JUŻ W KIOSKU

Co z remontem miejskiego targu?

2023-05-23 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

To pytanie powraca co jakiś czas, zarówno wśród sprzedawców, jak i kupujących. 

fot. Gazeta Starachowicka

Dlatego zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, kiedy doczekamy się remontu pozostałej części placu targowego; czy w związku z ewentualną inwestycją planowane byłoby wyburzenia starych pawilonów, a co za tym idzie, budowa nowych; oraz czy w budżecie Gminy Starachowice lub Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Starachowice zabezpieczone są pieniądze na tę inwestycję. Zapytaliśmy również, czy istnieje możliwość, by na terenie targu lub w którymś w pobliskich budynków, pojawił się bankomat, którego dzierżawcą byłaby Gmina?

- Przed nami kolejne zmiany na Targowisku Miejskim w Starachowicach, które w znaczący sposób poprawią wizerunek tego ważnego dla mieszkańców miejsca. Ze zmian zadowoleni będą zarówno kupujący jak i sprzedający - mówi rzecznik prasowy magistratu, Leszek Kowalski. - Pod koniec kwietnia 2023 r. Gmina Starachowice podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy i termomodernizacji budynku handlowo-usługowego (Pawilon nr 1 "zielony budynek''). Obecnie prace projektowe są na etapie uzgadniania ostatecznej koncepcji.

Na spotkaniu z Wykonawcą dokumentacji ustalono, że w budynku zostaną zaprojektowane 22 boksy handlowe (taka sama ilość jak obecnie), budynek zostanie wyposażony w instalację wod.-kan., elektryczną (w tym ogrzewanie elektryczne) oraz fotowoltaiczną. Drugą część budynku stanowić będzie tak jak do tej pory szalet miejski. Planowany termin zakończenia prac projektowych: 31 października 2023 r.

- Pragnę jednocześnie poinformować, iż obecnie nie jest planowane wyburzenie starych budynków, ani budowa nowych na miejskim targowisku. Gmina posiada za to zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej środki finansowe, które zostaną przeznaczone na prace remontowe na targowisku. Pod koniec tego roku Gmina planuje wszczęcie postępowania przetargowego na wykonanie remontu drugiej części Targowiska Miejskiego - dodaje rzecznik.

Jeśli chodzi o zamontowanie bankomatu, to jak informuje kierownik Referatu Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych, wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców, gmina skieruje zapytania do lokalnych banków oraz Euronet w sprawie możliwości postawienia bankomatu na terenie targowiska miejskiego.

fot. Gazeta Starachowicka

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na nieefektywność odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.