JUŻ W KIOSKU

Kolejne przejścia oddane

2022-08-14 16:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Cztery w Wąchocku i jedno w Rudzie. Kolejnych pięć przejść, przebudowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych, zostało oddanych już do użytku. Odbiór odbył się w środę, 10 sierpnia br.

10 sierpnia br. odbył się odbiór przejść w Wąchocku z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i burmistrza Jarosława Sameli / fot. Powiat Starachowicki

Mieszkańcy kolejnych dwóch gmin w naszym powiecie tj. Wąchock i Brody zyskali bezpieczniejsze przejścia dla pieszych za sprawą inwestycji prowadzonych przez Powiat w ramach Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg. W samych Starachowicach przebudowanych bądź rozbudowanych zostało aż dziewięć „zebr” na ulicach: Targowej, Zgodnej, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Oświatowej w Starachowicach, Majówce, Iłżeckiej i skrzyżowaniu ul. Długiej z Najświętszej Marii Panny w Starachowicach. Mieszkańcy testują je od miesiąca. W niczym nie przypominają już dawnych przejść. Zostały przebudowane i lepiej wyeksponowane. Dla większego bezpieczeństwa przed pasami pojawiły się ostrzegawcze warstwy wibracyjne, barierki ochronne oraz prawidłowe oświetlenie ledowe, dedykowane „pasom”. W ramach prac wymienione zostały także nawierzchnie jezdni i chodniki w odległości ok. 100 m do „zebr”. Podobnie wygląda to w gminach Wąchock i Brody.

W ramach rozbudowy przejścia dla pieszych na ul. Kolejowej w Wąchocku, w ciągu drogi powiatowej Mirzec – Wąchock, wyniesiono je na długości ok. 8 – 12 m w stronę mostu. Wykonano nowe oświetlenie, oznakowanie i postawiono barierki ochronne. Przy okazji wyremontowano jezdnię i chodnik. Wartość prac wyniosła 250 tys. zł.

Przebudowano też trzy przejścia na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z ulicą św. Rocha. Jest na nich nowe oświetlenie i oznakowanie aktywne. Ponadto, nowa nawierzchnia i chodnik. Pojawiły się także linie wibracyjne na jezdni w stronę drogi krajowej. Wartość prac wyniosła 750 tys. zł.

W Rudzie natomiast wybudowane zostało zupełnie nowe przejście z oświetleniem na skrzyżowaniu ulicy Nad Zalewem z ul. Panoramiczną. Zakres prac obejmował też remont jezdni i budowę chodnika po obu stronach drogi (wartość całości – 250 tys. zł).

A wszystko po to by było bezpieczniej. Czy faktycznie tak jest sprawdzał podczas odbioru starosta Piotr Ambroszczyk.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych Powiat Starachowicki otrzymał dofinansowanie łącznie na 22 zadania na terenie powiatu starachowickiego na drogach powiatowych. Łączna wartość zadań wynosi: 4 mln 270 tys. zł.

/informacja prasowa: Powiat Starachowicki/

Nowe przejście dla pieszych wybudowane w Rudzie / fot. Powiat Starachowicki

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
27-28 maja. Zapraszamy na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

2023-05-26

27-28 maja. Zapraszamy na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim i kultowa kolarska impreza - VII Starachowicka Strzała. To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. 27 maja br. kolarze będą się mogli sprawdzić w jeździe indywidualnej na czas podczas II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. A już w niedzielę, 28 maja rozegrane zostaną główne zawody -  VII Starachowicka Strzała - wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie naszego powiatu. 
Pieniądze na książki do szkolnych bibliotek

2023-05-22

Pieniądze na książki do szkolnych bibliotek

O nowe książkowe pozycje wzbogacą się wkrótce szkolne książnice w trzech powiatowych placówkach: I i II LO oraz Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Starachowicach. Jest to zasługą pozyskanego dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. 18 maja br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisana została umowa w tej sprawie.
To dopiero będzie strzelanie!

2023-05-19

To dopiero będzie strzelanie!

W najbliższą sobotę (20 maja) w parku przy Starostwie Powiatowym (teren przyległy do ulicy Na Szlakowisku) rozegrane zostaną zawody łucznicze - Druga Runda Pucharu Polski Field i Druga Runda Pucharu Polski 3D. Znowu przyjedzie do nas łucznicza „śmietanka”.
Przyjdź na szkolenie proobronne

2023-05-19

Przyjdź na szkolenie proobronne

To już w ten weekend! 21 maja br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbędzie się szkolenie proobronne dla mieszkańców powiatu starachowickiego. Można się będzie na nim nauczyć bezpiecznego posługiwania bronią, strzelania z KBKS–u, poznać elementy taktyki, medycynę pola walki i wiele innych.
Budowa wiaduktu stała się faktem!

2023-05-16

Budowa wiaduktu stała się faktem!

16 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach podpisana została umowa na realizację tej największej w historii naszego powiatu inwestycji drogowej. Wykonawcą zadania będzie firma TRAKCJA S.A. z Warszawy, a inżynierem kontraktu - Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. Rozpoczęcie robót niebawem, a zakończenie - do końca 2024 r. 
Będzie nowa winda w starachowickim DPS

2023-05-17

Będzie nowa winda w starachowickim DPS

Powiat pozyskał pieniądze z PFRON-u na zakup nowej windy do Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Dotychczasową, 22-letnią, zastąpi nowa, bezobsługowa, przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych, a tych, jest w placówce już prawie 80 procent.
Powiat starachowicki pozyskał pieniądze na poprawę torowiska wąskotorówki

2023-05-11

Powiat starachowicki pozyskał pieniądze na poprawę torowiska wąskotorówki

Powiat pozyskał niespełna 50 tys. zł od Mazowieckiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy torowisku zabytkowej Starachowickiej Kolei Dojazdowej. 10 maja br. podpisana została umowa na udzielenie dotacji. Pozwoli ona na przeprowadzenie prac mających na celu bieżące utrzymanie linii na odcinku Iłża – Marcule.
Rusza rehabilitacja w warunkach domowych

2023-05-06

Rusza rehabilitacja w warunkach domowych

Dobra wiadomość dla osób wymagających rehabilitacji, które nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do placówki, która świadczy takie usługi w trybie ambulatoryjnym. Teraz będą z nich mogły skorzystać w warunkach domowych. PZOZ w Starachowicach rozszerzył zakres działalności Pracowni Fizjoterapii o rehabilitację domową.
Przetarg na wiadukt zatwierdzony

2023-05-05

Przetarg na wiadukt zatwierdzony

To już pewne! Firma TRAKCJA S.A.z Warszawy zajmie się budową wiaduktu w Starachowicach, a nadzorować inwestycję będzie Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zatwierdził wyniki przetargu na „Poprawę warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”.
Wspólnie świętujmy 3 maja

2023-05-02

Wspólnie świętujmy 3 maja

Zapraszamy mieszkańców do wspólnego świętowania 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody, tak jak co roku odbędą się w Kościele Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.