JUŻ W KIOSKU

Co w "dyszce" słychać? 

2020-12-12 14:00:22

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Mikołajki, klub naukowy "dyszka" i Młodzieżowa Rada Miasta - Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach prężnie działa i ma sukcesy. 
Ho!Ho!Ho! Tak się zaczyna wizyta mikołaja, prawda? No pewnie, ze tak. Na to powitanie czekali bardzo niecierpliwie uczniowie szkoły podstawowej. Kiedy i kiedy i kiedy? Pytanie klucz. No i przyszedł, tak w okolicach setnego pytania , a towarzyszyły mu trzy urocze pomocnice - śnieżynki. Prezenty dotarły, życzenia również, radości było co niemiara. Za uczniami SP 10 również Międzynarodowy Edukacyjny Moduł Czytam z Klasą. Udział w tym wzięła klasa 3 bi. Tegoroczna edycja poruszała ważne wątki natury ekologicznej, przyczyniła się jednocześnie do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także do poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Pierwszym zadaniem było wspólne wybranie lektury, była to „ Babcia na jabłoni” Miry Lobe. Wszyscy uczniowie wspólnie stworzyli klasowe drzewo czytelnicze, zostało ono wykonane z szarego papieru i umieszczone w kąciku czytelniczym. Na drzewie umieszczono listki z imionami dzieci oraz tytułami przeczytanych utworów, uczniowie wypełnili lekturniki, w których samodzielnie uzupełniali informacje na temat lektury. Wykonali również plakat zachęcający innych do czytania papierowych książek. znalazło się także miejsce dla Czytusiów,  zajęły one honorowe miejsce w klasie, czyli w kąciku czytelniczym pod drzewem. Ostatnie zadanie polegało na wspólnym stworzeniu postaci głównego bohatera lektury. Uczniowie z tej samej klasy (3 bi) z Klubu Naukowego „ Dyszka” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, w ramach projektu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „ Być jak Ignacy” -„Nauka to przyszłość”, przystąpili do drugiego etapu projektu pod hasłem „Ekologia”. Celem było poznanie podstawowych informacji o zmianach klimatu, a sam program ma zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. W trakcie realizacji modułu młodzi naukowcy, będą zdobywać wiedzę wykonując szereg doświadczeń i eksperymentów. Każdy etap programu to nowe wyzwania. Pieczę nad uczniami sprawują Marzena Michałowicz i Liliana Jabłko Redakcja serdecznie gratuluje dwójce uczniów, którzy zasilili szeregi Młodzieżowej Rady Miasta. Dawid Raczyński i Bartosz Przesłański, uczniowie klasy 7d, zostali radnymi. Życzymy owocnej pracy.
    /am/
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję.