JUŻ W KIOSKU

Kiedy remont ulicy Myśliwskiej?

2023-04-19 09:31:06

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Tomasz Andrzejewski, radny Rady Miejskiej w Starachowicach w imieniu mieszkańców ulicy Myśliwskiej skierował do prezydenta miasta interpelację, w której pyta o bieżące plany magistratu dotyczące remontu tej drogi. 

fot. Gazeta Starachowicka

- Panie Prezydencie w imieniu mieszkańców ulicy Myśliwskiej proszę o informacje, na jakim etapie są prace związane z remontem w/w ulicy. Od wielu lat mieszkańcy, a także w ich imieniu ja jako radny apeluję o przeprowadzenie remontu. Stan nawierzchni i pobocza są w fatalnym stanie. Na ukończeniu są inwestycje na zalewie Lubianka, w planach jest budowa ulicy Szydłowskiego. Powiązanie tych inwestycji z remontem ulicy Myśliwskiej zamknęłoby inwestycje w tamtym rejonie i jako kompleks służyłaby mieszkańcom Starachowic, którzy praktycznie przez cały rok korzystają z dobrodziejstw tych terenów - czytamy w piśmie skierowanym do włodarza miasta.

Odpowiedzi na interpelację, która opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego udzieliła zastępca prezydenta ds. gospodarczych, Elżbieta Gralec. 

- W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 31 marca 2023 r. w sprawie remontu ul. Myśliwskiej, informuję, że w marcu 2023 r. Gmina przeprowadziła remonty cząstkowe ulicy. Jednocześnie nadmieniam, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Starachowice na rok 2024 zaplanowano zadanie pn. „Przebudowa ul. Myśliwskiej w Starachowicach" z kwotą 170.000,00 zł na opracowanie dokumentacji projektowej. W związku z powyższym w drugiej połowie roku będzie ogłoszone postępowanie przetargowe na jej opracowanie. W latach przyszłych w budżecie Gminy zostaną zaplanowane środki na jej realizację. Jednakże ze względu na planowaną budowę ul. Szydłowskiego przez Lasy Państwowe, należałoby realizację przebudowy ul. Myśliwskiej przewidzieć po jej wykonaniu, ze względu to, że ulica Myśliwska stanowi jedyny dojazd do ul. Szydłowskiego - informuje wiceprezydent.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.