JUŻ W KIOSKU

Dwa nocne pożary w powiecie starachowickim

2022-01-14 10:16:37

Ocena:

0/5 | 0 głosów

To była ciężka noc dla strażaków. W nocy z 12 na 13 stycznia doszło do pożarów w miejscowościach Parszów i Starachowice. 

Pożar w Parszowie / fot. FB OSP KSRG Wielka Wieś

W środę (12 stycznia) o 23:30, do stanowiska kierowania KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze miejscowości Parszów (gm. Wąchock).

- Strażacy na miejscu zastali pożar piwnicy (stolarni) w budynku jednorodzinnym. Na miejscu obecny był właściciel posesji, który podjął nieudaną próbę ugaszenia pożaru. W chwili zdarzenia w lokalu znajdowały się cztery osoby: dwie dorosłe oraz dwoje dzieci, które opuściły go przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej - informują starachowiccy ratownicy. - Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów od budynku i ugaszeniu pomieszczenia objętego pożarem. Następnie nadpalone elementy zostały wyniesione
i przelane wodą. Pomieszczenia budynku zostały sprawdzone pod względem tlenku węgla i wykluczeniu ukrytych zarzewi ognia. Zagrożenia nie stwierdzono.

W działaniach udział brało łącznie 30 ratowników: JRG Starachowice, OSP KSRG Wielka Wieś, OSP Parszów, OSP Marcinków, JRG Skarżysko.

Do drugiego zdarzenia doszło 13 stycznia około godziny 02:16.

- Zgłoszenie dotyczyło pożaru samochodu znajdującego się w pobliżu budynku przy ulicy Działki w Starachowicach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy Straży Pożarnej zastały rozwinięty pożar samochodu przechodzący na pobliskie pomieszczenia gospodarcze. W trakcie gaszenia pożaru strażacy znaleźli dwie butle z tlenem oraz jedną z acetylenem, które wyniesiono na zewnątrz. Butle nie były bezpośrednio narażone na ogień, a więc nie stwarzały zagrożenia dla otoczenia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech strumieni wody na pożar oraz kontrolowaniu butli za pomocą kamery termowizyjnej. Następnie nadpalone elementy zostały przerzucone i dokładnie przelane wodą - informuje Straż Pożarna w Starachowicach.

W działaniach udział brało 4 zastępy JRG Starachowice, łącznie 13 ratowników.

/źródło: KP PSP Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Życia mężczyzny nie udało się uratować

2022-01-21

Życia mężczyzny nie udało się uratować

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś przy ulicy Armii Krajowej (przy schodach prowadzących od ulicy Staszica w stronę alei). Po godzinie 14. zasłabł tam 79-letni mężczyzna. Na miejscu pojawili się powiadomieni o zdarzeniu policjanci, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Straż Pożarna. Niestety, mimo szybko podjętej akcji ratunkowej życia mężczyzny nie udało się uratować.
Odpowie za uszkodzenie mienia

2022-01-21

Odpowie za uszkodzenie mienia

W ostatni wtorek (18 stycznia) funkcjonariusze starachowickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi wejściowych do jednego z bloków znajdujących się na terenie miasta. Na miejscu interwencji zatrzymali nietrzeźwego 35-latka.
22-latek miał przy sobie biały proszek

2022-01-21

22-latek miał przy sobie biały proszek

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mircu podczas czynności, które były prowadzone wobec zatrzymanego do kontroli drogowej 22-latka, znaleźli przy nim środki odurzające.  
Kosztowna jazda rowerem

2022-01-21

Kosztowna jazda rowerem

W czwartkowe (20 stycznia) popołudnie na terenie gminy Mirzec policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 39-latka rowerzystę. Nietrzeźwego mężczyznę, ku jego zaskoczeniu, mundurowi ukarali wysokim mandatem.
Chciał sprzedać i zarobić, a stracił

2022-01-20

Chciał sprzedać i zarobić, a stracił

Oszuści cały czas wykorzystują fakt, że obecnie większość spraw można załatwić za pomocą sieci internetowej. Przekonał się o tym starachowiczanin, który chcąc zarobić, stracił blisko 15000 złotych.  
Potrójna wpadka 34-latka

2022-01-18

Potrójna wpadka 34-latka

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 stycznia), policjanci ze starachowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 34 –latka. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, w aucie miał środki odurzające, a do tego był poszukiwany.
Amatorzy kosmetyków. Grozi im kara do 5 lat więzienia

2022-01-18

Amatorzy kosmetyków. Grozi im kara do 5 lat więzienia

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy w ostatnim miesiącu kilkukrotnie odwiedzili jedną ze starachowickich drogerii, skąd kradli różnego rodzaju kosmetyki. Wartość strat wyceniono na kwotę ponad 1000 złotych.
Weekend na drogach powiatu. Posypały się wysokie mandaty

2022-01-17

Weekend na drogach powiatu. Posypały się wysokie mandaty

Podczas ostatniego weekendu (14-16 stycznia), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali kilku kierujących, którzy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego. Trzech z nich w obszarze zabudowanym przekroczyło dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h i zostało ukaranych wysokim mandatem oraz zatrzymaniem prawa jazdy.
Rowerzysta z promilami. Mandat 2500 złotych!

2022-01-14

Rowerzysta z promilami. Mandat 2500 złotych!

Policjanci ze starachowickiej komendy, w czwartkowe (13 stycznia) popołudnie zatrzymali do kontroli poruszającego się rowerem 35-latka. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z przepisami, które obowiązują od początku roku, na mężczyznę został nałożony mandat w wysokości 2500 złotych.