JUŻ W KIOSKU

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich

2018-10-15 09:19:57

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Koło Gospodyń Wiejskich powstało, a właściwie reaktywowało swoje struktury 18 września 2015 roku, po kilkudziesięciu latach przerwy. Inicjatorką przedsięwzięcia była Alicja Dudek, która jednocześnie została wiceprzewodniczącą Koła. Pierwszą przewodniczącą została Ewelina Rafalik. Obie panie ostro zabrały się do pracy, aktywnie pokazując się w lokalnym środowisku. Odwiedzały Dom Pomocy Społecznej, organizowały spotkania opłatkowe, w domu kultury spotykały się na warsztatach rękodzieła, brały udział w ludowych festiwalach i przeglądach. Aktywność Koła w Mircu została doceniona przez władze gminy, które w 2016 roku ufundowały piękne stroje ludowe. Obecnie Koło ma nowy zarząd. Przewodniczącą jest Celina Seweryn, jej zastępczynią Ewelina Rułka, a skarbnikiem Celina Niedziela. Spotkanie okazji trzeciej rocznicy działalności odbyło się w Świetlicy Środowiskowej w Mircu. Przybył na nie wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który gratulował osiągnięć i życzył harmonijnej współpracy dla dobra Mirca i gminy. Podziękowania popłynęły też w stronę Piotra Gąsowskiego za profesjonalną opiekę nad zespołem. Do życzeń dołączyły się też panie z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich "Osinianki", a Anna Piętak z tego zespołu zaproponowała, aby mirzeckie koło przyjęło nazwę "Prendosie". Jak na jubileusz przystało, był wspaniały tort, życzenia, pamiątkowe zdjęcie i wspólne śpiewy. (zaz)

Koło Gospodyń Wiejskich obchodziło jubileusz istnienia

fot. UG Mirzec
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze.