JUŻ W KIOSKU

Dwa nocne pożary w powiecie starachowickim

2022-01-14 10:16:37

Ocena:

0/5 | 0 głosów

To była ciężka noc dla strażaków. W nocy z 12 na 13 stycznia doszło do pożarów w miejscowościach Parszów i Starachowice. 

Pożar w Parszowie / fot. FB OSP KSRG Wielka Wieś

W środę (12 stycznia) o 23:30, do stanowiska kierowania KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze miejscowości Parszów (gm. Wąchock).

- Strażacy na miejscu zastali pożar piwnicy (stolarni) w budynku jednorodzinnym. Na miejscu obecny był właściciel posesji, który podjął nieudaną próbę ugaszenia pożaru. W chwili zdarzenia w lokalu znajdowały się cztery osoby: dwie dorosłe oraz dwoje dzieci, które opuściły go przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej - informują starachowiccy ratownicy. - Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów od budynku i ugaszeniu pomieszczenia objętego pożarem. Następnie nadpalone elementy zostały wyniesione
i przelane wodą. Pomieszczenia budynku zostały sprawdzone pod względem tlenku węgla i wykluczeniu ukrytych zarzewi ognia. Zagrożenia nie stwierdzono.

W działaniach udział brało łącznie 30 ratowników: JRG Starachowice, OSP KSRG Wielka Wieś, OSP Parszów, OSP Marcinków, JRG Skarżysko.

Do drugiego zdarzenia doszło 13 stycznia około godziny 02:16.

- Zgłoszenie dotyczyło pożaru samochodu znajdującego się w pobliżu budynku przy ulicy Działki w Starachowicach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy Straży Pożarnej zastały rozwinięty pożar samochodu przechodzący na pobliskie pomieszczenia gospodarcze. W trakcie gaszenia pożaru strażacy znaleźli dwie butle z tlenem oraz jedną z acetylenem, które wyniesiono na zewnątrz. Butle nie były bezpośrednio narażone na ogień, a więc nie stwarzały zagrożenia dla otoczenia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech strumieni wody na pożar oraz kontrolowaniu butli za pomocą kamery termowizyjnej. Następnie nadpalone elementy zostały przerzucone i dokładnie przelane wodą - informuje Straż Pożarna w Starachowicach.

W działaniach udział brało 4 zastępy JRG Starachowice, łącznie 13 ratowników.

/źródło: KP PSP Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

2022-11-24

Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. W czwartkowe (24 listopada br.) przedpołudnie do starachowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło między Starachowicami a Lubienią (gm. Brody). 
Okradł samochód i... poszedł na zakupy

2022-11-24

Okradł samochód i... poszedł na zakupy

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w środę (23 listopada) wpłynęło zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie Starachowic.
Groźny pożar kotłowni w Bukówce

2022-11-23

Groźny pożar kotłowni w Bukówce

W nocy, z 19 na 20 listopada br., o godz. 2:13 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Bukówka (gm. Pawłów).
Napadli na seniorkę

2022-11-23

Napadli na seniorkę

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić nastolatkom, którzy w czwartek (17 listopada br.) na jednej z ulic w Starachowicach napadli 75-letnią kobietę i ukradli jej torebkę z dokumentami. Troje 17-latków usłyszało już zarzuty.
Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

2022-11-22

Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

W poniedziałkowe (21 listopada br.) popołudnie na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Parszów (gm. Wąchock) zderzyły się trzy pojazdy. Jedna osoba została poszkodowana.    
Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

2022-11-21

Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

Podczas ostatniego weekendu (18-20 listopada br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wielokrotnie reagowali na wykroczenia kierujących, które realnie zagrażały uczestnikom ruchu. Zatrzymanych zostało aż dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu, a w niedzielne popołudnie policjanci w trakcie kilku godzin zatrzymali do kontroli czternastu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.
Pożar w bloku przy Żeromskiego

2022-11-17

Pożar w bloku przy Żeromskiego

W środowe (16 listopada br.) wczesne popołudnie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dotarła informacja o pożarze w jednym z bloków położonych przy ul. Stefana Żeromskiego w Starachowicach. 
Wpadli podczas policyjnej kontroli

2022-11-15

Wpadli podczas policyjnej kontroli

W nocy z piątku na sobotę (12/13 listopada br.) policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których zostały znalezione narkotyki. 
Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

2022-11-14

Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

W poniedziałkowy (14 listopada br.) poranek na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kuczów (gm. Brody) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. W jego wyniku jedna osoba została poszkodowana.

2022-11-10

"Gorzkie" konsekwencje kradzieży

Nawet do 10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą może grozić 28-latkowi ze Starachowic, który został zatrzymany we wtorek (8 listopada) przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Policjanci ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej po kradzieży czekolady zaatakował pracownika w jednym ze sklepów w Starachowicach.