JUŻ W KIOSKU

Hubert Celuch najlepszy w województwie

2022-06-07 13:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Hubert Celuch, absolwent czwartej klasy Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkól Zawodowych nr2 w Starachowicach, jak burza przeszedł przez kolejne szczeble eliminacyjne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wygrał również etap wojewódzki, a teraz będzie reprezentował województwo świętokrzyskie podczas finału centralnego, który odbędzie się  pod koniec czerwca w Miliczu.

Najpierw Hubert Celuch, kształcący się na "Maja" w zawodzie technik informatyk, musiał zabłysnąć swoją wiedzą pożarniczą w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Zdobycie tam pierwszego miejsca pozwoliło mu na reprezentowanie całego powiatu starachowickiego podczas etapu wojewódzkiego, który odbył się 28 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Strawczynie.

- W eliminacjach wzięło udział 38 uczestników z całego województwa. Przyjechali zwycięzcy eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych – mówi Sławomir Pietrzykowski – Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Kielcach, pod którego przewodnictwem zostali ocenieni uczestnicy turnieju. A ten do najłatwiejszych nie należał. Najpierw uczestnicy musieli odpowiedzieć na trzydzieści trudnych pytań testowych. Potem przyszła kolej na część ustną, do której dopuszczono po trzy osoby z najwyższą liczbą punktów z etapu pisemnego. Wśród nich znalazł się również Hubert. Finaliści odpowiadali przed tłumną publicznością. Po długich zmaganiach okazało się, że najwyższym poziomem wiedzy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wykazał się Hubert, który zdobył pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Dla niego tematyka związana z Turniejem jest nie tylko jego wielka pasją, jest też codziennością - gdyż jest członkiem OSP w Osinach. Sumiennie przygotowywał się też do tego turnieju gdyż będzie starał się dostać do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Hubert brał udział szósty raz. W ubiegłorocznej edycji również doszedł do etapu centralnego, w którym zajął dziesiąte miejsce. Tym razem należy mu życzyć nie tylko poprawy tego wyniku ale zostania najlepszym w całej Polsce - mówi Sławomir Gwardyś, który z ramienia szkoły przygotowywał Huberta do Turnieju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 Dzieci o swoich prawach

2023-11-25

Dzieci o swoich prawach

Przedszkole Miejskie nr 6 w Starachowicach świętowało Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Znajomość zawodów

2023-11-22

Znajomość zawodów

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Starachowicach w tym roku szkolnym biorą udział w cyklicznych zajęciach pod hasłem " Poznajemy zawody". Dla najmłodszych to doskonała okazja do bezpośredniej obserwacji specyfiki różnych branż, co być może w przyszłości pomoże im w dokonaniu wyboru właściwej drogi życiowej.  
Wspólne poszukiwanie zabytków

2023-11-22

Wspólne poszukiwanie zabytków

III Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach nawiązało współpracę z Grupą Ochrony Zabytków Fort, skupiającą miłośników profesjonalnych poszukiwań ukrytych w ziemi zabytków. Jak wynika z zapowiedzi ma to być początek cyklu lekcji historii w terenie.     
Troska o środowisko z europejskimi partnerami

2023-11-16

Troska o środowisko z europejskimi partnerami

Szkoła Podstawowa nr 11 w Starachowicach wspólnie z placówkami z Turcji, Słowacji, Rumunii, Włoch, Hiszpanii i Grecji rozpoczęła realizację edukacyjnego projektu o treściach ekologicznych pod hasłem „Save the Green, Save the World’ (Ocal zieleń, ocal świat).
Ekologia u nas i u naszych sąsiadów

2023-11-15

Ekologia u nas i u naszych sąsiadów

Uczniowie drugiej klasy Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach wzięli udział w projekcie "Warsztaty edukacyjne: powietrze, woda, ziemia. Bildungsworkshops: Luft, Wasser, Erde". Był on realizowany na terenie bałtyckiej wyspy Uznam, przez którą przebiega polsko - niemiecka granica. Młodzież odwiedziła polskie Świnoujście oraz kilka sąsiednich miast niemieckich.   
Śniadanie mocy

2023-11-10

Śniadanie mocy

Ogólnopolska akcja pod hasłem "Śniadanie Daje Moc" znalazła swoich zwolenników m.in. w dwóch starachowickich szkołach podstawowych. Uczniowie mieli okazję nie tylko zdrowo i smacznie zjeść, ale co ważne samodzielnie przygotować różne dania
Mali studenci

2023-11-08

Mali studenci

Otwarty w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi Starachowicki Uniwersytet Dzieci to pierwsza taka placówka w naszym mieście. Oferuje uczniom młodszych klas starachowickich podstawówek rozwijanie zainteresowań związanych z naukami przyrodniczymi. Uroczystego rozpoczęcia zajęć dla ambitnych kilku- i kilkunastolatków dokonał wiceprezydent Marcin Gołębiowski.      
Stypendyści premiera

2023-10-29

Stypendyści premiera

Podczas uroczystości w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadpodstawowych naszego regionu. Wśród laureatów jest też młodzież ze starachowickich placówek. 
BohaterON za patriotyzm

2023-10-20

BohaterON za patriotyzm

Starachowiczanka Patrycja Karykowska, pracująca jako nauczycielka- bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 27 w Kielcach odebrała tzw. Złotego BohaterONa. Ta ogólnopolska nagroda została jej przyznana za kreatywną popularyzację historii Polski i nowoczesnego patriotyzmu. 
Wdzięczność dla nauczycieli

2023-10-20

Wdzięczność dla nauczycieli

Blisko 100 nauczycieli i innych pracowników oświaty z placówek z terenu Starachowic i powiatu starachowickiego, otrzymało w minioną środę 18 października dowody uznania za swoją pracę w ramach przypadającego 14 października ogólnopolskiego Dnia Edukacji Narodowej. Były to nagrody i odznaczenia o charakterze państwowym, branżowym  oraz samorządowym wręczone na uroczystości zorganizowanej w urzędzie miejskim.