JUŻ W KIOSKU

Jedna doba, trzy zatrzymania nietrzeźwych kierowców w powiecie

2021-08-27 12:09:13

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W ciągu tylko jednej doby (26 sierpnia), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy, brali udział w trzech interwencjach dotyczących nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego, a drugi został ujęty na gorącym uczynku. 

fot. KP PSP w Starachowicach

Do pierwszej sytuacji doszło w czwartkowej przedpołudnie, około godziny 10.

- Policjanci starachowickiej drogówki zatrzymali wówczas kierującego hondą. Podczas kontroli okazało się, że 28-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany, a o jego karze zdecyduje teraz sąd. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności - mówi sierż. szt. Paweł Kusiak, rzecznik prasowy KPP w Starachowicach. - Druga sytuacja miała miejsce po południu, na drodze krajowej 42 w miejscowości Styków, gdzie 50-letni kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa 31-letniej kierującej toyotą. Podczas badania stanu trzeźwości mężczyzny wyszło na jaw, że miał on blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdu. Teraz 50-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik.

Ostatnia interwencja, jak relacjonuje Paweł Kusiak, miała miejsce późnym, czwartkowym wieczorem na terenie gminy Pawłów i  dotyczyła ujęcia obywatelskiego kierującego pod wpływem alkoholu.

- Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że jeden ze świadków zauważył seata bez włączonych świateł mijania i natychmiast pojechał za nim. Drugi ze świadków, który był jednocześnie zgłaszającym zauważył seata jadącego z naprzeciwka wprost na niego. Na szczęście uniknął on zderzenia i pojechał za podejrzanie jadącym hiszpańskim autem - mówi rzecznik starachowickich policjantów. - Krótko później, jego kierowca został ujęty przez tych dwóch świadków. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się być 49-latek, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz dwa zakazy prowadzenia pojazdów, przy czym jeden z nich jest dożywotni. Mężczyzna został zatrzymany i teraz odpowie za przestępstwa i za wykroczenia w ruchu drogowym.

/źródło: KPP w Starachowicach/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nie był w służbie, a zatrzymał nietrzeźwego kierującego

2021-09-23

Nie był w służbie, a zatrzymał nietrzeźwego kierującego

W środowy (22 września) poranek, funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał wspólnie z pracownikami sklepu nietrzeźwego kierującego. 
Starachowicka drogówka podsumowała weekend. Kolejni kierowcy z promilami

2021-09-21

Starachowicka drogówka podsumowała weekend. Kolejni kierowcy z promilami

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach podsumowała weekendowe (17-19 września) zdarzenia na drogach powiatu starachowickiego. Pomimo apeli, wciąż są kierowcy, którzy decydują się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu.
Nocny pożar budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj

2021-09-18

Nocny pożar budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj

To była niespokojna noc. Przed godziną 2 w nocy (17/18 września), strażacy dostali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj w Starachowicach. 
Kierowca i pasażer usłyszeli zarzuty. W internecie opublikowano nagranie z poniedziałkowego  wypadku na strefie

2021-09-17

Kierowca i pasażer usłyszeli zarzuty. W internecie opublikowano nagranie z poniedziałkowego wypadku na strefie

W internecie opublikowano nagranie z momentu wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe (13 września) popołudnie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 
Próba oszustwa

2021-09-16

Próba oszustwa "na policjanta". Senior nie dał się nabrać

Na "policjanta", "wnuczka" czy "synową", fałszywego "żołnierza" lub "chore dziecko". Metody oszustw są różne i mimo nagłaśniania spraw, wciąż udaje się oszukać wiele osób. W środę (15 września), do jednego z mieszkańców Starachowic zadzwonił fałszywy "policjant”. Na szczęście, przestępcy nie udało się osiągnąć celu. 
Poszukiwany kierował „na zakazie”... z narkotykami w organizmie i kieszeni

2021-09-14

Poszukiwany kierował „na zakazie”... z narkotykami w organizmie i kieszeni

Surowe konsekwencje czekają 33-latka z powiatu starachowickiego, który w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 września) kierował oplem, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany oraz posiadał przy sobie narkotyki. Miał je również w organizmie.  
Z promilami za kierownicą. Policja podsumowała weekend

2021-09-14

Z promilami za kierownicą. Policja podsumowała weekend

Podczas trzech weekendowych (10 - 12 września) dni, na drogach powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali łącznie 11 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Natomiast w poniedziałkowy (13 września) poranek, aż 6 osób mających promile w organizmie zdecydowało się wsiąść za kierownicę.
Dwie osoby w szpitalu, rozbite auta, pijany za kierownicą

2021-09-13

Dwie osoby w szpitalu, rozbite auta, pijany za kierownicą

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe (13 września) popołudnie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 
[AKTUALIZACJA] 85-latka odnaleziona

2021-09-11

[AKTUALIZACJA] 85-latka odnaleziona

Jak informowaliśmy we wcześniejszym komunikacie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach poszukiwali zaginionej 85-letniej mieszkanki Starachowic. Kobieta została szczęśliwie odnaleziona!