JUŻ W KIOSKU

Hej Kolęda, kolęda...

2021-12-26 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W Bursie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, święta obchodziła młodzież artystycznie i ze smakiem.

fot. Bursa ZSZ 1

Wychowawczyni Małgorzata Lasek zadbała o oprawę muzycznych przedświątecznych dni i razem z ukraińską młodzieżą śpiewała i słuchała kolęd i piosenek świątecznych. Była to doskonałą okazja do tego, by poznać, co młodzieży w duszy gra, ale także, by zapoznać ją z tym, co bliskie polskim sercom. Zabrzmiały kolędy w wykonaniu Natalii Kukulskiej czy “Piaska”. Płyty ze świątecznymi utworami młodzież znalazła także pod choinką.

Podopieczni z Ukrainy, przed wyjazdem do domu otrzymali także kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim i ukraińskim. Każda kartka była inna, kolorowa i wyjątkowa, a przede wszystkim wykonana własnoręcznie przez polskich mieszkańców bursy. Takie kartki i ciasteczkowe choinki otrzymała również Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

Świąteczny czas upłynął smacznie i słodko, grupa dziewcząt z Polski piekła choineczki, renifery, gwiazdy oraz ludziki, a młodzież z Ukrainy miała okazję przygotować makaron z filetem z piersi kurczaka w sosie słodko- kwaśnym.

Zajęcia prowadzili wychowawcy Magdalena Wolańska i Łukasz Woźniak.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Podróż w przeszłość

2022-01-26

Podróż w przeszłość

W 2014 roku w zbiorach Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach znalazło się 137 negatywów autorstwa Stanisława Lipki,jednego z najlepszych fotografów Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.
Pamiętali o tych, o których zapomniało miasto

2022-01-24

Pamiętali o tych, o których zapomniało miasto

Wyzwolenie Starachowic nie dokonało się samo, udział w tym wydarzeniu mieli żołnierze Armii Czerwonej - 3 armii gwardii I Frontu Ukraińskiego - stało się to 17 stycznia 1945 roku. Dziś nie ma już tej ulicy, a i w pamięci mieszkańców ta data zdaje się nie istnieć. Dodajmy, ze nie u wszystkich.
Jasełka u seniorów

2022-01-23

Jasełka u seniorów

O tym, jak ważna jest współpraca młodzieży z seniorami pisaliśmy wielokrotnie. To łączenie doświadczenia z młodością musi dawać dobre rezultaty i tak też się dzieje. Przekonali się o tym seniorzy stowarzyszenia " Złota Majówka" i grupa artystyczna "Kameleon" działająca przy OSiW OHP.
Ruszyli śladami powstańców styczniowych

2022-01-22

Ruszyli śladami powstańców styczniowych

Rok 1863 to rok znamienny - wybucha wtedy Powstanie Styczniowe, ale już kilkanaście miesięcy wcześniej Ziemia świętokrzyska była miejscem szeregu manifestacji patriotycznych, które odbywały się spontanicznie w kościołach po zakończonych mszach. Na terenie Guberni Radomskiej, bo tam wówczas należy Ziemia Świętokrzyska, stacjonuje niemal 12 tysięcy żołnierzy rosyjskich
Otworzyli sezon wypraw

2022-01-22

Otworzyli sezon wypraw

Po około dwumiesięcznej przerwie znów wyruszyli na szlak, piechurzy z Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach postanowili przypomnieć sobie uroki Gór Świętokrzyskich.
Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

2022-01-21

Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

W środę, 19 stycznia, zmianie uległa powierzchnia Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Stało się faktem, to o czym mówiono od dawna.
Wysokie noty starachowickich szkół

2022-01-20

Wysokie noty starachowickich szkół

To naprawdę doskonała wiadomość - starachowickie szkoły średnie wysoko w rankingu wojewódzkim i ogólnopolskim.  
W cygańskim klimacie

2022-01-20

W cygańskim klimacie

Członkowie poetyckiego Klubu Dyskusyjnego Li - Terra pierwszy raz w tym roku spotkali się, by zanurzyć się w klimat cygańskiej opowieści.
Porozmawiali o wartościach

2022-01-20

Porozmawiali o wartościach

Pod takim hasłem odbyły się, ostatnie przed feriami zimowymi, zajęcia z młodzieżą Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach, przygotowane przez wychowawcę- Małgorzatę Lasek.
Zaczytana „Dziewiątka”

2022-01-19

Zaczytana „Dziewiątka”

Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Korzystnie wpływa na aktywizację wielu obszarów rozwoju dziecka: komunikacji, inteligencji emocjonalnej, koncentracji, emocji i relaksu.