JUŻ W KIOSKU

Granicą jest godz. 22.00

2023-08-10 15:54:15

Ocena:

4.5/5 | 2 głosów

Wracamy do tematu uciążliwej dla mieszkańców działalności gastronomiczno - rozrywkowej nad zalewem "Lubianka", bo Czytelnik zgłosili nam, że problem nie zniknął. W związku z tym zadaliśmy pytania urzędowi miasta oraz policji.      

fot. Anna Ząbecka

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu interweniowaliśmy w starachowickim magistracie, ponieważ nasi Czytelnicy skarżyli się na nocny hałas z lokali gastronomicznych, który nasilił się po oddaniu do użytku zrewitalizowanych obrzeży zbiornika wodnego "Lubianka". Chodziło o głośną muzykę, która według ich relacji jest słyszalna nawet do godziny 3.00 w nocy. Urząd Miejski w Starachowicach odpowiedział wówczas, że otrzymał jednorazowe zgłoszenie o nadmiernym hałasie i głośnej muzyce dobiegających z lokalu Promenada R3, który gmina wynajęła prywatnemu podmiotowi. Urząd dodał, że przeprowadził rozmowę z najemcą, który zapowiedział, że podejmie odpowiednie kroki w sytuacji, gdy skargi na zakłócanie ciszy nocnej będą się powtarzać Niedługo potem nasza redakcja otrzymała ponowne zgłoszenie od Czytelnika, tym razem dotyczące już konkretnie lokalu Promenada R3. I znów chodziło o zbyt głośną muzykę, która w czasie obowiązującej ciszy nocnej dobiega nie tylko z wnętrza lokalu, ale także sprzed budynku, co w sposób zrozumiały potęguję hałas.

- Może już czas, by gmina podjęła bardziej stanowcze i skuteczne kroki wobec najemców wspomnianego lokalu. Jakiego rodzaju działania dyscyplinujące zostaną podjęte? - pisaliśmy m.in. w interwencyjnym e- mailu do starachowickiego magistratu.    

Tym razem otrzymaliśmy odpowiedź zapewniającą o wdrożeniu konkretnego rozwiązania.      

- W wyniku zgłoszeń złożonych do Urzędu Miejskiego w Starachowicach, dotyczących nadmiernego hałasu z lokalu gastronomicznego Promenada R3 w porze nocnej, gmina podjęła stosowne działania wynikające z umowy najmu. Ponadto ustalono, iż po godz. 22.00 wszelka działalność może być prowadzona wyłącznie wewnątrz lokalu, co będzie też monitorowane m.in. przez straż miejską -  informuje rzecznik UM w Starachowicach Leszek Kowalski.  

W związku z opisaną sytuacją zapytaliśmy też starachowicką policję czy od momentu oddania zalewu "Lubianka" do użytkowania po zakończonej rewitalizacji jego obrzeży, co miało miejsce 23 czerwca br., odnotowała wzrost ilości skarg zgłaszanych przez mieszkańców, a dotyczących zakłócania ciszy nocnej lub innych form awanturnictwa i ile związanych z tym interwencji podjęła?  - W okresie od 23 czerwca do 9 sierpnia 2023 do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zostało zgłoszonych 9 interwencji w związku z zakłócaniem porządku publicznego oraz ciszy nocnej w rejonie zalewu Lubianka- odpowiedział rzecznik jednostki mł. asp. Paweł Kusiak. 

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.