JUŻ W KIOSKU

Jubileuszowy "Blues pod Piecem" w Starachowicach. Wystąpią legendy polskiego bluesa

2022-06-15 13:47:35

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Pod koniec sierpnia br. odbędzie się jubileuszowy, X Festiwal "Blues pod Piecem". Jak podkreślają organizatorzy imprezy, czyli Muzeum Przyrody i Techniki, będzie to muzyczny most pomiędzy Śląskiem a Świętokrzyskiem. Na scenie wystąpią legendy polskiej sceny bluesowej, z SBB i Józefem Skrzekiem na czele. 

Na zdjęciu (od lewej): Agnieszka Kuś - radna Rady Powiatu, poseł Krzysztof Lipiec, Paweł Kołodziejski - dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki, Wioletta Sobieraj - wicedyrektor Muzeum Przyrody i Techniki / fot. Gazeta Starachowicka

Podczas środowej (15 czerwca) konferencji prasowej o dofinansowaniu festiwalu i atrakcjach czekających na fanów bluesa mówili: poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Paweł Kołodziejski oraz jego zastępczyni Wioletta Sobieraj. W spotkaniu udział brała także radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś. 

- Polska kultura jest bardzo doceniana - powiedział prezes świętokrzyskich struktur PiS. - To bardzo cenna inicjatywa – połączenie kultury z zachowaniem dziedzictwa przemysłowego. Cieszę się, że w organizację Festiwali włączyło się kilka instytucji. Dotację z ministerstwa udało się osiągnąć dopiero w drugim naborze, po odwołaniu od pierwszej decyzji. Zobowiązałem się również pomóc w finansowaniu całego przedsięwzięcia w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu - dodał Krzysztof Lipiec.

Jak poinformował Paweł Kołodziejski, koncertów nie udałoby się zorganizować, bez wsparcia zewnętrznego. Jubileuszowy festiwal uzyskał wsparcie w wysokości 20 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury, a także dotacje m.in. z urzędu marszałkowskiego czy powiatu starachowickiego.

- Bardzo się cieszymy, że muzyka bluesowa grana przy Wielkim Piecu będzie tak szeroko rozpropagowana. To też dowód na to, że nasza praca przynosi efekty - mówił.

Jak zapowiada wicedyrektor muzeum i pomysłodawczyni "Bluesa Pod Piecem" Wioletta Sobieraj, festiwal, jak co roku, będzie się składał z trzech koncertów.

- Rozpocznie Adam Kulisz z zespołem Kulisz Trio, później usłyszymy Śląską Grupę Bluesową z Leszkiem Winderem, a na koniec wystąpi Józef Skrzek i legendarne SBB. To najlepszy zespół ostatniego półwiecza polskiej sceny muzycznej, marzyliśmy, aby wystąpił u nas i to marzenie się spełni już za dwa miesiące - podkreśliła Wioletta Sobieraj.

Koncerty dotychczas odbywały się w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki. W tym roku zespoły wystąpią na specjalnej, dużej scenie. W przyszłym tygodniu rozpocznie się sprzedaż biletów, a organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania. Festiwal "Blues Pod Piecem" na stałe wpisał się w kalendarz letnich koncertów bluesowych,  i wszystko wskazuje na to, że jego jubileuszowa odsłona będzie tą niezapomnianą. 

[ZOBACZ KONFERENCJĘ: https://fb.watch/dFwZWJxI4g/]

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-29

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.
Rekomendowano wariant obwodnicy Starachowic

2023-11-25

Rekomendowano wariant obwodnicy Starachowic

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wariant budowy obwodnicy Starachowic do drogi krajowej nr 9. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych po przeprowadzonej analizie zarekomendowała tzw. wariant północny. W kolejnym kroku zostanie przygotowana decyzja środowiskowa.
Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił? Poradnik krok po kroku

2023-11-26

Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił? Poradnik krok po kroku

Połączenia przychodzące od nieznanych numerów telefonów często wiążą się ze sporym stresem. Nigdy nie wiadomo, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. W dzisiejszych czasach często zdarza się, że cyberprzestępcy wykorzystują połączenia telefoniczne w celu wyłudzenia danych osobowych. Zobacz poradnik, jak sprawdzić obcy numer telefonu!
Harcerze śladami partyzantów

2023-11-25

Harcerze śladami partyzantów

W dniach 17-19 listopada br. odbyła się kolejna edycja Harcerskiego Rajdu „Szlakami Jędrusiów” organizowana co roku przez 15. Grunwaldzką Drużynę Harcerską im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” oraz Krąg Instruktorski „Komenduły” im. „Junaka” i „Kokoszki” z Hufca ZHP Starachowice.
Centrum przesiadkowe w Starachowicach Zachodnich gotowe

2023-11-24

Centrum przesiadkowe w Starachowicach Zachodnich gotowe

Zakończyły się prace przy budowie centrum przesiadkowego w zachodniej części miasta. Tam, gdzie niedawno nierówne chodniki i zniszczone wiaty przystankowe nie zachęcały do odwiedzin, stanął nowoczesny dwupoziomy parking. Przebudowany został również plac dworca.
Przejścia dla pieszych zmodernizowane

2023-11-23

Przejścia dla pieszych zmodernizowane

Zakończyły się prace drogowe związane z modernizacją przejść dla pieszych przy al. Jana Pawła II i przy skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Miodową.