JUŻ W KIOSKU

Kolejne mieszkania w Starachowicach

2022-07-22 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Inwestycja mieszkaniowa realizowana jest w ramach Społecznego Budownictwa Czynszowego, już niedługo do mieszkańców Starachowic trafi 39 mieszkań w bloku u zbiegu ulic Jana Pawła II i Żytniej.

fot. UM Starachowice

Wykonawcą budynku jest przedsiębiorstwo Novbud - usługi remontowo budowlane Mariusza Nowaka. Koszt inwestycji to 11,5 miliona, prace mają zostać zakończone do końca marca 2024 roku. Pieniądze na kolejną inwestycję to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego, preferencyjny kredyt plus środki własne miasta. Dzięki temu osoby wynajmujące mogą liczyć na preferencyjne stawki czynszowe.

Dlaczego wciąż mówimy o mieszkaniach na wynajem?

-Nasz styl życia się zmienia. Nie wiążemy się z miejscem zamieszkania i pracy na całe życie jak dawniej, nie chcemy się więc wiązać zakupem mieszkania. Stąd też wynajem zdaje się być najlepszym rozwiązaniem - mówił na czwartkowej konferencji, 21 lipca, prezydent Marek Materek.

Prezydent zwracał uwagę, że te mieszkania są dobrą opcją dla tych wszystkich osób, które do Starachowic przyjeżdżają pracować, ale zamieszkują poza granicami miasta.

- Starachowice mają tę specyficzną sytuację, że do naszego miasta, do pracy, dociera dziennie 10 tys. osób. Budując takie mieszkania, chcemy, żeby jak najwięcej osób zamieszkało w Starachowicach, tu posyłało dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół, co poprawiłoby demografię i zasiliło podatkami budżet - dodał.

Kolejne prace mieszkaniowe będą prowadzone na działce przy ulicy Radomskiej.

- Docelowo zamierzamy wyburzyć budynek starego szpitala i postawić właśnie budynki mieszkalne. O tym, jak są ważne, niech świadczy fakt ogromnego zainteresowania mieszkaniami przy Piłsudskiego. Liczymy, że przy kolejnych inwestycjach będzie tak samo. Negocjujemy ze Spółdzielnią Mieszkaniową działki na osiedlu Łazy, chcemy, że również tam stanęły bloki z mieszkaniami pod wynajem.  - mówił prezydent Materek.

Ale w planie jest nie tylko budownictwo wielorodzinne, Pod budownictwo jednorodzinne przygotowywane są działki na osiedlu Orłowo, za ulica Bema. Kolejnym procesem uwalniania terenów będzie przedłużenie al. Świętego Jana Pawła II równoległe do ulicy Nowowiejskiej  pod budynki wielorodzinne i jednorodzinne, przy czym jest to własność osób prywatnych i będzie to wymagało to więcej pracy.

Większość inwestycji wiąże się z wyburzeniem budynku i postawieniem w tym miejscu nowego. Tak się dzieje w przypadkach starej szkoły muzycznej, budynku przy ulicy Witolda Pileckiego, czy na końcu ulicy Kopalnianej. Na pytanie, co z tzw. łąkami za galerią Galardia prezydent odpowiada, że bloki mieszkalne nie mają tam racji bytu ze względu na podmokły charakter terenu. To raczej miejsce na ogródki działkowe, które można by przenieść z tych terenów, gdzie budownictwo mieszkalne byłoby możliwe.

fot. UM Starachowice

źródło: UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

2022-09-28

Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

W czerwcu br. informowaliśmy o słupach z wysięgnikami, które zostały zainstalowane przy wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Starachowicach. Znajdą się na nich elektroniczne tablice informacji pasażerskiej. Pierwsza z nich już jest, przy ulicy Batalionów Chłopskich.
Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

2022-09-27

Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

Od pięciu lat, 27 września to obok Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, również święto Terytorialsów. W tym czasie powstało m.in. Centrum Szkolenia WOT, a przede wszystkim 18 Brygad Obrony Terytorialnej, w tym 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Uruchomiona została również szkoła podoficerska SONDA i kurs kształcący kadry oficerskie – Agrykola.
„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

2022-09-28

„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Agnieszka Kuś zaprasza na Event Edukacyjny - „Jedno życie masz, wiec zapinaj pas!”, który odbędzie się w piątek (30 września br.) od godziny 10.00 przy ulicy Szkolnej 10 w Starachowicach. 

2022-09-26

"Substancje szczególnie szkodliwe" - o co chodzi we wniosku ZEC do Wód Polskich

Podczas środowej (21 września br.) konferencji prasowej z działkowcami, jej organizatorzy, aktywiści miejscy Małgorzata Derlecka i Andrzej Pasternak poruszyli temat pisma, które Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach skierował do Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie".
Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

2022-09-24

Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

Zima coraz bliżej, a problem z nabyciem węgla coraz większy. Jeśli nawet jest, to kwestionowana jest jego jakość, nie mówiąc o cenach, które kupujących potrafią, przysłowiowo, zwalić z nóg. Sejm przyjął odpowiednią ustawę o dodatku węglowym w kwocie 3 tysięcy, a pytanie brzmi, kiedy trafi on do rąk mieszkańców.
Ze STOP-em bezpieczniej

2022-09-23

Ze STOP-em bezpieczniej

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.
Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

2022-09-22

Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

Przejęcie przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach budynku po Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca stało się faktem. Dyrektor szpitala Milena Witczak, w środę (21 września) odebrała klucze do sąsiadującego ze starachowicką lecznicą budynku. 
Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

2022-09-22

Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

Jaka przyszłość czeka działkowców z ogrodów "Wójtówka" przy ul. Kieleckiej w Starachowicach? Obawy zrodziły się, gdy światło dzienne ujrzała interpelacja radnego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza, który zgłosił pomysł pozbycia się działek. Zaproponował on wycięcie drzew przy ulicy Kieleckiej i likwidację ogródków, celem wyeksponowania widoku na Pasternik, nazwanego przez niego starachowickim Morskim Okiem.    
Ulica Śląska w remoncie

2022-09-22

Ulica Śląska w remoncie

Przy ulicy Śląskiej trwają intensywne prace remontowe. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. św. Barbary została zdjęta już stara nawierzchnia, powstaje również nowy, komfortowy chodnik. Całość prac ma kosztować 1 mln 670 tys. zł, i jak przy większości inwestycji samorząd Starachowic pozyskał dla tego zadania finansowanie zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych.
Publiczny czy prywatny? Profil prezydenta z nagrodą Złotego Lajka w tle 

2022-09-21

Publiczny czy prywatny? Profil prezydenta z nagrodą Złotego Lajka w tle 

Prezydent Miasta Marek Materek odebrał wyróżnienie podczas gali I Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe'22, który odbył się w Tychach. To statuetka Złotego Lajka za najbardziej angażującą komunikację w internecie i mediach społecznościowych, przyznana przez organizatorów kongresu, czyli Związek Miast Polskich oraz Instytut Badania Internetu i Mediów Społecznościowych.