JUŻ W KIOSKU

Co wiemy o "Córce rzeźnika"

2022-05-03 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Tak, mówimy o książce, którą specjalnie dla Czytelników "Zielonej" recenzuje Bogusia Adamczyk.

Córka rzeźnika, powieść izraelskiego pisarza Yaniva Iczkovista, zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich. Opowieść osadzona w dziewiętnastowiecznej Rosji, zaskakuje swą niebanalnością i klimatem. Główni bohaterowie i poboczne postacie są tak opisane, że z ciekawością śledzimy ich losy, zapominając na chwilę o głównym wątku. Iczkovist ubarwia swoją opowieść opisami religii tradycji żydów, w sposób nienachalny przybliżając ich kulturę.

Bohaterką jest Fania Kajzman, żona i matka pięciorga dzieci. Podejmuje ona decyzję o potajemnym opuszczeniu domu, by załatwić ważną rodzinną sprawę. Uzbrojona w mały rzeźnicki nóż będący pamiątką po ojcu, będzie walczyć, by osiągnąć cel i zawalczyć o siebie i rodzinę. 500 stron powieści to wielka przygoda, naprawdę warto sięgnąć po ten własnie tytuł. 

- Gorąco Was zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto. - mówi Bogusia Adamczyk.

Książka dostępna w Wypożyczalnia Główna ul. Kochanowskiego 5 Bogusława Adamczyk Wypożyczalnia główna

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Eko znaczy naturalnie i zdrowo

2022-07-02

Eko znaczy naturalnie i zdrowo

I właśnie tak lato zaczęli starosta Piotr Ambroszczyk i Muzeum Przyrody i Techniki. Do udziału w ekologicznej imprezie, przy dźwiękach piosenek śpiewanych przez podopiecznych Parku Kultury, ale także przez zespoły ludowe, organizatorzy zaprosili mieszkanców miasta i powiatu. 
Rusza Starachowicka Kolej Wąskotorowa

2022-07-02

Rusza Starachowicka Kolej Wąskotorowa

Mamy dla Was doskonałą wiadomość - Starachowicka Kolej Wąskotorowa wraca na trasę Starachowice - Lipie.
Piątek i sobota w muzeum

2022-06-30

Piątek i sobota w muzeum

Portamento z kolejnym sukcesem

2022-07-01

Portamento z kolejnym sukcesem

Zespół Wokalny Portamento pod dyrekcją Bożeny Magdaleny Mrózek zdobywa kolejne nagrody.  
Filmowe półkolonie

2022-07-01

Filmowe półkolonie

Stowarzyszenie Promocji Talentów i Park Kultury zapraszają młodzież ze Starachowic - w wieku od 14 do 19 lat do wzięcia udziału w: PÓŁKOLONIACH FILMOWYCH. Start:  5-9 lipca i 11,12 lipca 2022 Warsztaty od 10:00 do 16:00 W ramach półkolonii lunch, przekąski, napoje Ilość miejsc ograniczona! Zapisy pod nr tel. 731 437 027 - decyduje kolejność zgłoszeń.
EkoLato w EkoMuzeum

2022-06-30

EkoLato w EkoMuzeum

Szukacie pomysłu na atrakcyjne spędzenie czasu z rodziną, dziećmi  i znajomymi? Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na festyn "EKOLATO".

2022-07-01

"Krasnale zaklęte w posągi"

Będąc wciąż pod wrażeniem pięknych opowieści nadesłanych na konkurs "Koszałek w opałach", organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach, postanowiliśmy opublikować trzy pierwsze miejsca. Dziś Anna Rupart i jej "Krasnale zaklęte w posągi".
Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

2022-06-29

Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

Zakończył się rok szkolny w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. W piątek, 24 czerwca, w siedzibie placówki można było podziwiać dorobek młodych artystów. 
Poetycka nagroda

2022-06-29

Poetycka nagroda

Rok Marii Konopnickiej to czas imprez i wydarzeń mających na celu docenienie jej twórczości, lepsze poznanie jej osoby, ale także próby poetyckie i literackie. W jednej z nich udział wziął starachowicki poeta Robert Wołczyński.
Ach, co to był za koncert

2022-06-29

Ach, co to był za koncert

To było niezapomniane popołudnie, na nieco ponad godzinę Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego zmieniła się w salę operową. Na niewielkiej scenie wybrzmiewały dźwięki dzieł Czajkowskiego, Paderewskiego, Korsakowa do słów "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, wystąpili starachowiczanka Paulina Jabłonka i Adam Kamieniecki.