JUŻ W KIOSKU

Gaz na szkolnym korytarzu. Czworo uczniów trafiło do szpitala

2022-01-13 10:17:56

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Służby ratunkowe interweniowały w środowe (12 stycznia) południe w Szkole Podstawowej nr 9 w Starachowicach. Według informacji, która dotarła do ratowników, jeden z uczniów na szkolnym korytarzu rozpylił gaz pieprzowy. Dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji. Cztery osoby trafiły do szpitala.

fot. Gazeta Starachowicka

- Sygnał o zdarzeniu w szkole dostaliśmy około godziny 12 - informuje Gazetę oficer prasowy KPP w Starachowicach mł. asp. Paweł Kusiak. - Jeden z uczniów rozpylił na szkolnym korytarzu gaz pieprzowy. Dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji uczniów i nauczycieli. Na miejscu zjawiło się też pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy czterem osobom. Dzieci, które źle się poczuły, zostały zabrane do szpitala na obserwacje - mówi rzecznik. Dodaje, że postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach. Wobec ucznia, który dopuścił się czynu, może zostać wszczęte postępowanie przez Sąd Rodzinny.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 wydała oficjalny komunikat w tej sprawie.

- Dziś w szkole na długiej przerwie uczeń klasy ósmej rozpylił na korytarzu gaz pieprzowy. Zgodnie z procedurami zostały powiadomione służby ratunkowe, zarządzono ewakuację uczniów i personelu, wywietrzone zostały wszystkie pomieszczenia oraz umyte podłogi. Czworo uczniów zgłaszających złe samopoczucie zostało zabranych przez pogotowie ratunkowe na obserwację do szpitala. Za zgodą służb uczniowie wrócili do zajęć. Wobec sprawcy zostaną wyciągnięte konsekwencje wynikające z dokumentów szkolnych - informuje dyrektor szkoły Monika Słowak-Brzezińska.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Życia mężczyzny nie udało się uratować

2022-01-21

Życia mężczyzny nie udało się uratować

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś przy ulicy Armii Krajowej (przy schodach prowadzących od ulicy Staszica w stronę alei). Po godzinie 14. zasłabł tam 79-letni mężczyzna. Na miejscu pojawili się powiadomieni o zdarzeniu policjanci, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Straż Pożarna. Niestety, mimo szybko podjętej akcji ratunkowej życia mężczyzny nie udało się uratować.
Odpowie za uszkodzenie mienia

2022-01-21

Odpowie za uszkodzenie mienia

W ostatni wtorek (18 stycznia) funkcjonariusze starachowickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi wejściowych do jednego z bloków znajdujących się na terenie miasta. Na miejscu interwencji zatrzymali nietrzeźwego 35-latka.
22-latek miał przy sobie biały proszek

2022-01-21

22-latek miał przy sobie biały proszek

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mircu podczas czynności, które były prowadzone wobec zatrzymanego do kontroli drogowej 22-latka, znaleźli przy nim środki odurzające.  
Kosztowna jazda rowerem

2022-01-21

Kosztowna jazda rowerem

W czwartkowe (20 stycznia) popołudnie na terenie gminy Mirzec policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 39-latka rowerzystę. Nietrzeźwego mężczyznę, ku jego zaskoczeniu, mundurowi ukarali wysokim mandatem.
Chciał sprzedać i zarobić, a stracił

2022-01-20

Chciał sprzedać i zarobić, a stracił

Oszuści cały czas wykorzystują fakt, że obecnie większość spraw można załatwić za pomocą sieci internetowej. Przekonał się o tym starachowiczanin, który chcąc zarobić, stracił blisko 15000 złotych.  
Potrójna wpadka 34-latka

2022-01-18

Potrójna wpadka 34-latka

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 stycznia), policjanci ze starachowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 34 –latka. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, w aucie miał środki odurzające, a do tego był poszukiwany.
Amatorzy kosmetyków. Grozi im kara do 5 lat więzienia

2022-01-18

Amatorzy kosmetyków. Grozi im kara do 5 lat więzienia

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy w ostatnim miesiącu kilkukrotnie odwiedzili jedną ze starachowickich drogerii, skąd kradli różnego rodzaju kosmetyki. Wartość strat wyceniono na kwotę ponad 1000 złotych.
Weekend na drogach powiatu. Posypały się wysokie mandaty

2022-01-17

Weekend na drogach powiatu. Posypały się wysokie mandaty

Podczas ostatniego weekendu (14-16 stycznia), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali kilku kierujących, którzy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego. Trzech z nich w obszarze zabudowanym przekroczyło dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h i zostało ukaranych wysokim mandatem oraz zatrzymaniem prawa jazdy.
Rowerzysta z promilami. Mandat 2500 złotych!

2022-01-14

Rowerzysta z promilami. Mandat 2500 złotych!

Policjanci ze starachowickiej komendy, w czwartkowe (13 stycznia) popołudnie zatrzymali do kontroli poruszającego się rowerem 35-latka. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z przepisami, które obowiązują od początku roku, na mężczyznę został nałożony mandat w wysokości 2500 złotych.