JUŻ W KIOSKU

Kolejna droga gruntowa wyremontowana. Ostatni odcinek ul. Smugowej już gotowy

2022-07-07 07:33

Ocena:

0/5 | 1 głosów

Zakończyły się prace związane z wykonaniem ostatniego odcinka ul. Smugowej w Starachowicach, od skrzyżowania z ul. Podlesie do granicy lasu. Jedna z najdłuższych ulic w mieście stała się drogą o utwardzonej nawierzchni.

fot. Gazeta Starachowicka

To kolejna inwestycja drogowa zrealizowana w południowej części miasta. Niedawno gmina oddała do użytku wyremontowany odcinek ul. Południowej i Wiejskiej, kończą się również prace związane z budową drugiego łącznika ulic Myśliwska-Smugowa, a  roboty drogowe trwają przy ul. Wrzosowej.

– Do użytku mieszkańców oddajemy kolejny fragment nowoczesnej infrastruktury, sukcesywnie zmniejsza się lista dróg gruntowych w naszym mieście. Jeszcze sporo pracy przed nami, ale cieszę się, że poprzez tego typu inwestycje możemy stale poprawiać jakość życia starachowiczan - mówił podczas środowej (6 lipca) konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek. - Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu miasta i kosztowała ok. 780 tys. zł. Cała droga została wyłożona kostką brukową, powstały odwodnienia, położono też krawężniki - dodał włodarz, dziękując przedstawicielowi firmy „Budromost-Starachowice” za sprawne przeprowadzenie inwestycji. 

O tym, jak istotne dla mieszkańców tej części Starachowic są remonty drogowe, a w szczególności odwodnienia wykonywane podczas remontów dróg, mówiła radna Rady Miejskiej Agnieszka Cheda

- Tego rodzaju inwestycje drogowe mają ogromny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców lokalnych społeczności. Nie będzie już brodzenia w błocie i wdychania kurzu. Co bardzo istotne, w przypadku tego fragmentu ulicy, odwodnienie, które zostało wykonane, spowoduje, że po ulewnym deszczu woda płynąca z ulicy Smugowej przez ulicę Wiejską nie będzie już więcej zalewała okolicznych posesji. Panie prezydencie, bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców panu oraz pracownikom Urzędu Miejskiego za codzienną pracę w poprawę funkcjonowania naszych lokalnych społeczności – dodała radna.

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.