JUŻ W KIOSKU

Kolejne mieszkania w Starachowicach

2022-07-22 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Inwestycja mieszkaniowa realizowana jest w ramach Społecznego Budownictwa Czynszowego, już niedługo do mieszkańców Starachowic trafi 39 mieszkań w bloku u zbiegu ulic Jana Pawła II i Żytniej.

fot. UM Starachowice

Wykonawcą budynku jest przedsiębiorstwo Novbud - usługi remontowo budowlane Mariusza Nowaka. Koszt inwestycji to 11,5 miliona, prace mają zostać zakończone do końca marca 2024 roku. Pieniądze na kolejną inwestycję to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego, preferencyjny kredyt plus środki własne miasta. Dzięki temu osoby wynajmujące mogą liczyć na preferencyjne stawki czynszowe.

Dlaczego wciąż mówimy o mieszkaniach na wynajem?

-Nasz styl życia się zmienia. Nie wiążemy się z miejscem zamieszkania i pracy na całe życie jak dawniej, nie chcemy się więc wiązać zakupem mieszkania. Stąd też wynajem zdaje się być najlepszym rozwiązaniem - mówił na czwartkowej konferencji, 21 lipca, prezydent Marek Materek.

Prezydent zwracał uwagę, że te mieszkania są dobrą opcją dla tych wszystkich osób, które do Starachowic przyjeżdżają pracować, ale zamieszkują poza granicami miasta.

- Starachowice mają tę specyficzną sytuację, że do naszego miasta, do pracy, dociera dziennie 10 tys. osób. Budując takie mieszkania, chcemy, żeby jak najwięcej osób zamieszkało w Starachowicach, tu posyłało dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół, co poprawiłoby demografię i zasiliło podatkami budżet - dodał.

Kolejne prace mieszkaniowe będą prowadzone na działce przy ulicy Radomskiej.

- Docelowo zamierzamy wyburzyć budynek starego szpitala i postawić właśnie budynki mieszkalne. O tym, jak są ważne, niech świadczy fakt ogromnego zainteresowania mieszkaniami przy Piłsudskiego. Liczymy, że przy kolejnych inwestycjach będzie tak samo. Negocjujemy ze Spółdzielnią Mieszkaniową działki na osiedlu Łazy, chcemy, że również tam stanęły bloki z mieszkaniami pod wynajem.  - mówił prezydent Materek.

Ale w planie jest nie tylko budownictwo wielorodzinne, Pod budownictwo jednorodzinne przygotowywane są działki na osiedlu Orłowo, za ulica Bema. Kolejnym procesem uwalniania terenów będzie przedłużenie al. Świętego Jana Pawła II równoległe do ulicy Nowowiejskiej  pod budynki wielorodzinne i jednorodzinne, przy czym jest to własność osób prywatnych i będzie to wymagało to więcej pracy.

Większość inwestycji wiąże się z wyburzeniem budynku i postawieniem w tym miejscu nowego. Tak się dzieje w przypadkach starej szkoły muzycznej, budynku przy ulicy Witolda Pileckiego, czy na końcu ulicy Kopalnianej. Na pytanie, co z tzw. łąkami za galerią Galardia prezydent odpowiada, że bloki mieszkalne nie mają tam racji bytu ze względu na podmokły charakter terenu. To raczej miejsce na ogródki działkowe, które można by przenieść z tych terenów, gdzie budownictwo mieszkalne byłoby możliwe.

fot. UM Starachowice

źródło: UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Serce dla Maćka

2023-09-21

Serce dla Maćka

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     
Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

2023-09-21

Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

Nadleśnictwo Skarżysko wybrało firmę, która wykona remont ulicy Szydłowskiego w Starachowicach biegnącej po leśnych terenach południowej strony Lubianki. Po tym jak miasto zainwestowało w teren rekreacyjny ponad 30 milionów złotych, teraz swój wkład w rozwój tego obszaru dokładają leśnicy. 
W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

2023-09-20

W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

Firma Zeta Safe Harbour z siedzibą w Krakowie działająca w branży "Nieruchomości - kupno, sprzedaż, wynajem", w 2021 roku w przetargu ogłoszonym przez Gminę Starachowice, kupiła działkę wraz z budynkiem po dawnej szkole przy ulicy Kieleckiej.
Jest dofinansowanie na modernizację starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

2023-09-20

Jest dofinansowanie na modernizację starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Prawie 7 mln zł trafi do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Pieniądze z funduszu medycznego, który powstał z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy, zostaną przeznaczone na modernizację i doposażenie w sprzęt medyczny SOR.
Ponad 500 dni bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach

2023-09-21

Ponad 500 dni bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach

Na terenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starachowicach prezydent miasta Marek Materek podsumował dotychczasowe funkcjonowanie bezpłatnej komunikacji w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacyjnego. Spotkanie wpisało się w Europejski Tydzień Mobilności, w którego obchody co roku, aktywnie włączają się Starachowice.  
Punkty Pomocy Okresowej w starachowickich szkołach

2023-09-20

Punkty Pomocy Okresowej w starachowickich szkołach

Punkty Pomocy Okresowej to jedna z odpowiedzi na ubóstwo menstruacyjne. Bardzo prężnie w tym zakresie działa Fundacja Akcja Menstruacja, która zawitała do Starachowic. W ramach współpracy z naszą gminą w szkołach oraz przestrzeni miejskiej pojawią się specjalne skrzynki, oraz dyspensery na podpaski i tampony. Pierwszą placówką, której przekazano dyspenser jest Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach.
Miasta nad Kamienną powinny być ze sobą skomunikowane

2023-09-19

Miasta nad Kamienną powinny być ze sobą skomunikowane

Problematyka wykluczenia komunikacyjnego była tematem czwartkowej (14 września br.) konferencji prasowej Stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie”, które złożyło petycję do prezydenta Starachowic w sprawie wspólnej komunikacji miejskiej w obszarze tzw. trójmiasta nad Kamienną tj. między Ostrowcem Świętokrzyskim, Starachowicami i Skarżyskiem-Kamienną.
Ruszyła budowa parkingu na terenie Strefy 

2023-09-19

Ruszyła budowa parkingu na terenie Strefy 

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" przy ul. Kwiatkowskiego (naprzeciwko Zespołu Doskonalenia Zawodowego) powstaje nowy parking. Inwestycja realizowana jest w ramach współpracy partnerskiej przy realizacji zadania pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”. Zadanie dofinansowane jest z rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.
Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kto wygrał?

2023-09-18

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kto wygrał?

Zakończyło się tegoroczne głosowanie, w ramach starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród zgłoszonych przez mieszkańców pięciu pomysłów, wygrał projekt Konrada Rączki, czyli remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 12 w Starachowicach. Nie zadowala jednak liczba głosujących. Z 44 129 uprawnionych osób, głosy oddało tylko 1428 mieszkańców, z czego 173 głosy były nieważne.

2023-09-16

"Kobiety na wybory" - wizyta posłanek Koalicji Obywatelskiej w Starachowicach

Bus Koalicji Obywatelskiej z posłankami Barbarą Nowacką, Agnieszką Pomaską oraz Małgorzatą Kidawą-Błońską zawitał w piątkowe (15 września br.) przedpołudnie w Starachowicach.