JUŻ W KIOSKU

Drugi wyjazd z parkingu przy Galerii Skałka? Radny interpeluje

2022-06-17 08:48:38

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Radny Michał Walendzik, w drugiej połowie maja, skierował do władz miasta interpelację w sprawie budowy drugiego wyjazdu z parkingu przy Galerii „Skałka” w Starachowicach lub przebudowę obecnego wjazdu.

fot. Gazeta Starachowicka

- Zwracam się z wnioskiem w sprawie budowy drugiego wyjazdu z parkingu przy galerii „Skałka” lub przebudowy obecnego wjazdu, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przy al. Armii Krajowej. Wiem, że wykonanie drugiego wyjazdu wiąże się z koniecznością dodatkowego wykupu terenu, na co musi zgodzić się dotychczasowy właściciel. Natomiast planowana modernizacja drogi wojewódzkiej nr 744 na terenie miasta, obejmująca również al. Armii Krajowej, to zadanie, w ramach którego można dogodnie dokonać zmian dotyczących wjazdu  wyjazdu z parkingu przy galerii „Skałka”. Proszę zatem o uwzględnienie tego aspektu przy organizacji tej inwestycji - czytamy w piśmie radnego Walendzika.  - Ponadto w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej 744 proszę uwzględnić przebudowę przystanku autobusowego (na alei, tuż przed rondem „Solidarności”, jadąc od skrzyżowania z ul. Kościelną) m.in. poprzez prawidłowe wyprofilowanie jezdni. 

Odpowiedzi na interpelację udzieliła zastępczyni prezydenta miasta ds. gospodarczych, Elżbieta Gralec. 

- Wskazane przez Pana miejsce jest problematyczne ze względu na stosunkowo duży ruch pojazdów i pieszych oraz zaprojektowany zjazd publiczny pod Galerią „Skałka”, który ze względu na swoje parametry można uznać za skrzyżowanie - czytamy w piśmie z 20 maja br. - Miejsce to było analizowane w ramach wykonywania projektu ścieżki rowerowej, który wzdłuż al. Armii Krajowej uwzględnił przesunięcie przejścia dla pieszych (i wyznaczenie przejazdu rowerowego) o kilka metrów w kierunku wschodnim powodując, że przejście dla pieszych nie będzie zaczynało się na łuku wjazdu, a jednocześnie przed azylem dla pieszych będzie miejsce do zatrzymania pojazdu. Rejon ten będzie również poddany analizie, podczas wykonania projektu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 744. Jeżeli okazałoby się zasadne, będą wprowadzone rozwiązania usprawniające to miejsce, np. sygnalizacja świetlna lub budowa drugiego zjazdu na parking. W przypadku zjazdu problemem będzie różnica wysokości między poziomem parkingu a jezdnią oraz bliskość zatoki autobusowej. Jeżeli chodzi o przystanek przed Rondem „Solidarności”, to w ramach projekt drogi wojewódzkiej nr 744 będzie uwzględniona przebudowa zatoki autobusowej, tak aby jej parametry były zgodne z warunkami technicznymi.  

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.