JUŻ W KIOSKU

Intensywnie w starachowickim "Koperniku"

2021-10-02 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gra w bilard z mistrzem świata, wycieczka do Lublina, a także kolejna piastowskim szlakiem - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach nie mogą narzekać na brak atrakcji.

SP 12

Na zaproszenie radnego Marcina Sowuli, w czwartek - 23 września - przybył do Starachowic wielokrotny Mistrz Świata w Trikach Bilardowych Bogdan Wołkowski. W spotkaniu z mistrzem, które odbyło się w Familijnym Klubie Sportowym Łazy w Starachowicach, uczestniczyli uczniowie klasy IVa z SP 12.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się prezentowanym trokom bilardowym, a Bogdan Wołkowski wspaniale opowiadał o swojej fascynacji tą dziedziną sportu oraz o ciężkiej i systematycznej pracy, która pozwoliła mu sięgnąć po najwyższe tytuły i wyróżnienia w tej dyscyplinie. Wszyscy uczestniczący w spotkaniu mogli spróbować nauki gry w bilard korzystając ze wskazówek Mistrza. Za chęci i efekty dzieci otrzymywały upominki i słodki poczęstunek. W czasie pobytu w Familijnym Klubie Sportowym Łazy uczniowie mogli również skorzystać z innych atrakcji tj. bilard nożny, tenis stołowy czy piłkarzyki.

Tego samego dnia dwie klasy - 6a i 7d wybrały się na wycieczkę do Lublina. Spotkanie z królewskim miastem uczniowie rozpoczęli od Ogrodu Botanicznego UMCS. Szczególnym powodzeniem cieszył się Dział Roślin Tropikalnych i Subtropikalnych z niezwykłymi kaktusami. Była także okazja spróbować malutkich kiwi i owoców derenia. 

Kolejnym punktem była wycieczka do Państwowego Muzeum na Majdanku. Tragiczna historia, obozowe budynki, krematorium - to wszystko wywarło duże wrażenie na uczniach, którzy także zadawali sporo pytań przewodniczce - Anecie Marciniak. Stała wystawa SHRINE czyli instalacja artystyczna łącząca elementy rzeźbiarskie, plastyczne i muzyczne, jest hołdem złożonym wszystkim bezimiennym ofiarom KL Lublin. Tu uczniowie mogli sami policzyć ile narodowości zginęło w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Majdanka.

W programie znalazł się czas na zwiedzanie Starego Miasta, była okazja pomachać mieszkańcom Wilna przez, stojący na Placu Litewskim, portal.

Klasy VIII b i VIII d pod opieką Elizy Gawlik, Magdaleny Pater, Igi Niebudzińskiej i Tomasza Wójcika wzięły udział w wycieczce do Biskupina, Gniezna, Ostrowa Lednickiego i Puszczykowa. Na trasie tej wycieczki znalazły się osada w Ostrowie Lednickim, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie czy osada w Biskupinie.

Nic dziwnego, że nikomu nie chce się wracać do szkolnych ław.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

2023-03-19

75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

Powstała dzięki inicjatywie mieszkańców naszego miasta. To na ich wyraźne życzenie Miejska Rada Narodowa w Starachowicach-Wierzbniku z dnia 15 kwietnia 1947 r. zorganizowała pierwszą placówkę biblioteki publicznej. Lokal znajdował się przy ulicy Kolejowej 19 i składał się z trzech pomieszczeń, w nich zaś 400 tomów pierwszego księgozbioru. Były to dary od mieszkańców.  
Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

2023-03-19

Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

Lubię Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach, bo co wydarzenie to bardziej atrakcyjne. Tym razem to "Plastuś" zadbał o swoich młodych czytelników i zafundował im spotkanie autorskie z poczytnym autorem Pawłem Beręsewiczem.  
Marsz niebieskiej wstążeczki

2023-03-15

Marsz niebieskiej wstążeczki

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia i ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności, pokazywać, że każdy z nas jest różny i przez to wyjątkowy.
Starachowice inspirują

2023-03-15

Starachowice inspirują

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Przyjaciół Starachowic i Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne - to właśnie te trzy instytucje połączyły siły i we wtorek (14 marca) zaprosiły mieszkańców Starachowic na wernisaż grafik Adama Cieślika połączony z wystawą Starachowice wczoraj i dziś.  Było co oglądać. 
Nagrodzono wyjątkowe kobiety

2023-03-12

Nagrodzono wyjątkowe kobiety

To było wyjątkowe wydarzenie. W gościnnych progach Hotelu Europa odbyła się uroczysta Gala Kobieta.23.  Jego bohaterkami były kobiety, które kreują życie kulturalne, zawodowe, społeczne, rodzinne, często działając lokalnie i bez rozgłosu. Inicjatorką jest poseł Agata Wojtyszek, która wraz z marszałek sejmu Elżbietą Witek, objęła imprezę patronatem. 
Spacerowali z Wagnerem

2023-03-11

Spacerowali z Wagnerem

Władysław Wagner to postać wybitna, choć mamy wrażenie, że wciąż za mało znana w naszym mieście. Park Kultury postanowił pomóc lepiej tego naszego bohatera poznać i wymyślił grę miejską "Śladami Władysława Wagnera". Znamy tych, którzy podjęli się fotograficznego wyzwania.
Poznają region

2023-03-11

Poznają region

Projekt pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” ma na celu pomóc obywatelom okupowanego kraju nie tylko w zakresie zabezpieczenia podstawowych potrzeb życiowych, ale także w adaptacji do warunków społeczno-kulturowych. W ramach tego ostatniego starachowicka Spółdzielnia Socjalna Integracja ruszyła w drogę i zwiedzała Świętokrzyskie. Towarzyszyła im nasza dziennikarka i przewodniczka świętokrzyska Aneta Marciniak. 
Monika i jej

2023-03-12

Monika i jej "Ulotne chwile"

Monika Orman dziś mieszka w Krakowie, ale przez wiele lat to właśnie ze Starachowicami była związana prywatnie i zawodowo. Ma za sobą pracę w Szkole Podstawowej nr 9 i współpracę z chórem Concentus. Na łamach naszej Gazety gości z tomikiem wierszy. 
W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

2023-03-11

W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

W powiecie starachowickim przebywają gatunki zwierząt, o których niewielu nawet słyszało. Hodowcy są w posiadaniu nie tylko gadów takich jak pyton królewski czy boa imperator, ale przede wszystkim wielu kolorowych ptaków. Znamy dziewczynę, która z egzotycznymi stworzeniami żyje w dużej przyjaźni. 
W hołdzie Niezłomnym

2023-03-05

W hołdzie Niezłomnym

„Narody tracąc pamięć, tracą życie.”1- właśnie to hasło przyświecało obchodom Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się 1 marca. Uroczystości uświetnił piękny występ społeczności Szkoły Podstawowej nr 1, która przygotowała program artystyczny „Wilczym śladem”.