JUŻ W KIOSKU

Inauguracja 30 Finału WOŚP w Starachowicach „ Przejrzyj na oczy” - uzbierano 8834 zł.

2022-01-18 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątek 14 stycznia starachowicki Sztab 1395  zainaugurował działania finałowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpoczął je koncert, zorganizowany przez sztab, 111 Artystyczną Drużynę Harcerską i uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, pod tytułem „ Od pierwszego wejrzenia”. Warto tu wspomnieć, że 111 ADH gra z Orkiestrą od samego początku.

fot. WOŚP Starachowice

Koncert odbywał się hybrydowo.

W świetlicy było studio, w którym występowali młodzi artyści, a uczniowie pozostając w salach lekcyjnych koncert oglądali i licytowali. Wpłaty do puszki koncertowej i odbiór wylicytowanych przedmiotów odbywał się przed kamerami w świetlicy. Mimo oddalenia, atmosfera jak zawsze była gorąca i co jakiś czas po szkolnych korytarzach niosły się okrzyki i śmiechy zwycięzców licytacji.

Koncert poprowadziły Izabela Gąsior i Wiktoria Szydłowska, a  zaśpiewały  w nim uczennice Natalia Strużyna, Rozalia Gibała, Wiktoria Szydłowska z akompaniamentem Kamila Bolęby.

Byli też zaproszeni specjalni goście – 104 Artystyczna Drużyna z Mirca i działający w niej zespół Happy.

Olbrzymie emocje towarzyszyły licytacjom ofiarowanych przedmiotów. Jak zawsze hojność uczniów i nauczycieli była olbrzymia.

Najwyższe ceny uzyskały:

 I. Niepytajka z biologii wylicytowana przez klasę 3b za kwotę  900 zł.

 II. Niepytajka na wybrany dzień wylicytowana przez klasę 1 E1 – 765 zł.

 III. Piłka do gry w kosza od fundacji Marcina Gortata z jego autografem zakupiona przez Szkolny Klub Sportowy za 430 zł.

 IV. Niepytajka z Fizyki wylicytowana przez klasę 3 e i Koszulka Marcina Gortata z autografem wylicytowana przez klasę 3 b osiągnęły kwoty 400 zł.

 V. Kalendarz ścienny Fundacji WOŚP zakupiony przez  klasę 3 e1 za kwotę 345 zł.

Łączna kwota uzyskana z koncertu i licytacji wyniosła 7679,15 zł

Sztab serdecznie dziękuje całej szkolnej społeczności z dyrekcją na czele za kolejną wspaniałą zabawę finałową i gorące serca.

Tego  dnia, 14 stycznia, w Starachowicach, w innych szkołach odbyły się także dwa wydarzenia inaugurujące 30 Finał. W Szkole Podstawowej Nr 10 odbyła się kwesta wśród uczniów, z której dochód wyniósł 686,15 zł.

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 odbyły się prezentacje artystyczne uczniów i kwesta, które przyniosły dochód 468,70 zł i 4,32 euro.

Serdecznie dziękujemy, że graliście z nami Jesteśmy wdzięczni za organizację Waszych wydarzeń.

Dobry początek pozwala wierzyć, że hojność i serdeczność w Starachowicach jak zawsze będzie wielka.

Dziś mamy już 8834 zł.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Finał 7 StarAch Festiwalu już w niedzielę

2022-05-21

Finał 7 StarAch Festiwalu już w niedzielę

Park Kultury w Starachowicach zaprasza na koncert finałowy 7 StarACH! Festiwalu, który odbędzie się w niedzielę, 22 maja br. o godz. 17:00 w Parku Kultury.
Imprezowy tydzień w Starachowicach

2022-05-15

Imprezowy tydzień w Starachowicach

Wiosna na dobre zagościła w Starachowicach, przyniosła ze sobą fantastyczną pogodę, słońce i otworzyła worek z imprezami. Sporo się w mieście przez ostatnie dni działo.
Koncertowo w Parku Miejskim

2022-05-13

Koncertowo w Parku Miejskim

Już jutro, 14 maja, o godz. 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego koncert "Dzieci o pokój w Ukrainie" w wykonaniu młodych artystów z Winnicy. Zapraszamy
MANGA ATR w Parku Kultury czyli niezwykłe prace niezwykłych autorów.

2022-05-15

MANGA ATR w Parku Kultury czyli niezwykłe prace niezwykłych autorów.

16 maja b.r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w foyer Parku Kultury odbędzie się wernisaż MANGA ART. Autorami prac jest grupa młodzieży, w wieku 13 - 16 lat, uczęszczająca na zajęcia z rysunku i kultury japońskiej do Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA w Starachowicach
Malownicza Li - Terra

2022-05-15

Malownicza Li - Terra

Piąty już raz spotkali się miłośnicy poezji w ramach poetyckiego klubu Li - Terra. Tym razem tematem były wiersze starachowiczanina Piotra Kominka, jego tomik "Droga do domu"to wiersze pełne emocji i miłości.
Starachowianie obchodzili jubileusz

2022-05-12

Starachowianie obchodzili jubileusz

Na kulturalnej mapie miasta są od 1954 roku, od początku lat 90 pod szyldem Teatru Muzycznego Nad Kamienną z siedzibą w obecnym Parku Kultury. W zespole miłośnicy tańca, muzyki, śpiewu i folkloru - sami amatorzy, ale tak było od początku istnienia i tak jest do dziś.
Starachowickie muzeum z dofinansowaniem

2022-05-11

Starachowickie muzeum z dofinansowaniem

Już niedługo zabytkowa portiernia przy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach doczeka się remontu. O potrzebie prac wielokrotnie mówił dyrektor placówki Paweł Kołodziejski, bo chociaż budynek nie wygląda z zewnątrz źle, to jednak potrzeby są pilne.
Starachowice wróciły do gry w SDK!

2022-05-08

Starachowice wróciły do gry w SDK!

Popularne spotkania z grami planszowymi wracają (ZNÓW!:>) do Spółdzielczego Domu Kultury na Ul. Wojska Polskiego 9. Gramy w godzinach 15:00-21:00.
Studenckie spotkania

2022-05-05

Studenckie spotkania

O tym, że słuchacze starachowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są złaknieni wiedzy nie trzeba nikogo przekonywać. Chcą się dokształcać i skrupulatnie korzystają z każdej okazji.
Marcin Bondarowicz z kolejną nagrodą

2022-05-04

Marcin Bondarowicz z kolejną nagrodą

Tym razem został laureatem Nagrody za Doskonałość ( Award of Excellence), konkursu na rysunek prasowy organizowany w Kanadzie: 22nd World Press Freedom International Editorial Cartoon Competiti.