JUŻ W KIOSKU

Kolejne inwestycje w Iłży

2022-04-28 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Oczyszczalnia ścieków, przebudowa sieci ciepłowniczej - to najnowsze inwestycje miasta Iłża.

Kwiecień w Iłży upływa pod znakiem podpisywania umów. Pierwsza z nich dotyczy dwóch zadań: Budowy zbiorczej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla budynków wielorodzinnych w miejscowości Starosiedlice gm. Iłża, za kwotę: 568 940,19 zł; oraz Budowy zbiorczej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla budynków wielorodzinnych w miejscowości Pakosław gm. Iłża, za kwotę: : 453 279,60 zł. Zadania będą realizowane przez firmę DEKA Edyta Kępińska z gminy Iłża na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Planowane zakończenie prac ma się odbyć do końca 2022 roku.

Burmistrz Przemysław Burek podziękował za współpracę przy tym projekcie radnej Rady Miejskiej w Iłży - Annie Mirocie oraz ministrowi Markowi Suskiemu, poseł Annie Kwiecień oraz posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi za wsparcie finansowe udzielone do tego zadania. Całkowity koszt zadania finansowany jest pozyskanymi przez gminę środkami.

Kolejne zadanie to "Przebudowa osiedlowej niskoparametrowej sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami do budynków mieszkalnych na Os. Staszica oraz do budynków Szkoły Podstawowej." Umowa podpisana została z firmą Zakład Usług Ciepłowniczych TERMIX Sp. z o.o. z Radomia. Wartość zadania opiewa na kwotę 3 665 400 zł.

- Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 3 136 143,80 zł. Dzięki tej inwestycji wymienimy jedną z najstarszych sieci c.o. na terenie Iłży. Pozwoli nam to na zmniejszenie strat ciepła dostarczanego do budynków objętych zadaniem. Nowa instalacja to także zmniejszenie ryzyka powstawania awarii. Inwestycja będzie realizowana po zakończeniu okresu grzewczego. Drugi etap będzie przeprowadzony w 2023 roku także po zakończeniu okresu grzewczego - napisał na swoim profilu burmistrz Burek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Z miłości do rodzinnej ziemi

2022-11-26

Z miłości do rodzinnej ziemi

Franciszek Dobrucki to emerytowany inżynier budownictwa i zdawać by się mogło, że w tym ścisłym umyśle nie ma miejsca na poetyckie strofy. Nic jednak bardziej mylnego.

2022-11-12

"Strofy jesieni" wybrzmiały w Iłży

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyła się XV edycja konkursu recytatorskiego i XVI edycja konkursu literackiego pod wdzięczną nazwą "Strofy jesieni".
Bo Żeromski pochodził z tych stron

2022-11-05

Bo Żeromski pochodził z tych stron

Każdy przeczytał przynajmniej jedną jego książkę, jedni go lubią, inni nienawidzą, ale nikt nie pozostaje wobec niego obojętnym. Stefan Żeromski - człowiek, który urodził się w Strawczynie, mieszkał w Ciekotach i pokochał Łysogóry.
Noc bibliotek w Pawłowie

2022-10-15

Noc bibliotek w Pawłowie

Za nami VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyła się 1 października, a zainteresowani uczestnictwem przybyli do biblioteki jeszcze przez zapadnięciem zmierzchu.

2022-10-08

"To się musi powieść"

Pod takim hasłem odbyła się już VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.
Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów). 
Szeptucha na Dymarkach

2022-09-13

Szeptucha na Dymarkach

Powspominajmy jeszcze przez chwilę wakacyjny czas i przenieśmy się w czasie. Mniej więcej w połowie sierpnia w pobliskiej Nowej Słupi odbyły się 54. Dymarki - impreza, który połączyła przeszłość z teraźniejszością. Starachowice miały tam swoją przedstawicielkę.

2022-09-06

"Sołtyski" z nagrodą

Każda nagroda dla tych propagują lokalne tradycje bardzo cieszy, palmę pierwszeństwa dzierży w tym temacie Gmina Pawłów.
Wakacyjne spotkania w pawłowskiej bibliotece

2022-09-05

Wakacyjne spotkania w pawłowskiej bibliotece

Sierpień w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowie upłynął pod znakiem  wtorkowych spotkań przy grach planszowych, zajęciach z robotem PHOTON oraz czwartkowych spotkaniach z przedstawicielami ciekawych zawodów. Był one połączone z czytaniem książeczek z serii MĄDRA MYSZ, co bardzo przypadło do gustu najmłodszym mieszkańcom gminy. Co czekało na milusińskich? 
O nakrętkach i pomocy dla potrzebujących

2022-09-03

O nakrętkach i pomocy dla potrzebujących

Gminna Biblioteka Publiczna im. M. Basy w Pawłowie bierze udział w akcji zbierania nakrętek, która ma na celu pomagać ludziom niepełnosprawnym i chorym z powiatu starachowickiego.