JUŻ W KIOSKU

Droga powiatowa w Mircu Poddąbrowie już po remoncie

2021-08-19 08:53:04

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wymieniona nawierzchnia, odwodnienie, utwardzone pobocze i odnowione zjazdy na posesję - blisko 900 m odcinek drogi powiatowej nr 0560T Mirzec Podkowalów – Mirzec Poddąbrowa już po remoncie.

fot. Powiat Starachowicki

Podczas środowej (18 sierpnia) konferencji prasowej, odbył się oficjalny odbiór inwestycji. Wzięli w nim udział poseł na Sejm Krzysztof Lipiec, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Andrzej Pruś, starosta starachowicki Piotr Babicki, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, samorządowcy oraz wykonawca. 

Remont tego odcinek drogi, którego wykonawcą był starachowicki BUDROMOST, kosztował blisko 1 mln 76 tys. zł. 80 proc. kosztów stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę na wkład własny dała gmina Mirzec.

Jak podkreślał starosta starachowicki Piotr Babicki, inwestycja jest dobrym przykład na współpracę samorządów z rządem.

- Ta współpraca pomiędzy rządem a samorządem jest - mówił starosta,dziękując posłowi i wojewodzie świętokrzyskiemu za wsparcie. - Mamy nadzieję, że z tym wsparciem będziemy mogli realizować kolejne odcinki dróg w powiecie, by w tych rejonach, mieszkańcom żyło się lepiej.  

Poseł Prawa i Sprawiedliwści Krzysztof Lipiec zauważył, że gmina Mirzec skutecznie stara o pieniądze rządowe.

- Gmina Mirzec już pozyskała ponad 4 mln z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. A razem z powiatem starachowickim sięgnęła po środki na modernizację trzech przejść dla pieszych - podkreślił lider świętokrzyskich struktur PiS, życząc, by ta współpraca nadal się tak układała.

Wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz zachęcał do aplikowania o rządowe dotacje, dzięki którym zmienia się wiele podobnych, do tych w Mircu, miejsc.

- Ta droga mówi sama za siebie. Jest wygodna i bezpieczna, z poboczem dostosowanym do potrzeb pieszych. Tak powinny wyglądać wszystkie drogi w województwie i całym kraju - mówił.

Natomiast przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś przypomniał, że do 27 sierpnia trwa nabór wniosków w kolejnym rozdaniu Funduszu Rozwoju Dróg.

- Dziś państwo nie zostawia samorządów samym sobie w prowadzeniu inwestycji - mówił przewodniczący, chwaląc współpracę samorządów na mieszkańców.

- Na ten remont oczekiwali mieszkańcy od dawna - powiedział Mirosław Seweryn, wójt gminy Mirzec. - Na odcinku 800 metrów jest nowa nawierzchnia, zjazdy do posesji i pobocze utwardzone kostką. To na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - podkreślił, dziękując posłowi i wojewodzie za wsparcie. 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wąwóz w Radkowicach zabezpieczony

2021-11-26

Wąwóz w Radkowicach zabezpieczony

Zakończyły się prace związane z przebudową drogi powiatowej Radkowice – Szerzawy. Wąwóz lessowy w Radkowicach jest już zabezpieczony.
Zwolnij i jedź bezpiecznie

2021-11-25

Zwolnij i jedź bezpiecznie

Kolejne radarowe wyświetlacze prędkości pojawiły się przy drogach powiatowych. Urządzenia znajdują się przy ulicy Radomskiej w Wąchocku oraz Iłżeckiej w Starachowicach, mobilizując kierowców do jazdy z odpowiednią prędkością.
Podsumowanie trzeciego roku pracy Zarządu Powiatu

2021-11-22

Podsumowanie trzeciego roku pracy Zarządu Powiatu

Sprzedaż starego szpitala, pozyskiwanie środków na inwestycje, poprawa bezpieczeństwa na drogach, remont i termomodernizacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, walka z COVID – 19 i troska o zapewnienie mieszkańcom dostępu do usług medycznych – tak wyglądał ostatni rok pracy Zarządu Powiatu w Starachowicach.
Sesja Rady Powiatu - porządek obrad

2021-10-27

Sesja Rady Powiatu - porządek obrad

28 października br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXXIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm.
Podglądali dobre praktyki

2021-10-26

Podglądali dobre praktyki

Przedstawiciele gmin i powiatów  z północnej części województwa świętokrzyskiego wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Nowego Sącza i Muszyny, będącym kontynuacją cyklu spotkań, organizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, w sprawie kierunków rozwoju sieci dróg rowerowych.
Odznaczenia dla pedagogów

2021-10-19

Odznaczenia dla pedagogów

Medale, krzyże zasługi, nagrody starosty i prezydenta trafiły w tym roku do blisko 60 nauczycieli i pracowników oświaty z miejskich i powiatowych placówek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczyste obchody święta nauczycieli odbyły się 18 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z udziałem władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich, a także Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 
Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie

2021-10-14

Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie

Nowa nawierzchnia, pobocza, zjazdy na posesje oraz zmodernizowany system odwodnienia – tak wygląda wyremontowany 850 m odcinek ulicy Górnej na drodze powiatowej w Krynkach (gm. Brody). 13 października br. odbyło się oficjalne otwarcie drogi z udziałem władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich, ku zadowoleniu mieszkańców. 
Powiat rozwiązał problem mieszkańców gminy Pawłów

2021-10-10

Powiat rozwiązał problem mieszkańców gminy Pawłów

Po osuwisku przy moście w Wieloborowicach (gm. Pawłów) nie ma już śladu. Powiat samodzielnie sfinansował naprawę skarpy wraz z rowem przy drodze powiatowej nr 0603T, które zostały zniszczone po intensywnych opadach deszczu. Kosztowało to prawie 90 tys. zł. W całości były to środki z budżetu powiatu. 
Konsultacje społeczne nowego programu unijnego w Powiecie Starachowickim

2021-10-08

Konsultacje społeczne nowego programu unijnego w Powiecie Starachowickim

Trwają konsultacje społeczne projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego. 5 października br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a także samorządów i organizacji w powiecie starachowickim.