JUŻ W KIOSKU

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich

2018-10-15 09:19:57

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Koło Gospodyń Wiejskich powstało, a właściwie reaktywowało swoje struktury 18 września 2015 roku, po kilkudziesięciu latach przerwy. Inicjatorką przedsięwzięcia była Alicja Dudek, która jednocześnie została wiceprzewodniczącą Koła. Pierwszą przewodniczącą została Ewelina Rafalik. Obie panie ostro zabrały się do pracy, aktywnie pokazując się w lokalnym środowisku. Odwiedzały Dom Pomocy Społecznej, organizowały spotkania opłatkowe, w domu kultury spotykały się na warsztatach rękodzieła, brały udział w ludowych festiwalach i przeglądach. Aktywność Koła w Mircu została doceniona przez władze gminy, które w 2016 roku ufundowały piękne stroje ludowe. Obecnie Koło ma nowy zarząd. Przewodniczącą jest Celina Seweryn, jej zastępczynią Ewelina Rułka, a skarbnikiem Celina Niedziela. Spotkanie okazji trzeciej rocznicy działalności odbyło się w Świetlicy Środowiskowej w Mircu. Przybył na nie wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który gratulował osiągnięć i życzył harmonijnej współpracy dla dobra Mirca i gminy. Podziękowania popłynęły też w stronę Piotra Gąsowskiego za profesjonalną opiekę nad zespołem. Do życzeń dołączyły się też panie z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich "Osinianki", a Anna Piętak z tego zespołu zaproponowała, aby mirzeckie koło przyjęło nazwę "Prendosie". Jak na jubileusz przystało, był wspaniały tort, życzenia, pamiątkowe zdjęcie i wspólne śpiewy. (zaz)

Koło Gospodyń Wiejskich obchodziło jubileusz istnienia

fot. UG Mirzec
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Razem przez dziesięciolecia

2023-09-19

Razem przez dziesięciolecia

50, 60, a nawet 65 lat w małżeństwie przeżyło ze sobą kilkadziesiąt par z gminy Mirzec. Takie dowody wierności słowom: "ślubuję, że cię nie opuszczę aż do śmierci" zasługują na najwyższy szacunek. Władze gminy zorganizowały galę dla jubilatów połączoną z wręczaniem medali Prezydenta RP.  
Wbiegli na szczyt Pałacu Kultury

2023-09-18

Wbiegli na szczyt Pałacu Kultury

Dwaj druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach w gminie Mirzec: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński podjęli wyzwanie trudnej rywalizacji. Polegała ona na pokonaniu schodami w biegu 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Nowoczesny wóz strażacki

2023-09-13

Nowoczesny wóz strażacki

Ochotnicza Straż Pożarna w Tychowie Nowym (gmina Mirzec) będzie pełnić służbę z wykorzystaniem samochodu wartego niemal 900 tys. zł. Zakup takiego wozu to efekt montażu finansowego budżetów: państwa, gminy Mirzec, urzędu marszałkowskiego i samych zainteresowanych.      
Blisko 8 milionów dofinansowania na budowę żłobka i przedszkola w Gadce przy koszcie inwestycji 8 367 426 złotych

2023-09-08

Blisko 8 milionów dofinansowania na budowę żłobka i przedszkola w Gadce przy koszcie inwestycji 8 367 426 złotych

Gmina Mirzec otrzymała ponad 1,6 miliona złotych z programu Maluch + na utworzenie miejsc opieki dla dzieci w wieku do trzeciego roku życia. Wraz z dofinansowaniem w wysokości 6,3 miliona złotych z Polskiego Ładu na budowę żłobka i przedszkola to prawie 8 milionów złotych.
Dożynki powiatowo-gminne już 3 września

2023-09-01

Dożynki powiatowo-gminne już 3 września

Pożegnania lata i wakacji, to również polska tradycja, czyli dożynki. Tegoroczne powiatowo-gminne święto plonów odbędzie się już w niedzielę (3 września) w amfiteatrze w Mircu.  
Chodnik w przebudowie

2023-08-26

Chodnik w przebudowie

Mieszkańcy Gadki w gminie Mirzec wreszcie doczekali się inwestycji, dzięki której poczują się bezpieczni jako piesi użytkownicy dróg. Przy drodze administrowanej przez powiat starachowicki trwa przebudowa chodnika.
Nagrody pieniężne dla prymusów

2023-08-09

Nagrody pieniężne dla prymusów

Wakacje w pełni, jednak do grupy uczniów z gminy Mirzec na chwilę powróciły szkolne wspomnienia. Od razu dodajemy, że były miłe, bo dotyczyły grona najlepszych. Dziewięciu prymusów odebrało nagrody wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna. 
Mieszkańcy odnowili gminny teren

2023-08-04

Mieszkańcy odnowili gminny teren

Mieszkańcy Mirca-Malcówek z własnej woli odnowili ogród żwirowy przy tzw. Mirzeckiej Polanie. Wyplewili chwasty, wykosili wybujałą trawę, a potem ozdobili teren barwnymi dekoracjami.    
Droga w Osinach skończona

2023-07-28

Droga w Osinach skończona

Zakończyła się przebudowa trzeciego i ostatniego odcinka drogi gminnej przez Osiny. Roboty na trasie długości 1309 m zakończyły się dwa miesiące szybkiej niż planowano.
Powiatowy Festiwal Kultury Ludowej w Małyszynie

2023-07-27

Powiatowy Festiwal Kultury Ludowej w Małyszynie

Zespoły ludowe z gminy Mirzec coraz ich goście zaprezentują się na scenie w Małyszynie podczas Powiatowego Festiwalu Kultury Ludowej.