JUŻ W KIOSKU

Intensywnie w starachowickim "Koperniku"

2021-10-02 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gra w bilard z mistrzem świata, wycieczka do Lublina, a także kolejna piastowskim szlakiem - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach nie mogą narzekać na brak atrakcji.

SP 12

Na zaproszenie radnego Marcina Sowuli, w czwartek - 23 września - przybył do Starachowic wielokrotny Mistrz Świata w Trikach Bilardowych Bogdan Wołkowski. W spotkaniu z mistrzem, które odbyło się w Familijnym Klubie Sportowym Łazy w Starachowicach, uczestniczyli uczniowie klasy IVa z SP 12.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się prezentowanym trokom bilardowym, a Bogdan Wołkowski wspaniale opowiadał o swojej fascynacji tą dziedziną sportu oraz o ciężkiej i systematycznej pracy, która pozwoliła mu sięgnąć po najwyższe tytuły i wyróżnienia w tej dyscyplinie. Wszyscy uczestniczący w spotkaniu mogli spróbować nauki gry w bilard korzystając ze wskazówek Mistrza. Za chęci i efekty dzieci otrzymywały upominki i słodki poczęstunek. W czasie pobytu w Familijnym Klubie Sportowym Łazy uczniowie mogli również skorzystać z innych atrakcji tj. bilard nożny, tenis stołowy czy piłkarzyki.

Tego samego dnia dwie klasy - 6a i 7d wybrały się na wycieczkę do Lublina. Spotkanie z królewskim miastem uczniowie rozpoczęli od Ogrodu Botanicznego UMCS. Szczególnym powodzeniem cieszył się Dział Roślin Tropikalnych i Subtropikalnych z niezwykłymi kaktusami. Była także okazja spróbować malutkich kiwi i owoców derenia. 

Kolejnym punktem była wycieczka do Państwowego Muzeum na Majdanku. Tragiczna historia, obozowe budynki, krematorium - to wszystko wywarło duże wrażenie na uczniach, którzy także zadawali sporo pytań przewodniczce - Anecie Marciniak. Stała wystawa SHRINE czyli instalacja artystyczna łącząca elementy rzeźbiarskie, plastyczne i muzyczne, jest hołdem złożonym wszystkim bezimiennym ofiarom KL Lublin. Tu uczniowie mogli sami policzyć ile narodowości zginęło w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Majdanka.

W programie znalazł się czas na zwiedzanie Starego Miasta, była okazja pomachać mieszkańcom Wilna przez, stojący na Placu Litewskim, portal.

Klasy VIII b i VIII d pod opieką Elizy Gawlik, Magdaleny Pater, Igi Niebudzińskiej i Tomasza Wójcika wzięły udział w wycieczce do Biskupina, Gniezna, Ostrowa Lednickiego i Puszczykowa. Na trasie tej wycieczki znalazły się osada w Ostrowie Lednickim, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie czy osada w Biskupinie.

Nic dziwnego, że nikomu nie chce się wracać do szkolnych ław.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tureckie opowieści w bibliotece

2021-10-18

Tureckie opowieści w bibliotece

Już w najbliższy piątek, 22 października, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrzmi głos muezzina, poczujecie zapach Bosforu i magię meczetu. Jednym słowem nadchodzi flirt z Turcją. Na podróżnicze spotkanie zaprasza nasza redakcyjna koleżanka
Prezydencka akceptacja

2021-10-18

Prezydencka akceptacja

Ciężko pracują, aby mieć satysfakcję z tego, co robią oraz cieszyć się z uznaniowego aplauzu. Niemałym wysiłkiem, wyobraźnią, znajomością folkloru i ukochaniem swojej małej Ojczyzny, wykazała się wiceprezes starachowickiego UTW Anna Tokarska planując wystawienie na scenie Parku Kultury „ Świętokrzyskiego Pikniku” . Gotowy projekt został przedłożony Urzędowi Miasta, który to urząd nie tylko go zaakceptował, ale także dofinansował.
Ekologicznie w Adamowie

2021-10-18

Ekologicznie w Adamowie

Ekologiczna szkoła to taka, która rozumie, inspiruje, otacza opieką i prowadzi do sukcesu. Taka jest właśnie Szkoła Podstawowa w Adamowie, a powyższą zasadę rozumieją jej pracownicy.
To już dziś. Park Kultury zaprasza

2021-10-16

To już dziś. Park Kultury zaprasza

Nagrody MBP rozdane

2021-10-17

Nagrody MBP rozdane

Nagrody dla najlepszych graczy rozdane. Miejska Biblioteka Publiczna przyznała nagrody zwycięzcom konkursu związanego z grą Cosmicam, opartą na twórczości Stanisława Lema.  
Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.
Zakochaj się w szóstce

2021-10-15

Zakochaj się w szóstce

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.
Spotkali się w bibliotece

2021-10-13

Spotkali się w bibliotece

To był pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Świat za oknem roztańczył się kolorami, a oni zasiadali w przytulnym wnętrzu biblioteki "Nad Skałą" (Staszica 5). Rozmawiali o książkach, których motywem przewodnim były Chiny.
Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

2021-10-13

Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

Nowy rok Kulturalny to przede wszystkim nowy sezon artystyczny dla miasta Starachowice. Podczas uroczystego rozpoczęcia sala widowiskowa Parku Kultury wybrzmiała życzeniami dalszych sukcesów i chęci do prowadzenia mieszkańców artystycznymi szlakami muzyki, obrazu i teatru.