JUŻ W KIOSKU

Kolejne inwestycje w Iłży

2022-04-28 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Oczyszczalnia ścieków, przebudowa sieci ciepłowniczej - to najnowsze inwestycje miasta Iłża.

Kwiecień w Iłży upływa pod znakiem podpisywania umów. Pierwsza z nich dotyczy dwóch zadań: Budowy zbiorczej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla budynków wielorodzinnych w miejscowości Starosiedlice gm. Iłża, za kwotę: 568 940,19 zł; oraz Budowy zbiorczej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla budynków wielorodzinnych w miejscowości Pakosław gm. Iłża, za kwotę: : 453 279,60 zł. Zadania będą realizowane przez firmę DEKA Edyta Kępińska z gminy Iłża na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Planowane zakończenie prac ma się odbyć do końca 2022 roku.

Burmistrz Przemysław Burek podziękował za współpracę przy tym projekcie radnej Rady Miejskiej w Iłży - Annie Mirocie oraz ministrowi Markowi Suskiemu, poseł Annie Kwiecień oraz posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi za wsparcie finansowe udzielone do tego zadania. Całkowity koszt zadania finansowany jest pozyskanymi przez gminę środkami.

Kolejne zadanie to "Przebudowa osiedlowej niskoparametrowej sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami do budynków mieszkalnych na Os. Staszica oraz do budynków Szkoły Podstawowej." Umowa podpisana została z firmą Zakład Usług Ciepłowniczych TERMIX Sp. z o.o. z Radomia. Wartość zadania opiewa na kwotę 3 665 400 zł.

- Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 3 136 143,80 zł. Dzięki tej inwestycji wymienimy jedną z najstarszych sieci c.o. na terenie Iłży. Pozwoli nam to na zmniejszenie strat ciepła dostarczanego do budynków objętych zadaniem. Nowa instalacja to także zmniejszenie ryzyka powstawania awarii. Inwestycja będzie realizowana po zakończeniu okresu grzewczego. Drugi etap będzie przeprowadzony w 2023 roku także po zakończeniu okresu grzewczego - napisał na swoim profilu burmistrz Burek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przyjaciółka młodych czytelników

2023-10-26

Przyjaciółka młodych czytelników

 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży otrzymała wyróżnienie w 2. edycji ogólnopolskiej akcji "Biblioteka Przyjazna Dzieciom", zorganizowanej przez Przystanek Rodzinka.
Zamordowani mieszkańcy upamiętnieni

2023-09-13

Zamordowani mieszkańcy upamiętnieni

W miejscowości Celiny odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą czwórce mieszkańców gminy Bodzentyn zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.    
Rowerami na Westerplatte

2023-09-01

Rowerami na Westerplatte

Mieszkańcy gminy Bodzentyn, w tym m.in. burmistrz Dariusz Skiba wzięli udział w przedsięwzięciu sportowo - patriotycznym. Rowerami dotarli z Kielc na Westerplatte 1 września, by w ten sposób przypomnieć o 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i uczcić jej ofiary.     
Z pożytkiem dla pszczół

2023-08-10

Z pożytkiem dla pszczół

Na terenie Bodzentyna przybywa ozdobnej roślinności. Władze gminy od kilku lat pozyskują pieniądze na takie zielone inwestycje w wyniku czego zrealizowano do tej pory ponad tysiąc nasadzeń.  Aktualnie m.in. na bodzentyńskim rynku pojawiły się donice z miododajnymi śliwami wiśniowymi.    
Kupili wóz

2023-07-28

Kupili wóz

Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach - Starej Wsi (gmina Bodzentyn) korzysta z nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN. Udało się to dzięki m.in pomocy finansowej mieszkańców.
Iłżecki festiwal folkloru

2023-07-20

Iłżecki festiwal folkloru

Już po raz 29- ty odbył się w Iłży Festiwal Folkloru im. Józefa Myszki. Był to wielki przegląd bogactwa kultury polskiej wsi, bo na konkurs zgłosiło się ponad 400 artystów. Reprezentanci powiatu starachowickiego: solistka Marta Zawłocka i Kapela Ludowa Zbigniewa Orczyka zostali docenieni wyróżnieniami.   
Kandydatka na Miss Polski z Bodzentyna

2023-07-07

Kandydatka na Miss Polski z Bodzentyna

Nasz region zaznacza swoją obecność w wyborach Miss Polski. Jedną z pretendentek do tego tytułu jest pochodząca z Bodzentyna Kamila Wzorek. O tym, czy odniesie sukces dowiemy się w niedzielę 16 lipca.
Akcja Żonkil w Iłży

2023-04-30

Akcja Żonkil w Iłży

Akcja Żonkil związana jest z rocznicą powstania w getcie warszawskim oraz bohaterem i ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej - Markiem Edelmanem. I chociaż od jakiegoś czasu 19 kwietnia można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy rozdają papierowe żonkile na ulicach, to nie wszyscy wiedzą, skąd wziął się ten zwyczaj. 
Wiosenne porządki w Wąchocku

2023-03-26

Wiosenne porządki w Wąchocku

Przyznajcie się, lubicie Wąchock o każdej porze roku, prawda? Ale chodzą słuchy, ze wiosną jest najpiękniejszy, a skoro tak, to pozwólmy mu zabłysnąć i zanim wiosna nadejdzie weźmy się za generalne sprzątanie miasta. 
Obrazy na dawnej wsi

2023-03-18

Obrazy na dawnej wsi

Pokrzywnica to niewielka wieś w gminie Pawłów w powiecie starachowickim. W jej pobliżu przepływa malownicza rzeka Pokrzywianka, która na wysokości miejscowości Szeligi uchodzi do zalewu Wióry. Sama rzeczka stanowi dopływ legendarnej Świśliny. Pokrzywianka wije się w przepięknej scenerii czarodziejskich gór, leniwie przedziera się prze pola, wsie i lasy, a jej brzegów dzielnie bronią ogromne połacie pokrzyw. To właśnie tu stoi piękny Spichlerz, a w nim - 12 marca br. -  odbył się wernisaż wystawy "Święte obrazy w domach naszych przodków. Ikonografia religijna w tradycji ludowej".  To była prawdziwa sentymentalna podróż.