JUŻ W KIOSKU

Kolejne ulice Starachowic do remontu

2021-06-08 08:48:27

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej,  Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska UM zawnioskował do radnych, o rozpatrzenie wniosku dotyczącego wprowadzenia do budżetu Gminy Starachowice na 2021 rok nowych zadań inwestycyjnych. 

 Dzięki oszczędnościom, które powstały na kilku realizowanych przez gminę inwestycjach, możliwy będzie remont kolejnych gminnych ulic, tj. Jałowcowej, Strażackiej, Topolowej, Składowej, Agatowej i Młynarskiej. Radni przychylili się do wniosku.

Jak czytamy w uchwale, na zadanie pn. „Wykonanie ulicy Jałowcowej” gmina chce przeznaczyć 85.000,00 zł;  zadanie pn. „Wykonanie ulicy Strażackiej” to koszt w wysokości 130.000,00 zł; zadanie pn. „Wykonanie ulicy Topolowej” - kwota 50.000,00 zł; zadanie pn. „Wykonanie ulicy Składowej (działka nr 782/38)” - kwota 100.000,00 zł; na zadanie pn. „Wykonanie ulicy Agatowej” kwota planowana na realizację wynosi 50.000,00 zł, natomiast zadanie pn. „Wykonanie ulicy Młynarskiej (odcinki wewnętrzne)” to kwota 50.000,00 zł.

Radni zgodzili się również wprowadzić do budżetu nowe zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa ul. Św. Barbary od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Spacerowej w Starachowicach” z kwotą wydatków z przeznaczeniem na roboty budowlane oraz nadzór inwestorski ze środków własnych gminy: w 2021 roku: 310.000,00 zł; zaś w 2022 roku: 240.000,00 zł. Planowana do realizacji ulica (długości 140 m i szerokości 5 m) będzie wykonana z kostki betonowej, z jednostronnym chodnikiem, zjazdami i oświetleniem oraz parkingiem z kostki o powierzchni 382,48 m2.

Radny Włodzimierz Orkisz zapytał, kiedy modernizacji doczekają się ulice Chopina i Śląska.

- Ulica Chopina zostanie wykonana do końca 2023 roku. Ulica Śląska - nie podajemy żadnego terminu, dlatego że jest to uzależnione od momentu kiedy dostaniemy dofinansowanie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, bo do tego programu ulica Śląska się zakwalifikowała - odpowiedział prezydent Starachowic Marek Materek.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

2022-10-04

Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

Podczas ostatniej sesji radni podjęli decyzję o wyborze nowego opiekuna dla Młodzieżowej Rady Miasta. Został nim, rekomendowany na to stanowisko przez młodzieżowych radnych, pracownik Urzędu Miasta, Kamil Stanos. Decyzję podjęto jednogłośnie, a sama uchwała nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych.
ŚwiaTOsfera Nauki

2022-10-02

ŚwiaTOsfera Nauki

Gościnne mury starachowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki okazały się idealnym miejscem do organizacji drugiego dnia kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Wtorkowe spotkania młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych oraz starachowickich liceów poświęcone były różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych.
O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

2022-09-30

O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

W Starachowicach gościła ekipa programu Dzień Dobry TVN, która prosto ze starachowickiego autobusu przeprowadziła wejście "na żywo" - oczywiście w temacie bezpłatnej komunikacji publicznej, która w naszym mieście funkcjonuje od 1 kwietnia br.
Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

2022-09-30

Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

Diamentowe i Złote Gody obchodziły dziś starachowickie małżeństwa z 60 i 50-letnim stażem. Medale za długoletnie pożycie wręczył Jubilatom Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, składając z tej okazji życzenia kolejnych, szczęśliwych i udanych lat w małżeństwie.
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.