JUŻ W KIOSKU

Co z remontem miejskiego targu?

2023-05-23 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

To pytanie powraca co jakiś czas, zarówno wśród sprzedawców, jak i kupujących. 

fot. Gazeta Starachowicka

Dlatego zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, kiedy doczekamy się remontu pozostałej części placu targowego; czy w związku z ewentualną inwestycją planowane byłoby wyburzenia starych pawilonów, a co za tym idzie, budowa nowych; oraz czy w budżecie Gminy Starachowice lub Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Starachowice zabezpieczone są pieniądze na tę inwestycję. Zapytaliśmy również, czy istnieje możliwość, by na terenie targu lub w którymś w pobliskich budynków, pojawił się bankomat, którego dzierżawcą byłaby Gmina?

- Przed nami kolejne zmiany na Targowisku Miejskim w Starachowicach, które w znaczący sposób poprawią wizerunek tego ważnego dla mieszkańców miejsca. Ze zmian zadowoleni będą zarówno kupujący jak i sprzedający - mówi rzecznik prasowy magistratu, Leszek Kowalski. - Pod koniec kwietnia 2023 r. Gmina Starachowice podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy i termomodernizacji budynku handlowo-usługowego (Pawilon nr 1 "zielony budynek''). Obecnie prace projektowe są na etapie uzgadniania ostatecznej koncepcji.

Na spotkaniu z Wykonawcą dokumentacji ustalono, że w budynku zostaną zaprojektowane 22 boksy handlowe (taka sama ilość jak obecnie), budynek zostanie wyposażony w instalację wod.-kan., elektryczną (w tym ogrzewanie elektryczne) oraz fotowoltaiczną. Drugą część budynku stanowić będzie tak jak do tej pory szalet miejski. Planowany termin zakończenia prac projektowych: 31 października 2023 r.

- Pragnę jednocześnie poinformować, iż obecnie nie jest planowane wyburzenie starych budynków, ani budowa nowych na miejskim targowisku. Gmina posiada za to zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej środki finansowe, które zostaną przeznaczone na prace remontowe na targowisku. Pod koniec tego roku Gmina planuje wszczęcie postępowania przetargowego na wykonanie remontu drugiej części Targowiska Miejskiego - dodaje rzecznik.

Jeśli chodzi o zamontowanie bankomatu, to jak informuje kierownik Referatu Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych, wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców, gmina skieruje zapytania do lokalnych banków oraz Euronet w sprawie możliwości postawienia bankomatu na terenie targowiska miejskiego.

fot. Gazeta Starachowicka

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.