JUŻ W KIOSKU

Dzieje się w Bursie

2022-06-09 13:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Zdrowie - oto temat przewodni działań w starachowickiej Bursie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Podziękować należy wychowawcom - Magdalenie Wolańskiej, Małgorzacie Lasek i Łukaszowi Woźniakowi bo to właśnie oni stoją na straży zdrowia młodzieży. 

Działania prozdrowotne prowadzone są przez nauczycieli – wychowawców cyklicznie, w każdym miesiącu. Młodzież odbywa pogadanki, zachęcana jest do zajęć rekreacyjno – sportowych, sprawdza swoją wiedzę w quizach i testach. Ponieważ maj, to miesiąc, w którym obchodzony jest „ Dzień bez tytoniu”, stał się on pretekstem, by wszyscy wychowankowie wspólnie mogli zastanowić się, jak ogólnie poprawić swoje zdrowie. Na zajęciach profilaktycznych poprowadzonych przez wychowawców – , młodzież mogła uświadomić sobie skutki fizyczne, psychospołeczne i środowiskowe, jakie niesie nałóg palenia papierosów.

Grupa młodzieży polskiej, w ramach profilaktyki zdrowia, uczestniczyła także w akcji poprowadzonej przez wychowawczynię Małgorzatę Lasek, uświadamiającej konieczność kontroli zdrowia, przy pomocy badan profilaktycznych. Zakończyła się on testem „ Diagnostyka zdrowia”, w którym jego uczestnicy musieli zmierzyć się z interpretacją podstawowych wyników badań, wskazując ich znaczenie dla organizmu.

Najlepsze wyniki w teście osiągnęli: Patryk Żurek, Wiktoria Kaminik, Agata Zwolińska, Emilia Różalska. W nagrodę za wiedzę otrzymali grę zręcznościową znaną ich mamą z dzieciństwa – bierki oraz rakietkę do gry w tenisa stołowego.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Pokłonili się Marii Konopnickiej

2022-12-04

Pokłonili się Marii Konopnickiej

Twórczość literacka Marii Konopnickiej nierozerwalnie łączymy z jej działalnością patriotyczną i społeczną. Protestowała przeciwko niesprawiedliwości i uciskowi – w swoich utworach oddała głos ludziom biednym, o szeroko pojęte prawa kobiet upominała się redagując pismo „Świt” i współpracując z tygodnikiem „Bluszcz”. Walczyła z antypolskimi działaniami zaborców i angażowała się w pomoc więzionym z przyczyn politycznych. Współorganizowała protest przeciwko represjom niemieckim wobec dzieci polskich uczestniczących w strajku szkolnym we Wrześni. Doceniając literacki dorobek pisarki oraz jej wkład w działalność patriotyczną, Sejm ustanowił rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej.

2022-12-02

"Szóstka" o rodzinie

Za nami kolejna edycja konkursu "Rodzino, stań się tym czym jesteś". Celem konkursu jest propagowanie znaczenia więzi rodzinnych, rozbudzanie potencjału twórczego młodego pokolenia oraz uwrażliwianie na piękno i bogactwo mowy ojczystej.
Jubileusz starachowickiej

2022-12-02

Jubileusz starachowickiej "trzynastki"

- To już 30 lat nasza szkoła jest obecna w życiu Starachowic. Jest obecna w życiu kolejnych pokoleń młodych mieszkańców, wnosi w ich życie fundamentalne zasady społeczne i moralne. Jest szkołą patriotyzmu i odpowiedzialności, zaradności i dzielności, nowoczesności, ofiarności, dobra wspólnego i służby na rzecz środowiska – tymi słowami przywitał przybyłych gości  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 Sławomir Rymarczyk.
Pluszowy bohater z wizytą w szkole

2022-12-04

Pluszowy bohater z wizytą w szkole

Kiedy na dworze robi się zimno, miło jest przytulić się do ukochanego misia...
Na trzecim miejscu w województwie

2022-11-27

Na trzecim miejscu w województwie

Zespół Szkół Zawodowych ma wielkie powody do zadowolenia, szkolna drużyna wywalczyła brązowy medal na wojewódzkich finałach w piłce koszykowej 3x3. Te odbyły się w środę, 16 listopada.
Uczniowie dla Ojczyzny

2022-11-26

Uczniowie dla Ojczyzny

Uczniowie Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego wzięli udział w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa publicznego i osobistego. Przedsięwzięcie przeznaczone było dla uczniów świętokrzyskich placówek oświatowych. Organizatorzy to Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej " PASSA " w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, Świętokrzyska Policja, Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach. Współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Obrony Narodowej.
Otrzymali stypendia prezesa Rady Ministrów

2022-11-26

Otrzymali stypendia prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Stypendystkami ze Starachowic okazały się uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.
Za mundurem WSZYSCY sznurem

2022-11-22

Za mundurem WSZYSCY sznurem

Klasy mundurowe to przepustka do służby wojskowej, ale także do pracy w innych jednostkach mundurowych. Nie sposób nie wspomnieć, że cieszą się one ogromnym powodzeniem, młodzież zdobywa umiejętności z zakresu strzelectwa, samoobrony, technik interwencji, pierwszej pomocy. Uczy się survivalu biorąc udział w obozach szkoleniowo-sprawnościowych i sportowych.
Cyklicznie oddają krew

2022-11-23

Cyklicznie oddają krew

Od 2003 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach działa Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi. Jego szeregi zasila ponad 70 uczniów, a pieczę nad tą honorową gromadką sprawują Magdalena Półtorak, Elżbieta Winiarska i Beata Grad. Szkolny klub wielokrotnie był nagradzany w Turnieju „Młoda Krew ratuje życie” organizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Świętokrzyski Oddział Okręgowy PCK w Kielcach.
Wykusowe wilki z nagrodą

2022-11-19

Wykusowe wilki z nagrodą

Śladami bohaterów AK to ogólnopolski konkurs historyczny, w którym udział bierze młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To podróż śladami osób, które w czasie II wojny światowej w lokalnych społecznościach włączały się w działanie ruchu oporu wobec okupantów. Dzięki temu młodzi ludzie poznają historię ruchu oporu z ich najbliższej okolicy – szukają ich w opowieściach swoich bliskich, lokalnych muzeach, archiwach społecznych czy bibliotekach.