JUŻ W KIOSKU

Kolejna droga gruntowa wyremontowana. Ostatni odcinek ul. Smugowej już gotowy

2022-07-07 07:33

Ocena:

0/5 | 1 głosów

Zakończyły się prace związane z wykonaniem ostatniego odcinka ul. Smugowej w Starachowicach, od skrzyżowania z ul. Podlesie do granicy lasu. Jedna z najdłuższych ulic w mieście stała się drogą o utwardzonej nawierzchni.

fot. Gazeta Starachowicka

To kolejna inwestycja drogowa zrealizowana w południowej części miasta. Niedawno gmina oddała do użytku wyremontowany odcinek ul. Południowej i Wiejskiej, kończą się również prace związane z budową drugiego łącznika ulic Myśliwska-Smugowa, a  roboty drogowe trwają przy ul. Wrzosowej.

– Do użytku mieszkańców oddajemy kolejny fragment nowoczesnej infrastruktury, sukcesywnie zmniejsza się lista dróg gruntowych w naszym mieście. Jeszcze sporo pracy przed nami, ale cieszę się, że poprzez tego typu inwestycje możemy stale poprawiać jakość życia starachowiczan - mówił podczas środowej (6 lipca) konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek. - Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu miasta i kosztowała ok. 780 tys. zł. Cała droga została wyłożona kostką brukową, powstały odwodnienia, położono też krawężniki - dodał włodarz, dziękując przedstawicielowi firmy „Budromost-Starachowice” za sprawne przeprowadzenie inwestycji. 

O tym, jak istotne dla mieszkańców tej części Starachowic są remonty drogowe, a w szczególności odwodnienia wykonywane podczas remontów dróg, mówiła radna Rady Miejskiej Agnieszka Cheda

- Tego rodzaju inwestycje drogowe mają ogromny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców lokalnych społeczności. Nie będzie już brodzenia w błocie i wdychania kurzu. Co bardzo istotne, w przypadku tego fragmentu ulicy, odwodnienie, które zostało wykonane, spowoduje, że po ulewnym deszczu woda płynąca z ulicy Smugowej przez ulicę Wiejską nie będzie już więcej zalewała okolicznych posesji. Panie prezydencie, bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców panu oraz pracownikom Urzędu Miejskiego za codzienną pracę w poprawę funkcjonowania naszych lokalnych społeczności – dodała radna.

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
500 plus. Można składać wnioski na nowy okres rozliczeniowy

2023-02-06

500 plus. Można składać wnioski na nowy okres rozliczeniowy

Od 1 lutego ZUS zaczął przyjmowanie wniosków w ramach programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.
Rewaloryzacja umów inwestycyjnych. Wykonawca bloku przy ulicy Kościelnej chce ponad 2 mln złotych dopłaty

2023-02-06

Rewaloryzacja umów inwestycyjnych. Wykonawca bloku przy ulicy Kościelnej chce ponad 2 mln złotych dopłaty

W związku ze zmianą przepisów prawnych, gminy w umowach z wykonawcami inwestycji, będą musiały zamieszczać punkt o możliwości rewaloryzacji umownego wynagrodzenia.
Na walkę z rakiem

2023-02-04

Na walkę z rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Każdego roku diagnozę choroby nowotworowej słyszy ok. 3,5 mln osób na świecie. Powiat starachowicki nie jest niestety chlubnym wyjątkiem. Na szczęście w PZOZ w Starachowicach działa zarówno poradnia, jak i oddział onkologiczny dzienny, z których korzysta rocznie już ponad 4 tys. pacjentów.
Wraca temat pomnika

2023-02-05

Wraca temat pomnika

Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego od lat dzieli mieszkańców Starachowic. Dla jednych symbol radzieckiej dominacji, dla innych to tylko kamień i nic konkretnego. Co jakiś czas temat jego usunięcia wraca. Tym razem wniosek wysunął radny miejski Dariusz Nowak. 
Drugie miejsce prezydenta Marka Materka

2023-02-03

Drugie miejsce prezydenta Marka Materka

Prezydent Starachowic zajął drugie miejsce w rankingu popularności polskich samorządowców w mediach społecznościowych przygotowanym przez Portal Samorządowy. Liderem jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Biała sobota w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

2023-02-03

Biała sobota w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Już jutro bezpłatna mammografia, cytologia i niskodawkowa tomografia komputerowa płuc w ramach programów profilaktyki onkologicznej oraz konsultacje dietetyczne i poradnictwo antytytoniowe dla długoletnich palaczy tytoniu.  
Orkiestra znów zagrała

2023-02-03

Orkiestra znów zagrała

Starachowice co roku włączają się do wspólnego grania. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otwiera serca i portfele, a radość z pomagania cieszy przez następny rok.
Radna Agnieszka Kuś złożyła skargę na prezydenta Starachowic. Sprawa dotyczy zniesławienia

2023-02-01

Radna Agnieszka Kuś złożyła skargę na prezydenta Starachowic. Sprawa dotyczy zniesławienia

Radna Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Agnieszka Kuś złożyła skargę o przestępstwie ściganym z oskarżenia prywatnego, tj. pomówienia, na prezydenta miasta Marka Materka. Chodzi o wypowiedź włodarza miasta po zeszłotygodniowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej dotyczącej dotacji na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla 8 osób cierpiących m.in. na chorobę Alzheimera przy ul. Żeromskiego w Starachowicach.
Ścieżka rowerowa w Rynku. Jest, czy jej nie ma?

2023-02-01

Ścieżka rowerowa w Rynku. Jest, czy jej nie ma?

Takie pytanie zadał jeden z naszych Czytelników. Choć znaki oznaczające trakt dla rowerów już jakiś czas temu zostały zdemontowane, to wzdłuż chodnika nadal zauważymy rowerowe tabliczki, a na nich zaparkowane samochody.  
Pomoc dla Jacka z Lubieni. Pomóżmy odbudować dom

2023-02-01

Pomoc dla Jacka z Lubieni. Pomóżmy odbudować dom

Wtorek (24 stycznia) okazał się tragiczny dla mieszkańców Lubieni.  Z powodu zwarcia instalacji elektrycznej wybuchł pożar, wyniku którego spłonął drewniany dom. Mieszkańcom udało się uciec, ale stracili cały dobytek.