JUŻ W KIOSKU

Kibice zaniepokojeni, trener uspokaja

2024-02-04 19:35:25

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Zwycięstwo z zawodnikami z drużyny Pniówek Pawłowice i przegrana z GKS-em Bełchatów to bilans ubiegłotygodniowych spotkań Staru Starachowice, rozegranych w ramach przygotowań do rundy wiosennej ligi. Przed podopiecznymi trenera Tadeusza Krawca jeszcze pięć sparingów. 

fot. BAZ - Foto Sport

Wyniki Zielono-Czarnych w meczach kontrolnych niepokoją sporą grupę kibiców, którzy zwracają uwagę na liczbę straconych bramek. Uspokaja natomiast trener, który niekorzystny wynik spotkania z GKS-em Bełchatów tłumaczy m.in. faktem, że w drugiej połowie na boisku pojawiła się głównie młodzież i zawodnicy testowani. 

- Było widać diametralną różnicę na korzyść Bełchatowa. Mimo wszystko oceniłbym bardziej ten mecz przez pryzmat pierwszej połowy i chwilę drugiej, kiedy jeszcze ci moi podstawowi zawodnicy byli na boisku i wyglądało to pozytywnie. Zmiany pokazały wyższość Bełchatowa, jeszcze dużo pracy przed naszymi młodymi zawodnikami. Nie ma co wpadać w jakąś tutaj paranoje, jakąś degrengoladę muszą kiedyś się ogrywać, muszą grać w sparingach także nie robię z tego tragedii - mówił po przegranym 2:6 spotkaniu z GKS-em. Na listę strzelców w sobotnim (3. bm.) meczu w drużynie ze Starachowic wpisali się: Szymon Stanisławski i Dawid Kośmider. 

STAR Starachowice 

I połowa: Natorski - Nowak, Jagiełło, Cukrowski, Majdanewycz, Styczyński, Ambrozik, Duda, Puton, Stefański, Stanisławski.

II połowa: Natorski (60' Mazur) - Nowak (60' zawodnik testowany), Jagiełło, Duda, Majdanewycz, Cukrowski, Ambrozik (60' I. Zając), Kośmider, Puton (79' Ambrozik), Styczyński (60' Jeziorski), Stanisławski (60' Śliwiński). Trener: Tadeusz Krawiec

Zwycięstwem Zielono-Czarnych zakończył się z kolei rozegrany dzień wcześniej (2. bm.) sparing z zespołem Pniówek Pawłowice, w którym na listę strzelców wpisali się: Konrad Handzlik i Maciej Styczyński. Kolejną dobrą informacją jest ta, że w meczu na boisku na 30 minut pojawił się Piotr Mikos, który po kontuzji wraca do formy. 

- Na pierwszą połowę wyszliśmy, można powiedzieć, w takim najmocniejszym składzie, pamiętajmy jeszcze o Michale Wcisło, który jest kontuzjowany. Widać było że ten mecz kontrolny zwłaszcza w pierwszej połowie był na wysokim poziomie. Zauważalna była przewaga z naszej strony, ale cały czas mamy w myślach pracę, którą musimy wykonać przez miesiąc czasu. Na pewno jesteśmy zadowoleni z tego sparingu, bo wszyscy zawodnicy wybiegali. Cieszy zwycięstwo i gra niektórych zawodników, uważam że ci testowani zawodnicy też w miarę nieźle się zaprezentowali - podsumował sparing trener starachowiczan. 

STAR Starachowice 

I połowa: Lipiec - Majdanewycz, Jagiełło, Bracik, Stefański, Kawecki, Duda, Kośmider, Puton, Handzlik, Śliwiński.

II połowa: Lipiec (60. Natorski) - Cukrowski, Bracik, Gębura, zaw. testowany, Styczyński, Ambrozik, Handzlik (60' I. Zając) Stefański (60' Mikos), zawodnik testowany, Eduardo (68' Kośmider). Trener: Tadeusz Krawiec.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 10. lutego br., w Starachowicach, a przeciwnikiem będzie Pilica Białobrzegi. Początek o godz. 11.00. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sportowa duma Starachowic

2024-02-23

Sportowa duma Starachowic

Comiesięczne stypendia dla młodych zawodników i nagrody za najnowsze osiągnięcia dla sportowców z długim dorobkiem - tak samorząd Starachowic odwdzięcza się ludziom, którzy swoimi sukcesami promują nasze miasto. W sumie przeznaczono na ten cel 34 tys. 400 zł. 
Co w Starze piszczy...

2024-02-19

Co w Starze piszczy...

Sparing z Bronią Radom i kolejna nowa twarz w zespole trenera Tadeusza Krawca. Jakie wieści ze Staru Starachowice przyniósł miniony tydzień?
Bieg na medal

2024-02-19

Bieg na medal

Maja Peryt z Juventy Cerrad Starachowice wywalczyła brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu. 
Bezapelacyjne zwycięstwo Guni

2024-02-18

Bezapelacyjne zwycięstwo Guni

Wychowanek KS Dragon w Starachowicach, obecnie reprezentujący klub Palestra Warszawa Adrian Gunia świetnie spisał się podczas piątkowej (16. bm.) walki w ramach Dragon Fight Night MMA 6. Pokonał swojego rywala jednogłośną decyzją sędziów. 
Triumf Kasperskiego w Libercu!

2024-02-18

Triumf Kasperskiego w Libercu!

Lepszego rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim zawodowym życiu nie mógł chyba wymarzyć sobie Dawid Kasperski. Starachowiczanin i wychowanek KS "Dragon", który w minioną sobotę (17. bm.) debiutował w MMA pokonał Czecha Vasila Ducára. Sędziowie jednogłośnie uznali, że debiutant był w tej walce górą!
Młodzież lubi szachy

2024-02-16

Młodzież lubi szachy

Ta gra o wielowiekowym rodowodzie zdobywa coraz większe uznanie wśród współczesnego młodego pokolenia. I dobrze, bo kształtujące umysł rozrywki w gronie podobnych pasjonatów, to o wiele pożyteczniejsze zajęcie niż bierne przeglądanie treści w internecie. Katolicki Klub Szachowy Gambit w Starachowicach nie narzeka na brak uczestników organizowanych przez siebie turniejów. Ostatnia taka impreza odbyła się 12 lutego br.         
Wystąpili w Turnieju Orlików

2024-02-13

Wystąpili w Turnieju Orlików

Mimo sportowych "przygód" podczas występu na Turnieju Orlików w Jarosławiu drużyna trenera Kacpra Raka z Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i pokazała, że nieprzewidziane sytuacje nie są w stanie wytrącić ich z rytmu. 
Kolejne zwycięstwo na koncie

2024-02-11

Kolejne zwycięstwo na koncie

Z jednym zawodnikiem testowanym w wyjściowym składzie wyszli na spotkanie z Pilicą Białobrzegi zawodnicy Staru Starachowice, którzy zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo dzięki trzem zdobytym bramkom. 
Siatkarski rollercoaster

2024-02-12

Siatkarski rollercoaster

Ponad dwie godziny walki na siatkarskim parkiecie i mnóstwo sportowych emocji - to bilans ostatniego spotkania siatkarzy Cerradu SMS Starachowice z Lerko Galeria Ciepła Kielce. Kto nie widział, niech żałuje!
Zaczynają walkę o medale

2024-02-06

Zaczynają walkę o medale

Siatkarze Cerradu SMS Starachowice, którzy świetnie poradzili sobie w fazie zasadniczej Świętokrzyskiej I Lidze Siatkówki Mężczyzn już w najbliższy czwartek, tj. 8. lutego br. rozpoczynają walkę o medale.