JUŻ W KIOSKU

"Egipskie ciemności" na ulicy Romantycznej

2022-01-10 11:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Ulica Romantyczna w Starachowicach wcale nie jest romantyczna. Co prawda światła tam nie oślepiają, ale z drugiej strony nie widać czubka własnego nosa. W imieniu mieszkańców, radna Agnieszka Cheda złożyła interpelację do prezydenta miasta Marka Materka z prośbą o zajęcie się tą sprawą.

ulica Romantyczna / fot, Gazeta Starachowicka

- W imieniu mieszkańców ulicy Romantycznej zwracam się z prośbą o podjęcie wszelkich i wyczerpujących działań w celu uregulowania podstaw prawnych dotyczących prawa własności nieruchomości gruntowej ulicy Romantycznej. Od lat mieszkańcy borykają się z problemem remontu ulicy, jak również braku oświetlenia ww. ulicy. Osoby mieszkające przy tej ulicy, w naszym mieście żyją od lat, pracują, prowadzą działalność gospodarczą, przyczyniają się w ten sposób do rozwoju miasta. Bardzo proszę o podjęcie i uruchomienie procedury dotyczącej przekształcenia ww. drogi w drogę publiczną, co pozwoliłoby w przyszłości na jej remont, budowę oświetlenia. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to proste i jednoznaczne działanie, ponieważ nieruchomość gruntowa jest w posiadaniu prywatnej osoby, niemniej jednak bezpieczeństwo mieszkańców (brak oświetlenia ulicznego) jest najważniejsze, a droga nie powinna być torem przeszkód - czytamy w interpelacji radnej Chedy skierowanej do prezydenta miasta.

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczona została odpowiedź prezydenta Marka Materka w tej sprawie.

- W odpowiedzi na Pani interpelację złożoną w dniu 17.12.2021r. w Biurze Rady Miejskiej w Starachowicach w sprawie uregulowania kwestii własnościowych dot. ul. Romantycznej wyjaśniam, co następuje: ulica Romantyczna jest drogą wewnętrzną, która w części stanowi własność Gminy Starachowice - działki nr 2139 i 2145/2, a pozostała jej część stanowi współwłasność osób fizycznych - działka nr [...]. Starosta Starachowicki decyzjami z dnia 14.07.2009, znak: BK.I.7351-1-128/09 oraz z dnia 17.01.2011r., znak: BK.I.7351-1-334/10 zatwierdził dla PPHU „ORION” Krzysztof Stawski z siedzibą w Starachowicach przy ul. Plac Rynek 15, projekty budowlane, dotyczące m.in. budowy drogi wewnętrznej wraz z odwodnieniem oraz budowy oświetlenia ulicznego. Część inwestycji została zrealizowana - wyjaśnia włodarz Starachowic. - W trakcie prowadzonych od 2015 roku rozmów ze współwłaścicielami nieruchomości oznaczonej jako działka nr [...], Gmina poinformowała, iż nabycie nieruchomości wraz z istniejącymi na niej nakładami winno poprzedzić zakończenie procesu inwestycyjnego na całej ulicy. Jego zwieńczeniem winno być skuteczne zawiadomienie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o zakończeniu budowy drogi z uzbrojeniem terenu. Czynności te potwierdza: protokół odbioru końcowego robót drogowych; mapa inwentaryzacji powykonawczej budowy ulicy wraz z uzbrojeniem, przyjęta do zasobów Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficzne w Starachowicach. Do chwili obecnej powyższych wymogów nie dopełniono - dodaje prezydent Marek Materek. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

2022-01-21

Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

Decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska, w piątek (21 stycznia) na stanowisko prezesa Zarządu miejskiej spółki został powołany Piotr Paweł Urbanek. 
Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

2022-01-21

Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

Ciemność zapanowała w środowy (19 stycznia) wieczór na osiedlu Żeromskiego. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku 24 stycznia br.
Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

2022-01-20

Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

Prezydent Starachowic, który od przeszło 7 lat osobiście prowadzi swój profil w mediach społecznościowych, zajął 3 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku.    
Wega nadal poszukiwana

2022-01-19

Wega nadal poszukiwana

Wega, sunia rasy mały munsterlander, zaginęła rok temu. Jej rodzina wciąż wierzy w szczęśliwe zakończenie. 
Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

2022-01-19

Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił szczepienia przeciwko Covid - 19 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (ul. Batalionów Chłopskich 6). Rejestracji można dokonać poprzez bezpłatną infolinię, na stronie pacjent.gov.pl, wysyłając sms lub dzwoniąc do punktu szczepień. 
Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

2022-01-19

Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

Starachowiczan obserwujących profil społecznościowy prezydenta miasta Marka Materka od rana rozgrzewają jego dwa wpisy. W pierwszym opisuje swój "Sen o Starachowicach, w drugim "Sen o Polsce", w którym nawołuje do pojednania i zaprasza przedstawicieli wszystkich partii do naszego miasta. "Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju. Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach" - czytamy.
Podziękowania dla Ewy Skiby

2022-01-19

Podziękowania dla Ewy Skiby

Prezydent Miasta Marek Materek, starostą starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz były starosta Piotr Babicki podziękowali Ewie Skibie, która po 7 latach pracy w Urzędzie Miejskim ustępuje ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta ds. gospodarczych.
Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

2022-01-17

Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

W poniedziałek (17 stycznia) rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach Iwona Tamiołło poinformowała, że Prezydent Starachowic Marek Materek odwołał Ewę Skibę ze stanowiska Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych.
Osierocili nastoletniego syna

2022-01-17

Osierocili nastoletniego syna

Na początku stycznia informowaliśmy o dramacie, do którego doszło w jednej ze starachowickich rodzin. Mieszkaniec miasta zmarł na Covid-19, a jego żona przetransportowana ze Starachowic do Lublina walczyła o życie podłączona do aparatury ECMO. Jak poinformowała m.in. Telewizja Polsat, życia 50-latki nie udało się uratować.