JUŻ W KIOSKU

"Dobra pszczoła" z kolejnym sukcesem

2022-09-30 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pasieka "Dobra Pszczoła' z Małyszyna Dolnego to miód najlepszej jakości, potwierdzają to klienci, którzy po płynne złoto ustawiają się w kolejce, ale także nagrody, które właściciele pasieki zdobywają gdziekolwiek się pojawią.

Dobra Pszczoła 

W dniach 24 - 26 września br. odbyły się najsmaczniejsze targi w Polsce "Smaki Regionów", które co rok organizowane są przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Każdego roku w ekspozycji udział bierze ponad 200 wystawców, którzy oferują do posmakowania najlepsze i najsmaczniejsze potrawy ze wszystkich województw.

Województwo Świętokrzyskie ponownie reprezentowała m.in. Pasieka Dobra Pszczoła z Małyszyna Dolnego w gm. Mirzec. I... znów nie wraca z pustymi rękami. Nasza lokalna pasieka została wyróżniona i została laureatem konkursu organizowanym przez Smaki Regionów. a sprawcą całego zamieszania był przepyszny miód lipowy. Pozostaje zatem spróbować tego cuda, do czego "Zielona" serdecznie zachęca. 

Pasieka "Dobra Pszczoła" to także zdobywca pierwszego miejsca za miód wielokwiatowy w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów w województwie Świętokrzyskim, oraz złotego medalu za miód spadziowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Posiada także certyfikat "Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie". "Miód spadziowy z drzew iglastych" wyprodukowany w Pasiece Dobra Pszczoła w Małyszynie Dolnym zajął pierwsze miejsce w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów, który odbył się w 12 czerwca w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Do Pasieki Dobra Pszczoła powędrowała pierwsza nagroda w kategorii „Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego”. 

"Dobra Pszczoła" to gospodarstwo rodzinne, które składa się z 50 uli. 

- W naszej pasiece można nabyć miody, ale także wiedzę o pszczelich produktach i samych pszczołach. Organizujemy prelekcje zarówno w szkołach, ale także zapraszamy gości do nas. Przybywają wycieczki nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski.  mówi na zakończenie Rafał Zacharski, dyplomowany technik pszczelarstwa.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Poradnia kardiologiczna w Mircu już niedługo

2022-12-02

Poradnia kardiologiczna w Mircu już niedługo

Poczyniono pierwsze kroki do uruchomienia w mirzeckim Ośrodku Zdrowia poradni kardiologicznej.  Do połowy grudnia do placówki ma trafić urządzenie do wykonywania badań USG.
Mirzeckie pasieki na kulinarnym szlaku

2022-11-25

Mirzeckie pasieki na kulinarnym szlaku

Miody - któż ich nie lubi. Nawet ja (co jednak nie przepadam) doceniam smak miodku prosta z ula, wychodzę z założenia, że taka odrobinka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wieść niesie, że najlepsze miody są w Gminie Mirzec...
Mirzeckie obchody Święta Niepodległości

2022-11-10

Mirzeckie obchody Święta Niepodległości

11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w centrum Mirca odsłonięta zostanie rzeźba upamiętniająca postać Jadwigi Prendowskiej. Uroczystość wpisuje się w ogólnopolski program obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego.
Mirzecka kwesta z rekordem

2022-11-08

Mirzecka kwesta z rekordem

Mieszkańcy Gminy Mirze wykazali się ogromną wrażliwością i szacunkiem do przeszłości. Podczas kwesty na starym cmentarzu w Mircu zebrano 13 074,20 zł. Zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Leonarda w Mircu.
Rozbudowa oraz przebudowa budynku byłej szkoły w Gadce na przedszkole i żłobek

2022-11-08

Rozbudowa oraz przebudowa budynku byłej szkoły w Gadce na przedszkole i żłobek

Niszczejąca szkoła w Gadce w gm. Mirzec od lat była solą w oku osób na szczeblach władzy, nadszedł jednak czas, by podejść do tematu zadaniowo. Gmina Mirzec zdobyła fundusze i w straszącej szkole otworzyć żłobek i przedszkole.
Wieczór wspomnień w osińskim Centrum Twórczości Ludowej

2022-11-08

Wieczór wspomnień w osińskim Centrum Twórczości Ludowej

Wieczór wspomnień oraz promocja książki odbyły się w niedzielny wieczór 6 listopada w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach.
Pamiętali o zasłużonych zmarłych

2022-11-05

Pamiętali o zasłużonych zmarłych

Dopóty będą żyć, dopóki będziemy o nich pamiętać - Gmina Mirzec nie zapomina o tych, którzy mieli wkład w rozwój małej ojczyzny i w przeddzień Święta Zmarłych na ich grobach pojawiły się kwiaty i znicze.
Strażacy z Tychowa z własnym sztandarem

2022-10-26

Strażacy z Tychowa z własnym sztandarem

Ochotnicza Straż Pożarna z Tychowa Starego ma za sobą 90 lat pięknej i ofiarnej służby. Z tej okazji jednostka otrzymała sztandar. 
Zmiana ruchu przy mirzeckim cmentarzu

2022-10-28

Zmiana ruchu przy mirzeckim cmentarzu

Zmieniona organizacja ruchu w rejonie cmentarza w Mircu obowiązywać będzie od 29 października do 2 listopada. Szczegóły w załączniku.  
Srebro w międzynarodowym konkursie dla uczniów z Mirca

2022-10-21

Srebro w międzynarodowym konkursie dla uczniów z Mirca

I znów będzie o filatelistach, ale nie sposób o nich nie pisać skoro wciąż zdobywają nagrody. Dziś gratulujemy im międzynarodowego sukcesu.