JUŻ W KIOSKU

Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26 12:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 

Na ten jeden wieczór hala gimnastyczna zamieniła się w światowej klasy scenę, na której stanęli Łukasz Gaj (w roli Jana Kiepury), Iwona Socha ( w roli jego żony Marty Eggerth), Anna Sokołowska - Alabrudzińska na ten wieczór została Hanką Ordonówną. Artystom towarzyszyła orkiestra Arte Symfonico. 

To były naprawdę cudowne chwile, piosenki wprowadzające w atmosferę lat 20-stych ubiegłego wieku przeplatane były dialogami oraz anegdotami przybliżającymi widzom nietuzinkową postać Jana Kiepury. Artyści wciągali do wspólnej zabawy widzów. Dariusz Stachowicz miał okazję zatańczyć z Iwoną Sochą, a Małgorzata i Andrzej Pruś asystowali na scenie Jackowi Wójcickiemu podczas wykonywania jednego z utworów.

Bardzo licznie zgormadzonych gości przywitali wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz zastępca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury Edyta Bobryk.  Na widowni zasiedli marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś. Byli także wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Nowak, radny powiatowy Dariusz Stachowicz, zastępca wójta Anna Piątek, radni Rady Gminy w Mircu, sołtysi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, kierownicy i pracownicy jednostek organizacyjnych gminy. Bardzo licznie przybyli mieszkańcy gminy Mirzec oraz miejscowości ościennych. Wśród gości znaleźli się również wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, dla których wizyta w Mircu była kolejnym sposobem na uczczenie 160 rocznicy Powstania Styczniowego. Młodzi pamiętali, ze mieszkańcy ziemi mirzeckiej byli bardzo zaangażowani w działalność niepodległościową. Przypomina o tym również wspaniała postać Jadwigi Prendowskiej, której pomnik znajduje się w centrum Mirca. 

 Po występie artyści dostali owacje na stojąco. Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przekazał prezent oraz wiązankę kwiatów Jackowi Wójcickiemu, który dzień wcześniej obchodzi urodziny. Artysta usłyszał „Sto lat” na kilkaset głosów. 

Koncert został sfinansowany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Radio Kielce oraz Mesko S.A. Honorowy patronat nad koncertem objęli poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, który zaprosił artystów do Mirca oraz marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

2023-03-19

75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

Powstała dzięki inicjatywie mieszkańców naszego miasta. To na ich wyraźne życzenie Miejska Rada Narodowa w Starachowicach-Wierzbniku z dnia 15 kwietnia 1947 r. zorganizowała pierwszą placówkę biblioteki publicznej. Lokal znajdował się przy ulicy Kolejowej 19 i składał się z trzech pomieszczeń, w nich zaś 400 tomów pierwszego księgozbioru. Były to dary od mieszkańców.  
Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

2023-03-19

Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

Lubię Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach, bo co wydarzenie to bardziej atrakcyjne. Tym razem to "Plastuś" zadbał o swoich młodych czytelników i zafundował im spotkanie autorskie z poczytnym autorem Pawłem Beręsewiczem.  
Marsz niebieskiej wstążeczki

2023-03-15

Marsz niebieskiej wstążeczki

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia i ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności, pokazywać, że każdy z nas jest różny i przez to wyjątkowy.
Starachowice inspirują

2023-03-15

Starachowice inspirują

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Przyjaciół Starachowic i Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne - to właśnie te trzy instytucje połączyły siły i we wtorek (14 marca) zaprosiły mieszkańców Starachowic na wernisaż grafik Adama Cieślika połączony z wystawą Starachowice wczoraj i dziś.  Było co oglądać. 
Nagrodzono wyjątkowe kobiety

2023-03-12

Nagrodzono wyjątkowe kobiety

To było wyjątkowe wydarzenie. W gościnnych progach Hotelu Europa odbyła się uroczysta Gala Kobieta.23.  Jego bohaterkami były kobiety, które kreują życie kulturalne, zawodowe, społeczne, rodzinne, często działając lokalnie i bez rozgłosu. Inicjatorką jest poseł Agata Wojtyszek, która wraz z marszałek sejmu Elżbietą Witek, objęła imprezę patronatem. 
Spacerowali z Wagnerem

2023-03-11

Spacerowali z Wagnerem

Władysław Wagner to postać wybitna, choć mamy wrażenie, że wciąż za mało znana w naszym mieście. Park Kultury postanowił pomóc lepiej tego naszego bohatera poznać i wymyślił grę miejską "Śladami Władysława Wagnera". Znamy tych, którzy podjęli się fotograficznego wyzwania.
Poznają region

2023-03-11

Poznają region

Projekt pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” ma na celu pomóc obywatelom okupowanego kraju nie tylko w zakresie zabezpieczenia podstawowych potrzeb życiowych, ale także w adaptacji do warunków społeczno-kulturowych. W ramach tego ostatniego starachowicka Spółdzielnia Socjalna Integracja ruszyła w drogę i zwiedzała Świętokrzyskie. Towarzyszyła im nasza dziennikarka i przewodniczka świętokrzyska Aneta Marciniak. 
Monika i jej

2023-03-12

Monika i jej "Ulotne chwile"

Monika Orman dziś mieszka w Krakowie, ale przez wiele lat to właśnie ze Starachowicami była związana prywatnie i zawodowo. Ma za sobą pracę w Szkole Podstawowej nr 9 i współpracę z chórem Concentus. Na łamach naszej Gazety gości z tomikiem wierszy. 
W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

2023-03-11

W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

W powiecie starachowickim przebywają gatunki zwierząt, o których niewielu nawet słyszało. Hodowcy są w posiadaniu nie tylko gadów takich jak pyton królewski czy boa imperator, ale przede wszystkim wielu kolorowych ptaków. Znamy dziewczynę, która z egzotycznymi stworzeniami żyje w dużej przyjaźni. 
W hołdzie Niezłomnym

2023-03-05

W hołdzie Niezłomnym

„Narody tracąc pamięć, tracą życie.”1- właśnie to hasło przyświecało obchodom Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się 1 marca. Uroczystości uświetnił piękny występ społeczności Szkoły Podstawowej nr 1, która przygotowała program artystyczny „Wilczym śladem”.