JUŻ W KIOSKU

"Dom pełen miłości"

2021-11-13 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Chcesz zatracić się w romantycznej opowieści? Oderwać się choć na chwilę od problemów życia codziennego? Zanurzyć się w tajemniczej miłosnej historii? Jeżeli tak, to trafiłeś idealnie!

Katarzyna Janus, lekarka, podróżniczka i pisarka, swoją obyczajową powieścią „Dom pełen miłości”, przenosi nas na łono mazurskich lasów i jezior, a konkretnie do Błękitnego Domu we wsi Mrówki.

To pensjonat, którego właścicielka -Tosia - przygarnęła dwie znajdujące się na życiowym zakręcie młode kobiety – Zosię i Paulinę. Tu wszystkie trzy zagubione dusze znalazły swój dom i przyjaźń do grobowej deski. Jako pierwsza z bezpiecznego gniazda wyfrunęła Tosia, a rok później Paulina. Obie odnalazły swoje szczęście, pozakładały rodziny i urodziły dzieci. W pensjonacie pozostała tylko Zosia, która nadal poszukuje swojej miłości i akceptacji. Niestety ciągle dokonuje złych wyborów, źle lokuje swoje uczucia, a tym samym coraz bardziej zazdrości przyjaciółkom ich rodzinnego szczęścia. Na drodze naszej bohaterki, oprócz mało istotnych, przygodnych mężczyzn, stają: przystojny, ale sporo starszy Jan, młody Grek - Alex, w którego życiu odegrała znaczącą rolę oraz Tomasz, odrzucony kiedyś przez nią chłopak, który nadal zajmuje miejsce na dnie jej serca.

Które uczucie okaże się najsilniejsze? Jakie decyzje trzeba podjąć by znaleźć miłość? Czy Zosia odnajdzie w końcu swoje szczęście? Zachęcam, poszukajcie odpowiedzi czytając powieść Katarzyny Janus „Dom pełen miłości”.

Zdradzę jeszcze, że odskocznią od codzienności dla naszej Zosi jest jej pasja – gotowanie, więc miłośnicy dobrej kuchni znajdą w tej powieści wiele ciekawostek kulinarnych, a powiedzenie "przez żołądek do serca" sprawdza się tutaj idealnie. Polecam tę piękną powieść pełną emocji, którą pochłania się z ciekawością w kilka godzin, a urokliwy mazurski dom nadaje tajemniczości, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia powieść. 

Książka dostępna w Filii nr 7 przy ul. Radomskiej 21. Można ją także zarezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl

 

Poleca Małgorzata Wosiek, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 7 w Starachowicach
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję. 
Mieszkał u nas przed wojną

2024-04-05

Mieszkał u nas przed wojną

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach nasze miasto upamiętniło postać  uznanego współczesnego powieściopisarza Wiesława Myśliwskiego. 92 - letni twórca od 4 lat nosi tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Urodził się co prawda pod Sandomierzem, ale w latach 30 - tych XX wieku był mieszkańcem naszego miasta. Na domu, który zajmował ma w przyszłości zawisnąć pamiątkowa tablica, która jest już gotowa i została zaprezentowana na spotkaniu w bibliotece.  
Po ludzku o zwierzętach

2024-03-30

Po ludzku o zwierzętach

W jej pracach widać głęboką fascynację światem zwierząt. Aleksandra Michalska - Szwagierczak od lat ilustruje książki i największą przyjemność sprawia jej rysowanie czworonogów w rolach ludzi. Jej aktualna pasja to przedstawianie myszy jako bohaterów dzieł Szekspira, Cervantesa, czy Jane Austen. Na co dzień jest nauczycielką w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach, gdzie swoim podopiecznym chce przekazać maksimum wiedzy i umiejętności. Po to, by mieli bazę do poszukiwania własnej drogi twórczej. 
Czasy Tadeusza Kościuszki

2024-03-28

Czasy Tadeusza Kościuszki

Pod hasłem "Powstanie kościuszkowskie nad Kamienną" Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zorganizowała u siebie spotkanie z udziałem pasjonatów historii. Była okazja lepiej poznać czasy, w których żył słynny dowódca kosynierów.   
Deklamatorki z III LO

2024-03-28

Deklamatorki z III LO

Michalina Jaroszek i Lena Trawczyńska, uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach wygrały pierwszy etap eliminacji do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.