JUŻ W KIOSKU

Dofinansowany sport, drogi i odnowa wsi

2018-08-23 10:55:03

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Umowy na doposażenie Dziecięcej Akademii Piłki Siatkowej w Mircu oraz przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowościach Mirzec Kowalów – Mirzec Podborki podpisała w Urzędzie Gminy w Mircu Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa z wójtem Mirosławem Sewerynem. Projekt "Doposażenie Dziecięcej Akademii Piłki Siatkowej w Mircu otrzyma dofinansowanie w wysokości 4 700 zł ramach konkursu "Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok". Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu. Natomiast 30 000 złotych dofinansowania zostanie przeznaczone na projekt dotyczący przebudowy odcinka 600 m drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowościach Mirzec Kowalów – Mirzec Podborki. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa, m.in. ze środków niewykorzystanych na dofinansowanie zadań w roku poprzednim. Pieniądze z "Odnowy wsi" dostała gmina Wąchock W Urzędzie Gminy Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, podpisała z burmistrzem Jarosławem Samelą umowy na dofinansowanie dwóch projektów w ramach konkursu "Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok". Dofinansowanie w wysokości 6 526 zł otrzyma projekt "Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Parszowie w sprzęt przeciwpowodziowy", natomiast 4 924 zł Gmina Wąchock otrzyma na wyposażenie w sprzęt multimedialny świetlicy wiejskiej w Ratajach. 

(az)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze.