JUŻ W KIOSKU

Kolejne inwestycje w Iłży

2022-04-28 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Oczyszczalnia ścieków, przebudowa sieci ciepłowniczej - to najnowsze inwestycje miasta Iłża.

Kwiecień w Iłży upływa pod znakiem podpisywania umów. Pierwsza z nich dotyczy dwóch zadań: Budowy zbiorczej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla budynków wielorodzinnych w miejscowości Starosiedlice gm. Iłża, za kwotę: 568 940,19 zł; oraz Budowy zbiorczej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla budynków wielorodzinnych w miejscowości Pakosław gm. Iłża, za kwotę: : 453 279,60 zł. Zadania będą realizowane przez firmę DEKA Edyta Kępińska z gminy Iłża na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Planowane zakończenie prac ma się odbyć do końca 2022 roku.

Burmistrz Przemysław Burek podziękował za współpracę przy tym projekcie radnej Rady Miejskiej w Iłży - Annie Mirocie oraz ministrowi Markowi Suskiemu, poseł Annie Kwiecień oraz posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi za wsparcie finansowe udzielone do tego zadania. Całkowity koszt zadania finansowany jest pozyskanymi przez gminę środkami.

Kolejne zadanie to "Przebudowa osiedlowej niskoparametrowej sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami do budynków mieszkalnych na Os. Staszica oraz do budynków Szkoły Podstawowej." Umowa podpisana została z firmą Zakład Usług Ciepłowniczych TERMIX Sp. z o.o. z Radomia. Wartość zadania opiewa na kwotę 3 665 400 zł.

- Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 3 136 143,80 zł. Dzięki tej inwestycji wymienimy jedną z najstarszych sieci c.o. na terenie Iłży. Pozwoli nam to na zmniejszenie strat ciepła dostarczanego do budynków objętych zadaniem. Nowa instalacja to także zmniejszenie ryzyka powstawania awarii. Inwestycja będzie realizowana po zakończeniu okresu grzewczego. Drugi etap będzie przeprowadzony w 2023 roku także po zakończeniu okresu grzewczego - napisał na swoim profilu burmistrz Burek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Mieszkańcy Nowej Słupi muszą zacząć oszczędzać wodę

2022-05-25

Mieszkańcy Nowej Słupi muszą zacząć oszczędzać wodę

Na terenie miasta i gminy Nowa Słupia wprowadzony został zakaz podlewania trawników i ogródków, mycia samochodów oraz napełniania basenów z sieci wodociągowej. To niejedyna miejscowość w Polsce, gdzie mieszkańcy są skłaniani lub zobowiązywani do tego, by wody nie marnować.  

2022-05-22

"Piękno natury" w Iłży

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbył się wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki Pani Agnieszki Sygut pt. „Piękno natury”
Bibliotekarze świętowali swój dzień

2022-05-21

Bibliotekarze świętowali swój dzień

Bibliotekarze to czarodzieje słowa i książki, to oni wprowadzają małych i dużych Czytelników w najpiękniejszy świat literatury. Niedawno świętowali swój dzień.
Witamy w leśmianowskim świecie

2022-05-14

Witamy w leśmianowskim świecie

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie tego miesiąca i jednocześnie jedno z najważniejszych wydarzeń dla Centrum Kultury i Turystyki.
Szkoła w Chybicach ma patrona

2022-05-14

Szkoła w Chybicach ma patrona

Pod koniec kwietnia odbyła się uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach imienia Feliksa Szczęsnego Karnickiego. Nieprzypadkowa to postać, patron związany z Chybicami przez małżeństwo był porucznikiem, po inwazji rosyjskiej na Polskę trafił do Starobielska. Zginął w Charkowie, w 1940 roku.
W krainie pierwszych wzruszeń...

2022-04-13

W krainie pierwszych wzruszeń...

(...) I wznosi hymn potężny słońce, człowiek, dzwon, hymn wielki, niebosiężny aż przed Boga tron: Zmartwychwstał Pan.
Pasja malowania

2022-03-31

Pasja malowania

W ostatnich dniach marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Pani Joanny Lipki. Obrazy, które można tam zobaczyć, to swoisty zapis stanów emocjonalnych autorki.
Aktywni czytelnicy w Iłży

2022-03-06

Aktywni czytelnicy w Iłży

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci, podsumowała czytelnictwo za ubiegły rok. W XXIX edycji konkursu czytelniczego na NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA 2021 ROKU, nagrodzono 53. laureatów.
Amfiteatr w Bodzentynie

2022-02-28

Amfiteatr w Bodzentynie

O Bodzentynie co jakiś piszemy, zwracając uwagę przede wszystkim na walory turystyczne. Tym razem inwestycyjnie.
Z miłości do bliźniego

2022-02-26

Z miłości do bliźniego

Z MIŁOŚCI DO BLIŹNIEGO, ZRÓBMY COŚ DOBREGO! - mówią dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich i...