JUŻ W KIOSKU

"Jarzębinki" z jubileuszem

2022-10-26 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Rubinowe gody Klubu Seniora „JARZĘBINKA” stały się okazją do uroczystego spotkania, wspomnień i planów na przyszłość.

Klub Seniora Jarzębinki 

Jubileusz miał miejsce w środę, 19 października, w Szkole Podstawowej nr 13 w Starachowicach.  Członkowie Klubu „JARZĘBINKA” przygotowali dekorację lokalu i uświetnili spotkanie krótkim programem artystycznym. 

Klub Seniora „JARZĘBINKA” został powołany przy Starachowickiej Spółdzielni Lokatorsko Własnościowej „WANACJA” w roku 1982. Minęło 40 lat, przez te lata przewinęli się ludzi, kolejne pokolenie, wielu członków już odeszło, ich miejsce zajęli kolejni. Stali się spadkobiercami wieloletniej tradycji zgodnie z zasadą, że „Nie chodzi o to, żeby zaczynać z czystą kartą, ale zaakceptować przeszłość i na niej zbudować coś nowego". 

Najlepsze lata klubu przypadły na lata 2015 – 2019 kiedy kierownikiem Osiedlowego Klubu „Wanacja” była Pani Halina Kępińska a seniorom przewodziła Pani Władzia Jankowicz. Powstał wtedy zespół estradowy „Patrol” pod przewodnictwem Henryka Bartosika, działał również zespół „Kreatywne Babeczki” pod kierunkiem instruktorki Bożeny Utnickiej. Kwitła także współpraca z innymi klubami w mieście. 

W 2019 r. zakończyła się współpraca pomiędzy SSWL „Wanacja” a klubem „Jarzębinka”.  Od trzech lat członkowie klubu – za zgodą dyr. SP 13 Sławomira Rymarczyka i przy aprobacie Pana Prezydenta Miasta Marka Materka – spotykają się w szkole i pomału odbudowują swoją działalność.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za udostepnienie lokalu i współpracę, jaką udało nam się nawiązać - mówią członkowie Klubu. 

Przesłaniem seniorów są słowa „nasz wiek jest zawsze idealny. Każdy rok naszego życia jest wyjątkowy i cenny i możemy go przeżyć tylko raz. Nie żałujmy więc, że się starzejemy bo to przywilej dostępny nie dla wszystkich”.

W obchodach udział wzięli zaproszeni goście Sławomir Rymarczyk – dyrektor. SP 13, Wioletta Miller-Stępień – dyrektor. SP13, , Mirosław Głuchowski - Przewodniczący Starachowickiej Rady Seniorów, Halina Kępińska – była kierownik Klubu Osiedlowego „WANACJA”, Alicja Korkowska – była przewodnicząca klubu „JARZĘBINKA”, Stefan Stępień – były członek klubu. 

"Zielona" życzy kolejnych pięknych lat. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.