JUŻ W KIOSKU

Dzień Edukacji Narodowej

2011-11-07 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

13 października br. w Hotelu Europa odbyły się uroczystości Święta Edukacji Narodowej, podczas których uroczyście odznaczono i wyróżniono zasłużonych nauczycieli.

Przybyłych gości przywitała zastępca prezydenta miasta Małgorzata Szlęzak i starosta starachowicki Andrzej Matynia, którzy podziękowali pracownikom wszystkich szczebli starachowickich szkół za wkład pracy na rzecz lokalnego szkolnictwa oraz wychowania dzieci i młodzieży. Podczas spotkania uhonorowano nagrodami osoby związane ze starachowickim szkolnictwem.

Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski wręczyła 44 złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę, a Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty 3 Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz 6 nagród Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Andrzej Matynia, starosta starachowicki wręczył 23 nagrody Starosty Starachowickiego, a Sylwester Kwiecień oraz Małgorzata Szlęzak, zastępcy prezydenta miasta Starachowice, wręczyli 19 nagród Prezydenta Miasta. Uroczystość uświetniły występy solistek Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury oraz Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”.

Nauczyciele odznaczeni Medalem Komisji Edukacji Narodowej

1. Anna Ziewiec – nauczyciel Gimnazjum nr 2

2. Grażyna Muzyka – nauczyciel Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej

3. Czesława Ladyca – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2.

Nauczyciele wyróżnieni nagrodą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

1. Wioletta Ćwik – dyrektor Centrum Doskonalenia Kadr Oświatowych

2. Liliana Jabłko – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10

3. Renata Jakubiec – nauczyciel Gimnazjum nr 4

4. Renata Kasperkiewicz – nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego

5. Anna Pytel – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 12

6. Agnieszka Wybraniec – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Nauczyciele wyróżnieni nagrodą Prezydenta Miasta

1. Iwona Tomaszewska – PM nr 2

2. Małgorzata Tutalak – PM nr 6

3. Bogumiła Ciepielewska – PM nr 14

4. Renata Kwiecień – SP nr 1

5. Elżbieta Stępień – SP nr 2

6. Monika Dudek – SP nr 6

7. Ewa Kadylak – SP nr 9

8. Marzanna Szwed – SP nr 10

9. Lilla Adamczyk – SP nr 11

10. Dorota Próchnicka – SP nr 11

11. Bożena Królak – SP nr 12

12. Małgorzata Zaczek – SP nr 13

13. Emilia Kornecka – Gim. nr 1

14. Małgorzata Niwicka – Gim. nr 1

15. Barbara Kowalska – Gim. nr 2

16. Anna Kierzkowska – Gim. nr 2

17. Emilia Piechowska – Gim. nr 3

18. Sławomir Czaja – Gim. nr 3

19. Magdalena Szmajda – Gim. nr 4.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.