JUŻ W KIOSKU

"Dom pełen miłości"

2021-11-13 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Chcesz zatracić się w romantycznej opowieści? Oderwać się choć na chwilę od problemów życia codziennego? Zanurzyć się w tajemniczej miłosnej historii? Jeżeli tak, to trafiłeś idealnie!

Katarzyna Janus, lekarka, podróżniczka i pisarka, swoją obyczajową powieścią „Dom pełen miłości”, przenosi nas na łono mazurskich lasów i jezior, a konkretnie do Błękitnego Domu we wsi Mrówki.

To pensjonat, którego właścicielka -Tosia - przygarnęła dwie znajdujące się na życiowym zakręcie młode kobiety – Zosię i Paulinę. Tu wszystkie trzy zagubione dusze znalazły swój dom i przyjaźń do grobowej deski. Jako pierwsza z bezpiecznego gniazda wyfrunęła Tosia, a rok później Paulina. Obie odnalazły swoje szczęście, pozakładały rodziny i urodziły dzieci. W pensjonacie pozostała tylko Zosia, która nadal poszukuje swojej miłości i akceptacji. Niestety ciągle dokonuje złych wyborów, źle lokuje swoje uczucia, a tym samym coraz bardziej zazdrości przyjaciółkom ich rodzinnego szczęścia. Na drodze naszej bohaterki, oprócz mało istotnych, przygodnych mężczyzn, stają: przystojny, ale sporo starszy Jan, młody Grek - Alex, w którego życiu odegrała znaczącą rolę oraz Tomasz, odrzucony kiedyś przez nią chłopak, który nadal zajmuje miejsce na dnie jej serca.

Które uczucie okaże się najsilniejsze? Jakie decyzje trzeba podjąć by znaleźć miłość? Czy Zosia odnajdzie w końcu swoje szczęście? Zachęcam, poszukajcie odpowiedzi czytając powieść Katarzyny Janus „Dom pełen miłości”.

Zdradzę jeszcze, że odskocznią od codzienności dla naszej Zosi jest jej pasja – gotowanie, więc miłośnicy dobrej kuchni znajdą w tej powieści wiele ciekawostek kulinarnych, a powiedzenie "przez żołądek do serca" sprawdza się tutaj idealnie. Polecam tę piękną powieść pełną emocji, którą pochłania się z ciekawością w kilka godzin, a urokliwy mazurski dom nadaje tajemniczości, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia powieść. 

Książka dostępna w Filii nr 7 przy ul. Radomskiej 21. Można ją także zarezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl

 

Poleca Małgorzata Wosiek, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 7 w Starachowicach
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.