JUŻ W KIOSKU

Co wydarzyło się leśnej chacie?

2021-10-11 13:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Książka która wywarła na mnie duże wrażenie i uważam, że jest godna polecenia to Chata Williama Paula Younga. To książka , która pod wątkiem kryminału ukazuje relacje człowieka z Bogiem. W trakcie czytania jesteśmy świadkami przemiany głównego bohatera, który początkowo obwinia Boga za zło jakie spotkało go w jego życiu, a pod koniec całkowicie się zmienia.

Najmłodsza córka Maca podczas wakacji zostaje porwana. Ślady prowadzą do starej chaty na pustkowiu, gdzie wszystko wskazuje na to, że została zamordowana a ciało ukryto. Po upływie czterech lat pogrążony w żałobie po śmierci ukochanej córeczki Mac wyjmuje ze skrzynki tajemniczy list z zaproszeniem na spotkanie w chacie. Początkowo myśli, że to żart, jednak postanawia sprawdzić kim jest nadawca. Wyrusza w drogę do miejsca swoich najgorszych koszmarów. Jednak to, co tam znajduje, na zawsze odmieni jego życie. Mac spędza w chacie weekend w towarzystwie Trójcy Świętej.

„Chata” Williama Paula Younga jest powieścią głęboko zapadającą w pamięć i poruszającą istotne życiowe kwestie wiary i miłości. Niesamowicie piękna i poruszająca opowieść, która pozwala przewartościować swoje życie. Najbardziej spodobało mi się przedstawienie Boga jako nietypowej osoby i relacje z nim ukazane w inny sposób. Na podstawie książki został nakręcony Film pod tym samych tytułem.

Książka do wypożyczenia w Wypożyczalni Głównej, Fili Nr 6,9,10. Książki można rezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl.

Ilona Wojtachnio

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tureckie opowieści w bibliotece

2021-10-18

Tureckie opowieści w bibliotece

Już w najbliższy piątek, 22 października, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrzmi głos muezzina, poczujecie zapach Bosforu i magię meczetu. Jednym słowem nadchodzi flirt z Turcją. Na podróżnicze spotkanie zaprasza nasza redakcyjna koleżanka
Prezydencka akceptacja

2021-10-18

Prezydencka akceptacja

Ciężko pracują, aby mieć satysfakcję z tego, co robią oraz cieszyć się z uznaniowego aplauzu. Niemałym wysiłkiem, wyobraźnią, znajomością folkloru i ukochaniem swojej małej Ojczyzny, wykazała się wiceprezes starachowickiego UTW Anna Tokarska planując wystawienie na scenie Parku Kultury „ Świętokrzyskiego Pikniku” . Gotowy projekt został przedłożony Urzędowi Miasta, który to urząd nie tylko go zaakceptował, ale także dofinansował.
Ekologicznie w Adamowie

2021-10-18

Ekologicznie w Adamowie

Ekologiczna szkoła to taka, która rozumie, inspiruje, otacza opieką i prowadzi do sukcesu. Taka jest właśnie Szkoła Podstawowa w Adamowie, a powyższą zasadę rozumieją jej pracownicy.
To już dziś. Park Kultury zaprasza

2021-10-16

To już dziś. Park Kultury zaprasza

Nagrody MBP rozdane

2021-10-17

Nagrody MBP rozdane

Nagrody dla najlepszych graczy rozdane. Miejska Biblioteka Publiczna przyznała nagrody zwycięzcom konkursu związanego z grą Cosmicam, opartą na twórczości Stanisława Lema.  
Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.
Zakochaj się w szóstce

2021-10-15

Zakochaj się w szóstce

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.
Spotkali się w bibliotece

2021-10-13

Spotkali się w bibliotece

To był pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Świat za oknem roztańczył się kolorami, a oni zasiadali w przytulnym wnętrzu biblioteki "Nad Skałą" (Staszica 5). Rozmawiali o książkach, których motywem przewodnim były Chiny.
Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

2021-10-13

Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

Nowy rok Kulturalny to przede wszystkim nowy sezon artystyczny dla miasta Starachowice. Podczas uroczystego rozpoczęcia sala widowiskowa Parku Kultury wybrzmiała życzeniami dalszych sukcesów i chęci do prowadzenia mieszkańców artystycznymi szlakami muzyki, obrazu i teatru.