JUŻ W KIOSKU

Concentus z jubileuszem

2022-11-03 09:16:16

Ocena:

4.3/5 | 3 głosów

Pierwszy raz zaśpiewali wspólnie 35 lat temu, dziś obchodzą jubileusz, my zaś życzymy kolejnych śpiewających lat.

Obchody 35-lecia działalności Chór Kameralny Concentus rozpoczął 16 października uczestnictwem we mszy świętej i koncertem w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach. Historia chóru bogata jest w występy i koncerty dawane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niemal każdy festiwal to nagroda, a to oznaczało, że doceniano ich wszędzie, gdzie tylko się pojawili.

W repertuarze chóru znajdują się utwory muzyki sakralnej, ludowej, dawnej i współczesnej. Śpiew chóralny to godziny prób, poświęconego czasu i ciężkiej, dyrygenckiej pracy. Przez lata swojego istnienia chór śpiewał pod batutą Piotra Gąsowskiego, Bogusława Swata, Bożeny Magdaleny Mrózek. Obecnie dyrygentką chóru jest Krystyna Kowalczyk. Skład chóru także zmieniał się wraz z upływem lat. Nie zmieniała się tylko miłość do muzyki i śpiewu.

Koncert jubileuszowy z okazji 35-lecia istnienia Chóru Kameralnego Concentus "Śpiewamy dla Ojczyzny", odbędzie się 10 listopada 2022r. o godz. 17.00, w sali widowiskowej Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ul. Wojska Polskiego 9. Gościem specjalnym będzie Zespół Folklorystyczno - Obrzędowy "Sołtyski" z Pawłowa.

Koncert jest zorganizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach z funduszy NGO, patronat honorowy objął prezydent Marek Materek. Wszystkich przyjaciół i sympatyków Chóru Kameralnego Concentus serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy. Wstęp wolny.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Przyjaciela. To już dzisiaj!

2023-06-09

Dzień Przyjaciela. To już dzisiaj!

Park Kultury w Starachowicach kolejny raz pomaga czworonożnym przyjaciołom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku, organizując wyjątkowe wydarzenie.
Sylwester Kiełek dalej dyrektorem ogniska plastycznego

2023-06-08

Sylwester Kiełek dalej dyrektorem ogniska plastycznego

Sylwester Kiełek będzie dalej dyrektorem Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.  We wtorek (6 czerwca br.) Zarząd Powiatu powierzył mu stanowisko dyrektora na kolejną, 5-letnią kadencję.
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece.