JUŻ W KIOSKU

Kolejna droga na osiedlu Południe wyremontowana 

2022-07-26 09:56:31

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kolejna ulica na starachowickim osiedlu Południe zyskała utwardzoną nawierzchnię. Zakończyły się bowiem prace związane z budową łącznika pomiędzy ulicą Smugową a Myśliwską.

fot. UM Starachowice

O kolejnej zrealizowanej inwestycji drogowej, podczas poniedziałkowej (25 lipca) konferencji prasowej, mówił prezydent Starachowic Marek Materek i towarzyszący mu radni Rady Miejskiej: Monika Nowak i Tomasz Andrzejewski.

- Mieszkańcy na tę inwestycję czekali wiele lat. Udało się ją wykonać dzięki środkom własnym wygospodarowanym z budżetu gminy, a całość prac kosztowała około 380 tys. zł - poinformował prezydent miasta, dziękując wykonawcy prac za sprawną realizację zadania. -  Na ręce radnej Moniki Nowak i radnego Tomasza Andrzejewskiego, którzy są tu ze mną, składam serdecznie podziękowania radnym Rady Miejskiej, którzy pomagają, by tych inwestycji drogowych zrealizować jak najwięcej. Osiedle zmienia się nie do poznania. Za państwa plecami znajduje się ulica Piaskowa, dla której wcześniej wykonaliśmy nową nawierzchnię. Wcześniej wykonaliśmy także ulicę Miodową, Smugową, Jana Pawła II, majora Nurta czy ulicę Południową. Kończą się również prace przy ul. Wrzosowej, na odcinku od ul. Podlesie do granicy lasu – powiedział Marek Materek.

Obecni na konferencji radni podkreślali, jak ważne dla mieszkańców są remonty dróg gruntowych oraz jak niewielkie z pozoru zmiany, wpływają na poprawę komfortu życia mieszkańców Starachowic.

- Cieszy fakt, że kolejna ulica na Osiedlu Południe zyskała utwardzoną nawierzchnię. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni, że od teraz mogą w sposób komfortowy i bezpieczny się po niej poruszać. Jestem pewna, że nowo powstała droga będzie służyła lokalnej społeczności przez dziesiątki lat - mówiła radna Monika Nowak. - Chcę serdecznie podziękować panu prezydentowi za to, że ta inwestycja została wykonana i spełniła oczekiwania mieszkańców.

- Bardzo się cieszę, że te drogi powstają. Jest to ważne przedsięwzięcie, które łączy ulicę Myśliwską z ulicą Smugowa. Dziękuję prezydentowi za to, że jest otwarty na różnego rodzaju projekty, nie tylko te duże, ale również te mniejsze, które służą lokalnej społeczności. Składam również serdeczne podziękowania radnym Rady Miejskiej, którzy wsparli ten projekt – dodał radny Tomasz Andrzejewski.

fot. UM Starachowice

fot. UM Starachowice

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Ludzkie szczątki na terenie obwodnicy Starachowic. Komentarz Świętokrzyskiego Zarządu Dróg

2022-08-17

Ludzkie szczątki na terenie obwodnicy Starachowic. Komentarz Świętokrzyskiego Zarządu Dróg

Wczoraj, tj. we wtorek (16 sierpnia br.) informowaliśmy o znalezieniu ludzkich kości  przy budowie obwodnicy Starachowic. Czy są to ciała przymusowych pracowników obozowych z czasu II wojny światowej? W jaki sposób wykonawca podszedł do znaleziska? Skontaktowaliśmy się ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.
Modernizacja miejskiego oświetlenia. Gmina naliczyła kary, czy wykonawca zapłacił?

2022-08-17

Modernizacja miejskiego oświetlenia. Gmina naliczyła kary, czy wykonawca zapłacił?

W listopadzie 2020 roku, Gmina Starachowice podpisała umowę z firmą FBerwis SA na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście. Wartość zamówienia wyniosła ponad 6,9 miliona złotych. Zakres prac obejmował demontaż słupów stalowych oraz betonowych wraz z oprawami oraz wysięgników, a następnie montaż nowych elementów, w tym energooszczędnych lamp w technologii LED. 
Obwodnica na ludzkich szczątkach?

2022-08-16

Obwodnica na ludzkich szczątkach?

Podczas prac przy budowie obwodnicy Starachowic znaleziono ludzkie szczątki. Czy są to ciała przymusowych pracowników obozowych z czasu II wojny światowej?  
Biblioteka z Parku Kultury zmieniła lokalizację

2022-08-16

Biblioteka z Parku Kultury zmieniła lokalizację

Przez dziesięciolecia mieściła się przy ulicy Radomskiej w budynku obecnego Parku Kultury - dziś, gdy przeprowadzane są tam remonty, dla filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej zabrakło miejsca. Pracownicy wraz z całym księgozbiorem przenieśli bibliotekę do budynku Agencji Rolnictwa i Restrukturyzacji przy ulicy Mickiewicza 1a.
Remont szkolnych orlików

2022-08-16

Remont szkolnych orlików

Trwają remonty orlików przy starachowickich szkołach. Całkowity koszt to 1,6 mln zł, prace potrwają do października br.
Drewno z

2022-08-16

Drewno z "pałacykowych" drzew trafi do sprzedaży

Na placu przy ul. Konstytucji 3 Maja w Starachowicach, gdzie znajduje się stuletni "Pałacyk" powstaje tzw. „Impact Hub”, czyli inkubator myśli społecznej. Miejsce, w którym organizowane będą spotkania, wystawy i inne cykliczne wydarzenia. Zanim ruszyły prace budowalne, do mieszkańców dotarła informacja o wycince drzew prowadzonej na terenie wokół "Pałacyku". Nie kryli oni zaskoczenia, ale i oburzenia, ponieważ z mapy Starachowic zniknęła kolejna enklawa zieleni. 
Nowo wyremontowane mieszkanie z... pleśnią i wilgocią 

2022-08-12

Nowo wyremontowane mieszkanie z... pleśnią i wilgocią 

W ramach projektu: „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie” kamienica przy ul. Widok 10 na osiedlu Wzgórze przeszła kapitalny remont. Niestety, w jednym z mieszkań na ścianach pojawił się "grzyb". Pani Jolanta kontaktowała się z Urzędem Miejskim, jak i prezydentem miasta Markiem Materkiem w tej sprawie. Jednak na razie pomocy nie uzyskała.
Na ulice: Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatową wraca komunikacja miejska. Zmiana trasy autobusów

2022-08-12

Na ulice: Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatową wraca komunikacja miejska. Zmiana trasy autobusów

Jak informuje Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.  z dniem 22 sierpnia br. na ul. Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatowej przywrócony zostanie ruch autobusów.
Kolejne sukcesy starachowickiej hemodynamiki

2022-08-12

Kolejne sukcesy starachowickiej hemodynamiki

Kolejny, bardzo trudny zabieg naczyniowo - sercowy wykonano w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Magdalena Ogórek w Starachowicach

2022-08-11

Magdalena Ogórek w Starachowicach

W poniedziałek, 8 sierpnia, w Spółdzielczym Domu Kultury gościła znana dziennikarka i historyk Magdalena Ogórek. Z mieszkańcami miasta spotkała się na zaproszenie posła Krzysztofa Lipca i radnej Agnieszki Kuś.