejdzie czas, w którym Polskę uda nam się zmienić tak, jak udało się zmienić Starachowice i inne małe ojczyzny.

Link do poprzednich artykułów: 

https://tiny.pl/cwct9

https://tiny.pl/ctgq3

      

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.